En İyi Torrent Siteleri – 2024

İnternette pek çok torrent sitesi yer alıyor. Ancak bu sitelerin hepsinin güvenilirliği hakkında bazı soru işaretleri mevcut. Biz de bu nedenle dünyanın en popüler olan ve iyi sayılan torrent sitelerini sizler için derledik. Bu içeriğimizde yer alan torrent indirme siteleri bilinmedik sitelere kıyasla daha güvenilir demek mümkün.

Ancak içeriğimize geçmeden önce önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var. Her ne kadar torrent indirme protokolü yasal olsa da indirdiğiniz içerik ile yasadışı bir eylem yapıyor olabilirsiniz. Bildiğiniz üzere torrent indirme sitelerinde pek çok korsan içerik yer almaktadır. Bu korsan olarak sayabileceğimiz oyun, dizi, film ve benzeri içerikleri indirmek için gerekli izinleriniz olmayabilir.

Sizler için hazırladığımız en iyi torrent siteleri içeriği tamamen eğitsel amaçlar taşımaktadır. Bu sitelerin bazıları dünyanın çeşitli ülkelerinde tamamen yasaklanmıştır. Sizin de bu sitelerde yapacağınız torrent indirme işlemleri sonucunda yasadışı bir eylemde bulunuyor olabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle telif hakkıyla korunan ve yasadışı indirmelerden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yasadışı indirme eyleminin ceza gibi sonuçlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimizi de belirtiyoruz.

En İyi Torrent Siteleri – 2024

En iyi Torrent siteleri listemizde zaman içerisinde popülerleşmiş ve hala aktif olarak varlık gösteren en iyi torrent siteleri yer alıyor. Ancak bu sitelerden bazıları eski günlerdeki kadar popüler halde değil. Yine de bu sitelerin her ay milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildiğini ve torrent siteleri denince akla ilk gelen isimler olduğunu hatırlatmakta fayda var.

pirate-bay En İyi Torrent Siteleri

The Pirate Bay

En iyi torrent siteleri listemizin ilk sırasında yer alan isim The Pirate Bay oluyor. 2003 yılında İsveç’te kurulan The Pirate Bay (kısaltması TPB), birçok kişi tarafından en iyi torrent sitesi olarak atfediliyor. Aynı zamanda kuruluş tarihine bakarak piyasadaki ilk torrent siteleri arasında yer aldığını da söylemek mümkün.

Aylık olarak milyonlarca kişinin trafiğini alan The Pirate Bay içerisinde üç milyonu aşkın içerik olduğu ifade ediliyor. Ayrıca site içerisindeki güvenli içeriklerin de ek bir sembolle doğrulandığı belirtiliyor. Bu sayede virüs riskleri de en aza inmiş oluyor.

Ancak bu sitenin dünyanın pek çok bölgesinde yasaklandığını belirtmekte fayda var. Bunların arasında Avrupa, Güney Amerika, Avustralya ve Çin gibi büyük bölgeler de yer alıyor. Bu nedenle kullanırken dikkatli olmakta büyük fayda var.

YTS

En iyi torrent siteleri listemizin ikinci sırasında YTS yer alıyor. The Pirate Bay’in aksine YTS yalnızca bir kategoride içerik sunuyor. Bu site üzerinden yalnızca film içerikleri indirmek mümkün. Üstelik torrent siteleri arasında bu işin en iyisi olarak anıldığını da belirtelim.

YTS, piyasaya çıkmış neredeyse her filmi arşivinde tutuyor ve kullanıcılara sunuyor. Bu filmlerin farklı çözünürlüklü hallerini de bulmak mümkün. Hatta üç boyutlu filmlere bile YTS üzerinden erişmek mümkün. Dünyanın çoğu yerinden YTS’ye erişim sağlansa da ABD, Hindistan, Avrupa ve Güney Amerika’da yasaklandığını belirtelim.

YTS’de güncel filmleri de bulmak mümkün. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu filmler telif hakkıyla korunmakta. Bu nedenle güncel filmleri illegal yoldan indirmek başınızı belaya sokabilir. Fakat hiçbir yerde bulamadığınız eski filmler bile YTS’de yer alıyor.

1337x

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi ise 1337x oluyor. Bu torrent sitesinin ise özellikle Güney Asya’da oldukça popüler olduğu ifade ediliyor. 2007 yılında kurulan 1337x, milyonlarca ziyaretçiye ve içeriğe ev sahipliği yapıyor.

Her ne kadar popüler olsa da Hindistan’da bu sitenin yasak olduğunu belirtelim. Ayrıca Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya’dan da erişim sağlamak mümkün değil. Sitenin önemli kategorileri arasında ise filmler, diziler, oyunlar, yazılımlar, animeler ve müzikler yer alıyor.

1337x En İyi Torrent Siteleri

NYAA

Özellikle animeler için oldukça fazla içeriğe sahip bir siteyle en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. NYAA, içeriğinden de anlayacağınız üzere Asya’da oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor. 2005 yılında kurulan torrent sitesi aynı zamanda sade bir arayüze sahip.

Her ne kadar ana kategorisi animeler olsa da müzik ve bilgisayar yazılımları konusunda da içerik sunduğu belirtiliyor. Ayrıca edebiyat alanında da e-kitap indirme imkanı sunduğunu belirtelim. Yine de telif hakkıyla korunan içerikleri indirmemenizi tavsiye ediyoruz.

RARBG

2008 yılında kurulmuş olan RARBG ile en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. RARBG’nin ayda milyonlarca kişi tarafından ziyaret ettiği belirtiliyor. Ancak baştan belirtelim, Türkiye’den siteye doğrudan erişim yasaklanmış durumda.

RARBG’nin en popüler kategorileri arasında filmler, oyunlar, yazılımlar ve e-kitaplar bulunuyor. Ayrıca güncel içeriklerin de RARBG’de yer aldığı ifade ediliyor. Ancak bu içerikleri indirirken telif haklarıyla korunup korunmadığını kontrol etmenizde fayda var. Aksi takdirde illegal bir eylemde bulunabilirsiniz.

Torlock

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi ise Torlock oluyor. 2010 yılında kullanıcıların karşısına çıkan Torlock özellikle güvenli kullanım vurusuyla dikkat çekiyor. Genellikle sitede bulunan içeriklerin ise diziler ve filmler olduğu ifade ediliyor.

Basit bir arayüzü olduğu ve yalnızca doğrulanmış torrentleri siteye eklediği biliniyor. Ayrıca birçok sitede bulunmayan görseller seçeneği de Torlock’da yer alıyor. Böylece yüksek çözünürlüklü görseller indirmek de mümkün. Ancak sitede yer alan çok sayıda reklam olduğu belirtiliyor. Bu da kullanıcı deneyimini bir hayli düşürüyor.

LimeTorrents

En iyi torrent siteleri listemizde yer alan bir sonraki site ise LimeTorrents oluyor. 2009 yılında kurulan sitenin milyonlarca içerik bulundurduğu bir sitesi mevcut. Ayrıca her ayı 20 milyonu aşkın kullanıcının bu siteyi ziyaret ettiği belirtiliyor.

İçerikleri arasında filmler, oyunlar, yazılımlar ve e-kitapları saymak mümkün. Özellikle bazı büyük torrent sitelerinin kapanmasının ardından bu platformun çok daha popüler hale geldiği söyleniyor. Özellikleriyle pek çok torrent kullanıcısının üst sıralarında yer aldığını belirtelim. Ancak milyonlarca içeriğin bulunması sahte ve virüs içerikli indirmelere de kapıyı açık bırakmak anlamına geliyor. Bu nedenle ekstra dikkatli olmak da fayda var.

limetorrents

EZTV

2005 yılında kurulan ve 2015 yılında dağılıp yeni bir sahibe kavuşan EZTV ile en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere dizi ve film üzerine yoğunlaşan EZTV de milyonlarca içerik barındıran siteler arasında yer alıyor.

Bu sitenin en iyi özelliklerinden biri olarak pop-up ve reklam barındırmaması gösteriliyor. Ancak birçok ülkede yasaklı bir site olduğunu söylemekte fayda var. Bu bölgeler arasında ABD, Çin, Hindistan ve Avrupa ülkelerini saymak mümkün.

Zooqle

Özellikle oyunlar ile ünlü olan bir siteyle en iyi torrent siteleri listemize devam ediyoruz. Birçok oyuna ev sahipliği yapan Zooqle, listemizdeki en iyi torrent siteleri arasında yer almaya hak kazanıyor. Aynı zamanda film, dizi vb. kategorilerde de arama yapmanın mümkün olduğu belirtiliyor. Ayrıca dünyanın her yerinden erişim sağlanabilen bir site olduğu da ifade ediliyor.

Tabii ki telif hakkı nedeniyle tüm oyunları indirmek yasal değil. Ancak hiçbir yerden temin edemediğiniz eski oyunları bile Zooqle’da bulmanız olası. Yine de telif hakkına sadık kalmanız gerektiğini hatırlatıyor ve korsan oyun indirmekten kaçınmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

IPTorrents

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi IPTorrents oluyor. Listedeki diğer tüm sitelerin aksine IPTorrents halka açık bir site değil. Siteye üye olmanız gerekte ve bu siteye giriş için bir bağış yapmanız gerekiyor. Özel torrent siteleri arasında yer alan IPTorrents’a üyelik için davetiye sisteminin kullanılması riskleri de bir hayli düşürüyor.

Yaklaşık 20 dolarlık bir üyelik ücreti olduğu ifade edilen sitenin aylık tahmin edilen kullanıcı sayısı 5 milyon civarında. Ayrıca üyelerin doldurması gereken kotaları olduğu için torrent indirme hızlarının da daha yüksek olduğu belirtiliyor.

iptorrents

KAT

Bir torrent efsanesi olan KAT yani KickAss Torrents ile en iyi torrent siteleri listemizi sonlandırıyoruz. Ancak bu sitenin hikayesi listedeki diğer sitelerden farklı. Geçtiğimiz dönemde KAT sitesinin kurucusu çoklu telif hakkı ihlali nedeniyle siteyi kapatmıştır.

Daha sonrasında KAT sitesinin kopyalarının ortaya çıktığı görülmektedir. Fakat bu sitelerden hiçbiri orijinal sitenin devamı niteliğinde değil gibi gözüküyor. Yine de eski çalışanlarının kurduğu bir kopyasının da bulunduğu ifade ediliyor. Eskiden kesinlikle en iyi torrent siteleri arasında yer alacağını düşündüğümüz bu site günümüzde yalnızca hikayesine değinmemiz gereken bir site haline gelmiş gibi duruyor.

En İyi Torrent Siteleri: Sıkça Sorulan Sorular

Torrent indirme yasal mıdır?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayırdır. Bir içeriği torrent kullanarak indirmek yasalara tamamen uygundur ve herhangi bir şekilde illegal değildir. Burada indirdiğiniz içeriğin telif haklarıyla korunup korunmadığı devreye girer. Örneğin, vizyona yeni girmiş bir sinema filmini ücretsiz bir şekilde indirmek için torrent kullanmak yasal değildir. Buna benzer olarak yeni çıkmış bir bilgisayar oyununu da torrent ile indirmek illegaldir.

Torrent siteleri güvenli midir?

Her ne kadar bazı torrent siteleri diğerlerine kıyasla daha güvenli olsa da tamamen güvenli bir torrent sitesinden bahsetmek neredeyse imkansızdır. Özellikle halka açık torrent sitelerinde bilgisayarınıza zarar verebilecek onlarca yazılımı indirme ihtimali söz konusudur. Bu nedenle bu sitelerde yapılacak olan indirmelerde çok dikkatli olunması gerekmektedir. Özel torrent sitelerinde ise bu durum biraz daha azdır. Yine de indirmenin ardından dosyayı bir antivirüs programından geçirmek size yardımcı olabilir.

torrent nedir

En İyi Torrent Siteleri: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız en iyi torrent siteleri içeriği burada sona eriyor. Zaman içerisinde ortaya çıkmış ve hizmet veren ya da vermeyen birçok torrent sitesine değindik. Bunların arasında şu anda eski kalitesinde olmayan sitelerin de yer aldığını belirtelim.

Torrent indirme işlemi ile ilgili önemli detayları bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Torrent kullanarak bir şey indirmek aslında illegal değildir. Ancak bu siteleri kullanarak telif hakkıyla korunan içerikleri indirmeye çalışmak yasadışıdır. Bu nedenle bir cezai yaptırım ya da farklı bir sonuçla karşılaşmadan önce indirdiğiniz içeriğe dikkat etmeniz büyük önem teşkil etmektedir.

Buna ek olarak sitelerin güvenliği konusunda da ekstra dikkatli olmanızda fayda var. İnternette yer alan birçok torrent sitesinin sahte ve kopya versiyonları da bulunuyor. Bu yöntemle kullanıcıları kandırmaya çalışan kötü niyetli kişiler ile karşılaşmanız mümkün.

En iyi torrent siteleri listemiz ile sizlere bu konuda detaylı bilgi sunmaya çalıştık. Herhangi bir şekilde korsan içerik kullanmaktan kaçınmanızı şiddetle öneriyoruz. Ayrıca oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında teknoloji.org sitesinin sorumluluk kabul etmediğini ve sorumluluğun tamamen sizde olduğunu da tekrar belirtiyoruz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.