En İyi Lazer Epilasyon Aleti Modelleri – 2024

Son yıllarda lazer epilasyon oldukça popüler olmuş durumda. İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan bu epilasyon çeşidi ile kısa sürede sonuç almak mümkün. Üstelik artık IPL cihazları ile lazer epilasyonu kendiniz yapabilirsiniz. Peki en iyi lazer epilasyon aleti modelleri hangileri?

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte kullanıcıların önerdiği en iyi lazer epilasyon aleti modellerini derleyeceğiz. Önerilerimizi sunmadan önce evde lazer epilasyonun avantajlarına değineceğiz. Ardından lazer epilasyon aleti seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız. Lafı daha fazla uzatmadan içeriğimize başlayalım.

Evde Lazer Epilasyon Aleti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan pek çok farklı yöntem var. Bunlardan biri de lazer epilasyon olarak karşımıza çıkıyor. Bu epilasyon türünü son yıllarda sık sık duyar olduk. Cinsiyet fark etmeksizin uygulanabilen bu epilasyon ile tüy problemine kalıcı bir çözüm bulmak mümkün.

Lazer epilasyon, yaygın olarak bu alanda hizmet veren epilasyon ya da güzellik merkezleri tarafından uygulanıyor. Ancak günlük hayatın koşuşturması içerisinde alınan randevulara gitmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Siz de hem tüylerinizden kurtulmak hem de bunu kendi planlamanıza uygun şekilde yapmak istiyorsanız harika bir haberimiz var. Artık ev konforunda lazer epilasyon yapmanız mümkün!

Son yıllarda piyasaya sürülen IPL cihazları sayesinde evinizde yapabileceğiniz epilasyonun avantajlarına kısaca göz atalım:

  • İstenmeyen tüylerinizden büyük oranda kurtulabilir, uzun süren pürüzsüzlüğün tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.
  • Vücudunuzun pek çok bölgesi üzerinde uygulama yapabilirsiniz.
  • Epilasyon işlemini oldukça kısa sürede tamamlayabilirsiniz.
  • Pratik ve ağrısız bir şekilde epilasyon yapabilirsiniz.
  • Tamamen kendi planlamanız dahilinde, istediğiniz tarihte epilasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Aleti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Piyasada birbirinden farklı lazer epilasyon cihazları bulmak mümkün. Seçenek çok olunca haliyle bir lazer epilasyon aleti almak isteyenler için durum oldukça karmaşık bir hale gelebiliyor. Ancak lazer epilasyon aleti almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri bilirseniz, bu süreci kolaylaştırmanız mümkün. Gelin dikkat etmeniz gereken faktörlere birlikte göz atalım:

  • Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri elbette cihazın nasıl kullanıldığı oluyor. Çünkü bazı lazer epilasyon aletleri kablosuz olarak kullanılabilirken bazılarını yalnızca kablolu olarak kullanabilirsiniz. Bu noktada cihazı satın almadan önce kullanım pratikliğini değerlendirmeniz önemli.
  • Mutlaka kontrol etmeniz gereken bir diğer unsur ise lazer epilasyon aletinin özellikleri olarak karşımıza çıkıyor. Farklı cihazlar farklı tüy ve cilt renkleri için tasarlanmış olabiliyor. Bu nedenle bir cihaz satın almadan önce kullanıma uygun olan cilt ve tüy renklerini kontrol etmenizde fayda var. Aksi takdirde cihaz sizin için bir işe yaramayacaktır.
  • Lazer epilasyon aletlerinin atış sayıları birbirinden farklı olabiliyor. Atış sayısının aletin ömrü anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle eğer sonradan dolum yapılamayan bir cihaz satın almayı planlıyorsanız yüksek atış sayısına sahip olmasını isteyebilirsiniz.

En İyi Lazer Epilasyon Aleti Modelleri

Philips Lumea Prestige BRI950/00

Philips Lumea Prestige BRI950-00

En iyi lazer epilasyon aleti önerileri listemize Philips Lumea Prestige IPL BRI950/00 ile başlıyoruz. Siz de istenmeyen tüylerinize kalıcı çözüm bulmak ve uzun süren pürüzsüz bir tenin keyfini çıkarmak istiyorsanız bu cihaz tam da size göre!

Cihazı bacak, kol, koltuk altı ya da karın gibi büyük bölgelerde kullanabileceğiniz gibi çene, çene hattı ya da dudak üstü bölgenizde de güvenle kullanabilirsiniz. Bu noktada Philips Lumea Prestige BRI950/00 yüz ve vücut olmak üzere iki farklı akıllı başlığa sahip. Böylece başlıklar vücut kıvrımlarınıza kolaylıkla uyum sağlıyor.

Ancak bu başlıkların tek faydası kıvrımlara uyum sağlamak değil. Yüz bölgesi için tasarlanan başlık UV filtresi içeren küçük bir pencereye sahip. Vücut başlığı ise daha geniş ve kıvrımlı bir yüzey ile pratik ve etkili bir kullanım sağlıyor.

12 ay boyunca pürüzsüz bir cilt vadeden bu cihaz, SenseIQ adı verilen bir teknoloji kullanıyor. Bu sayede kişiye özel bir epilasyon deneyimi de mümkün hale geliyor. Philips tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir mobil uygulama mevcut. Bu uygulama üzerinden epilasyon sürecini de kolay bir şekilde takip edebilirsiniz ve tedavinizi planlayabilirsiniz.

Philips Lumea Prestige BRI950/00 Özellikleri
Kablolu ve kablosuz kullanım
250.000 atış sayısı
Entegre UV filtresi
SmartSkin sensörü
5 farklı ışık enerjisi ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)
Cilt rengi analizi

Braun Silk Expert Pro 5 PL5159

en iyi lazer epilasyon cihazı modelleri - Braun Silk Expert Pro 5 PL5159

Braun’un en hızlı IPL’i olarak ön plana çıkan Silk Expert Pro 5 PL5159 en iyi lazer epilasyon aleti modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Bu cihazı kullanarak yalnızca 3 haftada etkili sonuçlar almanız mümkün. Üstelik cilt rengine otomatik olarak uyum sağlayan cihaz, son derece pratik bir kullanım sağlıyor.

Cihaz, kollar ve bacaklarda kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra koltuk altı, yüz ve bikini bölgesi üzerinde de güvenli bir kullanıma sahip. Hassas bölgelerde nazik bir kullanım için tasarlanan hassas başlık sayesinde daha efektif bir epilasyon deneyimi yaşayabilirsiniz. Tüm bu özellikleriyle Braun Silk Expert Pro 5 PL5159, kullanıcılarına 1 yıla kadar pürüzsüz bir cilt vadediyor.

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5159 Özellikleri
Kablolu kullanım
400.000 atış sayısı
Dahili UV koruması
Otomatik cilt rengi analizi
10 farklı yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Philips Lumea Advanced BRI921/00

Philips Lumea Advanced BRI921-00

Kısa sürede istenmeyen tüylere kalıcı çözüm Philips Lumea Advanced IPL BRI921/00 ile artık mümkün! Cihaz, 3 uygulamadan sonra tüylerde %85 oranında azalma vadediyor. Bunun yanı sıra en az 3 boyunca süren pürüzsüzlüğü bu cihazı kullanarak sağlamanız mümkün.

Bacak, kol, koltuk altı ve karın bölgesinin yanı sıra elmacık kemiğinin alt kısmından itibaren yüz bölgesinde de Philips Lumea Advanced IPL BRI921/00’ı güvenli bir şekilde kullanmanız mümkün. Herhangi bir acı hissetmeden uygulayabileceğiniz bu cihaz, yüz ve vücut için iki farklı başlık ile birlikte geliyor. Bunun yanı sıra paket içeriğinde Satin Compact kalem düzeltici de yer alıyor. Philips IPL uygulaması sayesinde tedavinizi ücretsiz bir şekilde optimize edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulama üzerinden kullanım alabileceğiniz ipuçları ile epilasyon sürecinizi daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Philips Lumea Advanced IPL BRI921/00 Özellikleri
Kablolu kullanım
250.000 atış sayısı
Entegre UV filtresi
Cilt tonu sensörü
5 manuel ışık enerjisi ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Braun Silk Expert Pro 5 PL5154

Braun Silk Expert Pro 5 PL5154

En iyi lazer epilasyon aleti önerileri listemize Braun Silk Expert Pro 5 PL5154 ile devam ediyoruz. Cihaz, istenmeyen tüylere 1 yıla kadar veda etmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra Braun Silk Expert Pro 5 PL5154, yalnızca 3 hafta içinde çözüm vadediyor.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5154, cilt rengini otomatik olarak algılayabiliyor. Bu özelliği sayesinde cihaz, her bölgeye uygun güçte atış yapabiliyor. Üstelik hassas bölgeler için özel olarak üretilmiş bir başlığa sahip. Bu sayede bikini bölgesi ve yüz gibi bölgeler üzerinde güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5154 Özellikleri
Kablolu kullanım
400.000 atış sayısı
Dahili UV koruması
Otomatik cilt rengi analizi
10 farklı yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Philips Lumea Prestige BRI956

Philips Lumea Prestige BRI956

Philips Lumea Prestige BRI956, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlere oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Farklı cilt ve tüy renklerini algılayabilen bu cihaz, SenseIQ teknoloji kullanıyor. Bu sayede oldukça efektif bir epilasyon deneyimi mümkün hale geliyor.

Cihaz dört farklı kullanım başlığına sahip. Standart başlık, bacak, karın ve kollar gibi büyük bölgelerde kullanmak için tasarlanmış. Bunun yanı sıra koltuk altı, bikini ve yüz bölgesinde kullanmak için üç farklı başlık mevcut. Bu sayede daha kolay ve nazik bir epilasyon deneyimi sağlıyor. Philips Lumea Prestige BRI956 hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanıma uygun. Bunun yanı sıra cihazda UV koruması ve SmartSkin sensörü de yer alıyor.

Philips Lumea Prestige BRI956 Özellikleri
Kablolu ve kablosuz kullanım
450.000 atış sayısı
Entegre UV koruması
Cilt rengi analizi
5 kademeli yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Arzum AR5043 Pure Touch Pro

Arzum AR5043 Pure Touch Pro

En iyi lazer epilasyon aleti modelleri listemize Arzum AR5043 Pure Touch Pro ile devam ediyoruz. Arzum, kişisel bakım kategorisinde oldukça başarılı teknolojik ürünler geliştiriyor. Arzum AR5043 Pure Touch Pro da şirketin en iddialı lazer epilasyon modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

300.000 atış sayısına sahip Arzum AR5043 Pure Touch Pro IPL, pürüzsüz bir cilt isteyen herkes için ideal. Cihaz kablolu bir şekilde kullanılıyor. Bunun yanı sıra cihaz bacak, hassas bölge, koltuk altı ve yüz için kullanıma uygun. Paket içeriğindeki özel kullanım gözlüğü sayesinde yoğun ışık enerjisinden gözlerinizi koruyabilirsiniz.

Arzum AR5043 Pure Touch Pro Özellikleri
Kablolu kullanım
300.000 atış sayısı
Dahili UV koruması
Cilt rengi analizi
5 kademeli yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Babyliss G940e Homelight

en iyi lazer epilasyon aleti modelleri - Babyliss G940e Homelight

Fransa merkezli Babyliss, lazer epilasyon aletleri kategorisindeki en başarılı üreticilerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, genellikle orta ve üst segment lazer epilasyon aletleri üretmeyi tercih ediyor. Bu doğrultuda bizler de en iyi lazer epilasyon aletleri listemize Babyliss G940e Homelight ile devam ediyoruz.

Babyliss G940e Homelight; hassas bölge, bacak, koltuk altı ve kol bölgelerinde kullanıma uygun. Uzun süreli pürüzsüzlük hissi vadeden bu cihaz özel bir kullanım gözlüğü ile birlikte geliyor. 5 kademeli yoğunluk ayarı sayesinde farklı bölgelere uygun atışları yapabilirsiniz. Bu sayede pratik bir şekilde lazer epilasyonunuzu evde tamamlayabilirsiniz!

Babyliss G940e Homelight Özellikleri
Kablolu kullanım
130.000 atış sayısı
Entegre UV koruması
Cilt rengi analizi
5 kademeli yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

Arzum AR5020 Sateen Touch

Arzum AR5020 Sateen Touch

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi lazer epilasyon aleti modelleri listemizin son sırasında Arzum AR5020 Sateen Touch yer alıyor. İstenmeyen tüyler için oldukça iddialı olan Arzum AR5020 Sateen Touch IPL; bacak, kol, sırt ve göğüs gibi büyük bölgelerde kullanıma uygun. Bunun yanı sıra cihazı dudak üstü, bikini ya da koltuk altı bölgesinde de güvenle kullanabilirsiniz.

Cilt rengi analiz sensörü, her bölgede cilt rengini doğru olarak saptamanıza yardımcı oluyor. Bu sayede bölgeye uygun atışlar yapmak da mümkün hale geliyor. Aynı zamanda cihaz, özel bir kullanım gözlüğü ile birlikte geliyor. Bu gözlük, cihazdan çıkan zararlı ışınlara karşı gözleri korumaya olanak tanıyor.

Arzum AR5020 Sateen Touch Özellikleri
Kablolu kullanım
200.000 atış sayısı
Dahili UV koruması
Cilt rengi analizi
5 farklı yoğunluk ayarı
Cilt temas sensörü (istenmeyen atışları önler)

En İyi Lazer Epilasyon Aleti: Genel Değerlendirme

Lazer epilsayon aletleri, günümüzde en çok kullanılan kişisel bakım aletleri arasında yer alıyorlar. Bu doğrultuda günümüzde çok sayıda teknoloji üreticisi, lazer epilasyon aleti üretmektedir. Hâl böyle olunca lazer epilasyon aleti satın almaya karar veren kişiler, en iyi lazer epilasyon aleti hangisi diye merak ediyorlar.

Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde en iyi lazer epilasyon aleti modellerini listeledik. Listemizde her bütçeye uygun lazer epilasyon aletine yer vermeye çalıştık. Böylece listemize göz atarak hem bütçenize hem de beklentilerinize uygun olan lazer epilasyon aletini kolaylıkla seçebilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Tam zamanlı araştırmacı, yarı zamanlı yazar.