En İyi Bebek Kamerası Tavsiyeleri – 2022

Çalışan anne ve babalar gün içerisinde bebeklerini sürekli olarak kontrol etmek istiyorlar. Bunun için de gelişen teknolojiyi kullanmak gerekiyor. Son birkaç yıldır hayatımızda olan bebek kameraları, bu konuda yardımımıza yetişiyor. Peki bebek kamerası nedir? Bebek kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi bebek kamerası tavsiyeleri içeriğimizde sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu sayede çocuğunuz en iyi kameralı bebek telsizleri ile her zaman gözünüzün önünde olacak.

Bebek Kamerası Nedir?

Bebek kamerası, diğer adı ile bakıcı kamerası genelde evden uzakta olan, çalışan anne ve babaların çocuklarını diledikleri zaman kontrol edebilmeleri için tasarlanmış IP kameralardır. Birkaç yıl öncesine kadar çok fazla alternatifi olmasa da artık günümüzde birçok bebek kamerası modeli karşımıza çıkıyor.

Bebek kameraları, sadece çalışan anne babaların yardımına da koşmuyor. Çocuğunuzla aynı ev içerisinde olsanız bile sizlere yardımcı oluyor. Örneğin anneler ya da babalar mutfakta yemek hazırlarken çocuk odada ne yapıyor, ne durumda bilmek istiyorlar. Hal böyle olunca sürekli çocuğun bulunduğu odaya git gel yapmak yerine yardımlarına bebek kamerası yetişiyor.

Bebek kameralarının en büyük özelliklerinden birisi ise kurulum gerektirmemeleri oluyor. Yani sıradan bir güvenlik kamerasını evinizde kullanmak istediğiniz zaman duvarların delinip montajının yapılması gerekiyor. Fakat bebek kamerasını istediğiniz yere koyarak çalıştırabilirsiniz. Bu da kullanım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Peki bebek kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz, şimdi gelin bunlara değinelim.

Bebek Kamerası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Az önce de belirttiğimiz üzere birkaç yıl öncesine kadar çok fazla bebek kamerası çeşidi yoktu. Dolayısıyla önümüzde bulunan birkaç kameradan birisini seçmemiz gerekiyordu. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birçok özellik, bebek kameralarına entegre edildi. İşte bu özellikler sayesinde artık daha yüksek oranda verim alabiliyoruz.

Bebek kamerası alırken ilk dikkat etmemiz gereken başlıklardan birisi kamerada gece görüşünün olup olmaması oluyor. Örneğin evinizde çocuğunuzun kendisine ait bir odası var ve gece bir ses duyduğunuzda kontrol etmek istiyorsunuz. İşte böyle anlarda gece görüşü çok kullanışlı oluyor. Mobil cihazınızdan dilediğiniz gibi gece görüşü özelliği sayesinde çocuğunuzu kontrol edebilirsiniz.

Pan-Tilt-Zoom özelliği de oldukça kullanışlı bir özellik oluyor. Bu daha çok kullanım alanı büyük olan yerlerde işe yarıyor. Kullanım alanı büyük yerlerde görüş açısında olmayan yerleri 360 derece dönebilen ve yakınlaştırma yapabilen bu özellik sayesinde görebiliyorsunuz. Böylece bebeğin hareketleriyle uyumlu bir şekilde kameranın da hareket etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bebek kamerasında bulunması gereken özelliklerden bir diğeri ise hafıza kartına kayıt yapabilme özelliği diyebiliriz. Çünkü bebek kamerasına sahip olsanız bile 24 saat boyunca izleme yapamazsınız. Fakat hafıza kartı desteği varsa görüntüler hafıza kartına kaydedilir ve dilediğiniz zaman açıp izleyebilirsiniz.

Ses kaydı ve telsiz özelliği de mutlaka olması gereken özelliklerden. Çünkü çocuğunuzun sesini gerektiği zaman duymak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda siz de uzaktan erişim sağlayarak çocuğunuza seslenmek isteyebilirsiniz. Bu onun bazı zamanlarda sakinleşmesini bile sağlayacaktır.

Her ne kadar bu ürünler bebek kamerası olarak tasarlansa da evcil hayvanlarınız için de kullanmanız mümkündür. Eğer kamerayı kediniz, köpeğiniz ya da farklı bir evcil hayvanınız için satın alacaksanız göz önünde bulundurmanız gereken kriterler benzerdir. Özellikle hareket kabiliyeti yüksek olan kameralara göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bebek kamerası alınırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizlere kısaca anlattık. Şimdi gelelim en iyi bebek kamerası tavsiyeleri listesine. Sizler için çeşitli fiyat aralığında bulunan en iyi bebek kamerası modellerini seçtik. Lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi bebek kamerası modelleri listemize geçelim!

En İyi Bebek Kamerası Önerileri

Brion Vega BV6000

Brion Vega BV6000 en iyi bebek telsizi

Brion Vega BV6000 listemizde bulunan en ucuz bebek kameralarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat kameranın ucuz olması sizi şaşırtmasın çünkü son derece kullanışlı diyebiliriz. Öncelikle Brion Vega BV6000’in 1280×720 çözünürlükte HD görüntü kalitesine sahip olduğunu belirtelim. Kamerası yatay ve dikey olarak hareket edebiliyor. İçerisinde bulunan hareket sensörü sayesinde kullanıcılar, hareketleri aktif olarak takip edebiliyorlar.

Kamerada gece görüşü olması gayet güzel. Bu sayede bebeğinizi sadece gündüzleri değil geceleri de güvenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kamera, iki taraflı olarak sesleri iletebiliyor. Ayrıca kamerada 128GB’a kadar da kart desteği bulunuyor. Bu özellik sayesinde uzun süreli kayıtlar yapabilirsiniz.

Brion Vega BV6000, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu. Yani kullandığınız herhangi bir akıllı cihazla uzaktan dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan aktif bir internet bağlantısı oluyor. Bu kadar kullanışlı özelliklere sahip olan bu bebek kamerası 450-500 TL arasında değişen fiyat etiketine sahip.

Gigoo HD 720P Bebek Kamerası

Gigoo HD 720P Bebek Kamerası

Gigoo tarafında üretilen kamera da yine uygun fiyatlı bir bebek kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı Brion Vega BV6000 gibi bu model de 720p HD görüntü kalitesine sahip. Kameranın çift yönlü ses iletme özelliği sayesinde hem bebeğinizin sesini duyabileceksiniz hem de dilediğiniz zaman kendi sesinizi iletebileceksiniz.

Gigoo HD 720P Bebek Kamerasının en iyi özelliklerinden birisi hareket algılama özelliği diyebiliriz. Bu sayede çekim alanına birisi girdiği zaman cep telefonunuza anlık olarak otomatik bir bildirim geliyor. Yani bu sayede bu kamerayı dilerseniz güvenlik kamerası olarak da kullanabilirsiniz.

Kamerada hafıza kartı desteği var. Kullanıcılar, 64GB’a kadar hafıza kartı kullanabiliyorlar. Ayrıca bu model de hem iOS, hem Android hem de Windows cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu modele sahip olmanız için ayırmanız gereken bütçe ise yaklaşık 350-400 TL oluyor.

Blueway Wi-Fi 360 Derece Ampul Kamera

Blueway Wifi 360 Derece Ampül Kamera

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri listesinde sırada ilginç bir kamera modeli mevcut. Blueway Wifi 360 Derece Ampul Kamera, adından da anlayacağınız üzere ampul yuvasına takılan bir kamera ve zaten kendisi de ampul görünümünde.

Kamera içerisinde bulunan 360 derecelik balık gözü adı verilen lens sayesinde hiçbir yer kör noktada kalmıyor. Yine listemizin üst sıralarında yer alan bebek kameralarında olduğu gibi bu kamerada da çift yönlü ses iletimi mevcut. Ayrıca kamera, ortam içerisinde bir hareket algıladığı zaman cep telefonunuza bildirim gönderiyor.

Ürün içerisinde gece görüşü de mevcut. Bu sayede dilediğiniz zaman akıllı telefonunuz aracılığı ile görüntü alabilirsiniz. Bu ürüne sahip olmak isterseniz 400-450 TL bandında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Weewell WMV630 Digital Baby Video Monitor

Weewell WMV630 Digital Baby Video Monitor

En iyi kameralı bebek telsizi listemize Weewell markasıyla devam ediyoruz. Weewell WMV630, 720p HD görüntü kalitesine sahip bir bebek kamerası olarak karşımıza çıkıyor. WMV630; yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket edebiliyor. Bu sayede hareket takibini de rahatça yapabiliyor. Ayrıca kamerada gece görüşü de mevcut. Bunun yanı sıra yapılan görüntü kayıtlarına anlık olarak cep telefonunuzdan ve tabletinizden ulaşabilirsiniz.

Cihazın içerisinde çift yönlü ses iletimi de bulunuyor. Bu sayede karşılıklı olarak çocuğunuzla iletişim kurabilirsiniz. Bu model, 128GB’a kadar hafıza kartı desteği de sunuyor. Weewell WMV630 bebek kamerasını satın almak isterseniz 450-500 TL civarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Yi Home 1080p

Yi Home 1080p en iyi bebek telsizi

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri içeriğimizde artık görüntü kalitesini arttırmanın vakti geldi. Yi Home 1080p, adından da anlaşılacağı üzere 1080p kalitesinde görüntü sağlıyor. Kamera, gayet minimal bir tasarıma sahip. Zaten Xiaomi güvencesi altındaki Yi markasının tasarımları da genelde bu şekilde karşımıza çıkıyor.

Cihazın kamerası 4 kata kadar yakınlaştırma yapma özelliğine sahip. Yani çocuğunuz kamera açısından uzaklaşsa bile çocuğunuzu rahatlıkla takip edebilirsiniz. 32GB’a kadar hafıza kartı bulunan kamera, ayıca gece görüşü özelliğini de içerisinde bulunduruyor.

Fakat kamerayı direkt olarak bir hard diske bağlamayı tercih ederseniz o zaman da 1TB kapasitesine kadar destek sağlıyor. Kamera, üzerindeki sensörler sayesinde ortamda bulunan hareketleri algılıyor ve cep telefonunuza otomatik olarak bildirim gönderiyor.

Kamera 180 derecelik bir eğim açısına ve 111 derecelik görüş açısına sahip. Bu güzel tasarımlı ve görüntü kalitesi bakımından yüksek bir performans vadeden bebek kamerasına sahip olmak isterseniz yaklaşık 550 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Weewell WMV815

Weewell WMV815 en iyi bebek telsizi

En iyi kameralı bebek telsizi listemizde sırada önceki modellerden daha farklı bir bebek kamerası var. Weewell WMV815, listenin üst sıralarında yer alan bebek kameralarına göre daha farklı kullanım imkanı sunuyor. Çünkü ürünü satın aldığınızda sadece kameraya değil aynı zamanda izleme monitörüne de sahip oluyorsunuz.

Örneğin çocuğunuz yan odada uyuyor ve siz de gece kontrol etmek istediniz. İşte o zaman telefondan ya da tabletten çocuğunuza bakmak yerine izleme monitörü aracılığıyla direkt olarak görebiliyorsunuz. Bu izleme monitörü, 2.4″ ekran boyutuna sahip. Ayrıca enerji tasarrufu modu sayesinde de ses ile açıp kapatabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan ortam sıcaklık sensörü sayesinde de içerinin sıcaklığını görebiliyorsunuz.

Bu ürünün yetenekleri sadece bu kadarla sınırlı değil. Bu zamana kadar listemizde sizlere sunduğumuz bebek kameralarında olmayan başka özellikler de mevcut. Örneğin çocuğunuzun beslenme zamanlarında alarmı çalıyor. Bunun yanı sıra sakinleştirici ninniler çalabiliyor. Kamerayla açık alanda 300 metreye kadar görüş alabiliyorsunuz.

Bu kadar geniş özelliklere sahip bir bebek kamerasının fiyatı da tabii ki biraz yüksek oluyor. Eğer ki bu cihazı satın almak isterseniz 1.300 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak listemizde yer alan en iyi bebek telsizlerinden biri olduğunu söylemek gerek.

Cuppon Akıllı Ev Kablosuz Bebek Kamerası

Cuppon Akıllı Ev Kablosuz en iyi bebek telsizi

Listemize yine sıra dışı tasarıma sahip olan bir bebek kamerası ile devam ediyoruz. Aslında bu model, akıllı ev sistemlerinde de kullanılan bir kamera olarak biliniyor. Bu zamana kadar paylaştığımız kameralar genelde beyaz ve minimal yapıdaydı.

Fakat Cuppon Akıllı Ev Kablosuz Bebek Kamerası ise biraz daha farklı. Tasarım olarak kamera, simsiyah bir gövdeye sahip. Bundan dolayı kamera, tasarım olarak bir hoparlörün subwoofer kısmını andırıyor. Fakat bu kameranın tasarımı, o kadar da büyük değil.

HD kalitesinde görüntü aktarımı sağlayan bu kamera üzerinde iki yönlü sesli iletişim sistemine de sahip. Ayrıca geceleri de görüntü alabilmeniz açısından gece görüşüne de sahip. En güzel özelliklerinden birisi ise siz evdeyken telefonunuzu algılayarak çalışmayı devre dışı bırakması oluyor. Bu sayede enerji tasarrufu yapabiliyorsunuz. Kamera, 128GB’a kadar da hafıza kartı desteği sunuyor.

En iyi kameralı bebek telsizi listemize girmeye hak kazanan bu model aynı zamanda son derece şık. Hem tasarımı hem özellikleriyle dikkat çeken bu kameraya sahip olmak için yaklaşık 1.500 TL civarında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası

Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası

Daha çok piyasaya sürdüğü fotoğraf makineleri ile karşımıza çıkan Kodak firması, bu sefer de bebek kamerası ile karşımızda. Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası, siyah tasarımı ile son derece şık bir görünüme sahip. Aslında görünümü biraz Yi Home 1080p kamerayı andırıyor. Fakat o modelden tasarım olarak farklı olmasını sağlayan şey Kodak F680 IP modelinin siyah bir tasarıma sahip olması oluyor.

Full HD görüntü kalitesine sahip olan bu cihaz, 120 derecelik bir görüntü aralığı sağlıyor. Kamera, içerisinde bulunan sensörler sayesinde gece görüşüne otomatik olarak geçiş yapıyor. Kodak Smart Home uygulaması ile kamerayı rahatlıkla cep telefonunuza ya da tabletinize bağlayabilirsiniz.

Bu bağlantı yapıldıktan sonra beklenmedik durumlarda telefonunuza ya da tabletinize bildirimler alabilirsiniz. Yine üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde iki yollu iletişim sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak içerisinde bulunduğu odanın ısısını ve nemini de ölçerek size gösterir.

Tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan Kodak F680 IP Kablosuz Bebek Güvenlik Kamerası, 1.600 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Aynı zamanda bu ürün en iyi kameralı bebek telsizi listemizdeki son cihaz oluyor.

En İyi Bebek Kamerası: Genel Değerlendirme

En iyi bebek kamerası tavsiyeleri listesi içerisinde sizlere bu sistemin ne olduğundan bahsettik. Hatta tavsiyelerimizi sunmadan önce bebek kamerası satın alırken dikkat etmeniz gereken özelliklere de değindik. Sonrasında da piyasada bulunan en iyi bebek kameralarını sizlere sunduk. Bu listede yer alan ürünler sayesinde artık uzakta bile olsanız bir gözünüz her daim bebeğinizin üzerinde olacak.

Sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz bebek kamerası modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.