Battlefield 2042 Oynanış Videosu Yayınlandı!

Oyunseverler, uzun zamandır yeni Battlefield oyununu bekliyorlardı. Oyunun yapımcı şirketi EA, uzun zamandır beklenen oyun hakkındaki bilgileri E3 etkinliğinde geçtiğimiz günlerde açıkladı. Şirket şimdi ise Battlefield 2042 oynanış videosunu yayınlayarak oyuncuları iyice heyecanlandırdı.

Battlefield serisi ilk oyunuyla 2002 yılında oyuncularla buluştu. Grafikleri ve hikayesi ile oyuncuları kendisine bağlayan seri, kısa bir zaman içerisinde en çok oynanan oyunlar listelerinin başında gelmeye başladı. Oyunun yapımcı şirketi EA, bu yüzden belirli aralıklarla seriye yeni oyunlar kazandırıyor.

Şirket, serinin son çıkan oyunu olan Battlefield 5’i 2018 yılında piyasaya sundu. Bu yüzden oyuncular bir süredir serinin yeni oyununu bekliyorlardı.

Hatta geçtiğimiz aylarda artık oyunla alakalı bazı iddialar ortaya atılmaya başlanmıştı. Bunun üzerine EA yetkilileri de geçtiğimiz ay serinin yeni oyunuyla alakalı bazı bilgileri paylaşmışlardı.

Battlefield 2042 Oynanış Videosu Yayınlandı

EA, oyuncuları daha fazla bekletmeden, E3 etkinliğinde oyunu resmi olarak tanıttı. Oyunun adının Battlefield 6 olması bekleniyordu. Fakat EA, yaptığı tanıtımda serinin yeni oyununun adını Battlefield 2042 olarak açıkladı.

Bunun dışında şirket, oyunu 22 Ekim 2021 tarihinde PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series ve PC platformları için piyasaya sunacaklarını belirtti.

Battlefield 2042 Oynanış Videosu

EA, 13 Haziran’da oyuncuları daha da heyecanlandıracak bir hamle yaptı. Etkinlikte oyunun tanıtım görselleri gösterilse de oyun içinden pek kesit paylaşılmamıştı. Fakat şirket, oyun içinden görüntülerin yer aldığı videoyu da yayınladı.

EA, yapılan tanıtımda oyunun tamamen “multiplayer” olacağını belirtmişti. Oyuncular da bunun üzerine oyunun geniş haritalara sahip olması gerektiğini düşünmeye başladılar. Nitekim düşünceler doğru çıktı diyebiliriz.

Yayınlanan videoda oyun içi kesitler incelendiğinde oyunun haritalarının çok geniş olacağını söylemek mümkün. Haritaların 128 kişilik olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, şirketin aslında geniş haritalar yaratmak zorunda olduğu da düşünülebilir.

Bunun dışında videoda, oyunun grafik kalitesi dikkat çekiyor. EA, beklenildiği gibi grafik konusunda başarılı bir iş çıkartmış.

Ayrıca oyunda bulunan silahlar ve araçlar da gayet gerçekçi duruyorlar. Bu detaylar da oyuncuların, oyunu oynarken daha eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayacaktır.

Videoyu genel olarak inceleyecek olursak EA, savaş anlarıyla, görüntü kalitesiyle kısacası oyunun her özelliğiyle oyuncuları etkilemeyi başaracak gibi duruyor. Üstelik bu görüntülerin “pre-alpha” olması oyunun daha da gelişeceğini gösteriyor olabilir.

Sizler Battlefield 2042 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yayınlanan oyun içi video sizi etkiledi mi? Battlefield 2042 hakkındaki görüşlerinizi ve beklentilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.