Dimensity 9000 ile Gelecek İlk Cihazlar Belli Oldu!

MediaTek, geçtiğimiz günlerde yeni işlemci modeli olan Dimensity 9000 ile teknoloji takipçilerinin karşısına çıktı. Şirket, yeni işlemci modeliyle yoğun ilgi gördü. Çünkü Dimensity 9000, yapılan testlerde gösterdiği performans ile rakiplerine ciddi farklar attı. Bu durum da işlemcinin büyük merak uyandırmasına sebep oldu.

Araştırmacılar, bir süredir bu konu hakkında bazı bilgilere ulaşıp tahminlerde bulunuyorlardı. Çeşitli şirketlerden yapılan açıklamalar, bu tahminleri doğrular gibi oldu. Çünkü yapılan açıklamalar da araştırmacıların tahminleri gibi yeni işlemci modelini kullanacak ilk akıllı telefon üreticilerinin Oppo, Vivo, Xiaomi ve Honor olacağını doğruladılar.

Henry Duan, konuyla alakalı ilk açıklamayı Oppo adına yaptı. Duan, yeni geliştirdikleri Find X4 modelinde Dimensity 9000 kullanacaklarını doğruladı. Ayrıca Oppo tarafından yapılan açıklamaya göre Find X4, aynı zamanda Dimensity 9000 kullanan ilk amiral gemisi olacak. Geçtiğimiz haftalarda Find X4 Pro modelinde yeni Snapdragon işlemci modelinin kullanacağı ortaya çıkmıştı. Bundan dolayı araştırmacılar, Find X4 modelinde yeni MediaTek işlemci modelinin kullanılacağını söylüyorlar.

Bir diğer açıklama da Xiaomi tarafından geldi. Şirketin başkan yardımcısı ve aynı zamanda Redmi sorumlusu olan Lu Weibing, yeni MediaTek işlemci modelinin Redmi K50 serisinde kullanılacağını açıkladı. Xiaomi de Oppo gibi yeni işlemcinin hangi modelde olacağını belirtmedi. Fakat edinilen bilgilere göre Xiaomi, Dimensity 9000’i K50 Gaming modelinde kullanacak.

Dimensity 9000 Kullanılan Telefonlar 2022 Yılında Geliyorlar!

MediaTek tarafından geliştirilen yeni işlemciyle alakalı açıklama yapan diğer şirketler de Honor ve Vivo oldular. İki şirket de hangi modellerinde yeni işlemci setini kullanacaklarını açıklamadılar. Fakat şirketlerden gelen açıklamalar, yeni amiral gemlerinde yeni MediaTek işlemci setini kullanacaklarını doğruluyorlar.

Dimensity 9000 Kullanılan Telefonlar

Her ne kadar Honor ve Vivo, işlemciyi kullanacakları telefon modelini paylaşmasalar da bu şirketlerinde Dimensity 9000’i kullanan ilk akıllı telefon üreticilerinden olacağı söyleniyor. Çünkü Oppo ve Xiaomi, yeni işlemciye sahip olan telefon modellerini 2022 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarıyla buluşturacak. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Honor ve Vivo da aynı süreci takip edecekler.

MediaTek ve Qualcomm tarafından geliştirilen yeni işlemciler, akıllı telefon kullanıcılarını oldukça heyecanlandırıyor. Çünkü iki şirket de geliştirdikleri yeni işlemcilerin performansından fazlasıyla eminler. Bundan dolayı 2022 yılında bizleri üst düzey performanslarıyla etkileyecek telefon modellerinin beklediğini söyleyebiliriz.

Sizler Dimensity 9000 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce MediaTek, yeni işlemci modelinde belirttiği kadar başarılı olabilecek mi? Sizler de yeni Dimensity modeli hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.