Dell Yenilenmiş G15 Modelini ve Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Dünyaca ünlü ABD’li teknoloji şirketi Dell, yeni oyuncu ürünlerini duyurdu. Donanımsal açıdan farklılık gösteren yenilenmiş Dell G15 oyuncu bilgisayarını artık Ryzen işlemciler ile görmek mümkün. Ayrıca, son derece başarılı özelliklere sahip yeni monitörler de tanıtıldı. Buna ek olarak, Alienware serisinde de birtakım değişiklikler gerçekleşti.

Donanımsal açıdan en büyük farklılık kendisini işlemci ve ekran kartında gösteriyor. Uygun fiyatlı olarak satılan G serisi oyun bilgisayarlarında artık, AMD tarafından üretilen Ryzen işlemciler yer alacak. Tercihini Ryzen 5000-H serisinden yana kullanan Dell, G15 serisinde Ryzen 5 5600-H modelini kullanacak. Ayrıca, daha üst seviye bir işlemci isteyen kullanıcılar için Ryzen 7 5800H seçeneği de bulunuyor.

Eski modellerde Intel tercih eden Dell yenilenmiş G15 modelinde kullanıcılara alternatif sunuyor. Buna ek olarak Nvidia RTX 3060 ekran kartı da bu ürünün donanımı içinde yer alıyor. Gelecek ay küresel olarak satışa çıkacak bilgisayarın fiyatı ise 900 dolardan başlıyor. Çeşitli konfigürasyonlar ile bu fiyat artış gösterebilir. Ancak, donanımı düşünüldüğünde 900 dolarlık taban fiyat oldukça makul gözüküyor.

Yenilenmis-Dell-G15
Görsel: Dell

Şirketin ürettiği Alienware M15 R5 bilgisayarda da Ryzen işlemci alternatifi kullanıcılara sunuluyor. G serisine göre biraz daha kabarık bir fatura çıkaran Alienware modelleri, 2.300 dolardan başlayan fiyatlara sahip. Temel donanımında Ryzen 7 5800H işlemci ve Nvidia RTX 3060 ekran kartı bulunduran bilgisayar 15 inç bir ekrana sahip. Ancak, güçlendirmeler sayesinde bu donanımı Ryzen 9 5900HX ve Nvidia RTX 3070‘e yükseltmek mümkün. Tabii ki, bu yükseltmeler sadece donanımı değil fiyatı da artırıyor.

Dell Yeni Oyuncu Monitörlerini de Duyurdu

Bu iki ürün güncellemesi haricinde şirket yeni oyuncu monitörlerini de duyurdu. Dört yeni model tanıtan şirketin ürettiği üç monitör kıvrımlı (curved) bir yapıya sahip. Üstelik şirket bu ürünleri üretirken sadece bilgisayar oyuncularını düşünmemiş gibi gözüküyor. Çünkü, VRR desteğine sahip monitörler yeni nesil konsollarda da oldukça iyi sonuç verebilir.

34 inçlik ultra geniş kıvrımlı oyuncu monitörü 3440 x 1440 ekran çözünürlüğüne sahip. Ayrıca, 144 Hz ekran yenileme hızı da bulunduran model şirket tarafından bugün tanıtılan en güçlü monitör.

Bunun haricinde Dell, 32 ve 27 inçlik iki farklı versiyonu bulunan başka bir kıvrımlı monitör daha tanıttı. 2560 x 1440 QHD ekran çözünürlüğünde olması beklenen ürünler 165 Hz ekran yenileme hızına sahip. Ayrıca 2ms gibi iddialı bir tepki süresi vadeden model kulağa oldukça başarılı geliyor.

Üç ürünün de 22 Haziran tarihine kadar küresel olarak satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Dell-Yeni-Oyuncu-Monitorleri
Görsel: Dell

Bu üç kıvrımlı cihaz haricinde kıvrımsız FHD bir monitör daha tanıtan Dell, bu ürünle bütçe dostu bir tavır sergileyecek gibi gözüküyor. 27 Mayıs tarihinde kullanıcılarla buluşması beklenen model 240 Hz ekran yenileme hızına ve 1ms tepki süresine sahip.

Ancak, diğer monitörler gibi bu ürünün de fiyatı henüz belli değil. Yine de, kıvrımlı modellerden çok daha ucuz olacak tahminler arasında.

Siz, Dell tarafından üretilen oyuncu ürünlerini kullanıyor musunuz? Yeni tanıtılan ürünler hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.