Clubhouse Android Uygulaması Test Ediliyor

Clubhouse, henüz çok yeni bir platform olmasına rağmen kısa sürede oldukça popüler olmayı başardı. Hatta bu başarı o kadar büyüdü ki ünlü sosyal medya platformları, Clubhouse’dan esinlenerek sesli yayın özelliği geliştirmeye başladılar. Sadece iOS kullanıcılarının erişebildiği Clubhouse, artık daha çok kullanıcıya ulaşacak. Çünkü Clubhouse Android uygulaması çok yakında Android kullanıcılarıyla buluşacak.

Android Sürümü Çok Yakında Geliyor

clubhouse-nedir-arayuz

Clubhouse, hem davet sistemi hem de sesli yayın özelliğiyle oldukça dikkat çekiyor. Diğer platformlardan biraz farklı bir yapısı olan Clubhouse, kısa sürede insanların ilgisini çekmeyi başardı.

Ancak Clubhouse yöneticileri bu başarıyla yetinmek yerine platformu sürekli biraz daha ileri götürmek istiyorlar.

Clubhouse, oldukça ilgi görüyor. Fakat platformu şu anlık sadece iOS kullanıcıları kullanabiliyor. Bu da platformun kullanıcı sayısını etkileyen en büyük faktörlerin başında geliyordu.

Bu durumun farkında olan şirket, kısa bir süre sonra Android uygulamasını Android kullanıcılarıyla buluşturacak.

Clubhouse, Android uygulamasının beta sürümünü küçük bir grup kullanıcıyla test etmeye başladı. Fakat önümüzdeki günlerde beta programındaki insanların sayısı daha fazla olacak. Böylece şirket, kısa bir süre içerisinde beta testlerini tamamlayarak uygulamayı yayınlayacak.

Clubhouse’un Android uygulamasının olmaması rakiplerinin elini bu konuda güçlendiriyor. Örneğin Twitter, sesli yayın özelliği olan “Spaces”ı öncelikle Android kullanıcılarının kullanımına sundu.

Twitter’ın bu yeni özelliğini Twitter kullanıcıları oldukça seviyor. Ancak Clubhouse Android uygulaması yayınlandıktan sonra Twitter kullanıcılarının nasıl bir tercihte bulunacağı merak ediliyor.

Clubhouse Gelişmeye Devam Ediyor

Şirket, her ay platformda yaptıkları değişiklikler hakkında bilgilendirme yapıyor. Mayıs ayında paylaştıkları bilgilendirme yazısında öne şu noktalar çıkıyor:

  • Android beta testleri başladı.
  • Yeni sürümde, oda ve kulüpler hakkında yapılan geri bildirimler sonucu güvenlik konusunda geliştirmeler mevcut.
  • VoiceOver kullanıcılarının oda içerisinde kimin konuştuğunu görebilecekleri yeni bir özellik eklendi.

Ayrıca şirket, geçtiğimiz günlerde platform üzerinden para kazanmanın mümkün olacağı bir özellik sundu. Bu özellik sayesinde bazı içerik üreticileri platformdan gelir elde edebilecek. İlerleyen dönemde bu özelliğin diğer üreticilere de sunulacağı tahmin ediliyor.

Geliştirmeler devam ettiği sürece Clubhouse gündemde kalmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Siz Clubhouse kullanıyor musunuz? Uygulamada ne gibi özellikler görmek istersiniz? Android kullanıcısıysanız; Clubhouse uygulamasının Android’e gelmesini bekliyor musunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.