Büyük Ekranlı Apple Watch Pro için Tarih İddiası

Apple önümüzdeki dönemde üç yeni Apple Watch modeli ile karşımıza çıkabilir. Bunların arasında yer alan bir modelin ise daha önce hiç karşımıza çıkmamış yeni bir akıllı saat olması söz konusu. Apple Watch Pro isimli bu model geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan büyük ekranlı yeni cihaz olarak da belirtiliyor.

Mark Gurman tarafından haftalık olarak paylaşılan Power On isimli bültenin yeni sürümünde ünlü analist Apple Watch konusunda birtakım bilgiler paylaştı. Önceki günlerde daha büyük ekranlı ve daha sağlam bir Apple Watch modelinin satışa çıkacağı konusunda da bazı bilgiler aktarmıştı.

Yeni paylaşımında ise Gurman, Apple Watch modelinin olası ismi hakkında bilgi verdi. Daha sağlam olacağı tahmin edilen modelin Apple Watch Pro ismine sahip olacağını dile getirdi. Ayrıca cihazın çıkış tarihi hakkında da ortaya bir iddia attı. İddiaya göre yeni model Apple’ın sonbahar etkinliğinde karşımıza çıkacak.

Apple Watch Pro modelinde daha büyük ekrana ek olarak uzun batarya ömrü de söz konusu. Ayrıca cihazda daha dayanıklı bir ekran paneli bulunacağı da dile getiriliyor. Aynı dayanıklılığın cihazın gövdesinde de kendini göstermesi beklentiler arasında.

İddialara göre yeni Apple Watch zorlu spor koşullarında kullanmak için özel olarak üretilecek. Buna ek olarak cihazın doğa yürüyüşü ve yüzme takibi gibi özelliklerinin de daha gelişmiş olacağı tahmin ediliyor. Zorlu şartlara dayanması için ise gövdesinin alüminyum olmayan “premium” bir madde ile kaplanacağı belirtiliyor.

Bilindiği üzere Apple farklı cihazlarda da Pro sürümlerini piyasaya sürüyor. Bu nedenle Apple Watch Pro isminin çok da şaşırtıcı olmadığını söylemek mümkün. Ayrıca yeni Apple Watch Pro ile birlikte Apple Watch Edition’ın da üretiminin duracağı belirtiliyor. Apple Watch Pro’nun fiyatının ise 900 dolar ile 1.000 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Apple Watch için Düşük Güç Modu Gündemde

Konuyla bağlantılı olan bir başka bilgi ise Apple Watch için düşük güç modu oluyor. Gurman, yeni özelliğin de geliştirme aşamasında olduğunu ifade ediyor. WWDC22’de tanıtılmasa da önümüzdeki dönemde Apple’dan bir açıklama gelmesinin muhtemel olduğunu da belirtiyor.

Bu modun watchOS 9 ile birlikte piyasaya sürüleceği de tahminler arasında. Lockdown Mode özelliğinin de WWDC22’de tanıtılmaması bu tahmini güçlendiriyor. Hem yeni Apple Watch hem de düşük güç modu hakkındaki gelişmelerin ise en geç sonbaharda ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/07/10/gurman-rugged-apple-watch-pro-detailed/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.