Bitcoin ile Tesla Satın Alma Dönemi Başlıyor

Elon Musk’ın son dönemde Bitcoin ve kripto para gündemini oldukça etkileyen açıklamalarına bir yenisi daha eklendi. Elon Musk tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Bitcoin ile Tesla satın alma dönemi başlıyor. Hizmet, şimdilik sadece ABD içerisindeki müşterilere sunuluyor. Bu alternatif, Blockchain teknolojisi ve kripto paranın geleceği için çok önemli bir adım olarak görülüyor. Bu açıklamanın ardından piyasaların hareketleneceği de şüphesiz bir gerçek olarak tahmin ediliyor.

24 Mart tarihinde Türkiye saati ile 10:02’de Elon Musk tarafından paylaşılan Tweet, gündeme bomba gibi düştü. Bu Tweet’e göre artık Bitcoin ile Tesla satın alma mümkün hale geliyor. Ayrıca Musk, Bitcoin ile yapılan işlemlerin ardından şirketin eline geçecek kripto paraların başka bir para biçimine dönüştürülmeyeceğini de ifade ediyor. Bu da demek oluyor ki, Bitcoin ile yapılan ödemeler şirketin kasasında da Bitcoin olarak varlığını devam ettirecek.

Bilindiği üzere, Tesla ve Bitcoin ikilisinin yan yana geldiği ilk açıklama bu değil. Şirket, daha önce de 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı ile gündeme gelmişti. Hali hazırda böyle bir birikime sahip firmanın, Bitcoin ile aldığı ödemeleri dönüştürmemesi gayet makul.

Musk tarafından yapılan bu açıklamanın piyasaları nasıl hareketlendireceği merak konusu. Önümüzdeki süreçte buna tanıklık edeceğimiz de su götürmez bir gerçek.

Müşteriler Bitcoin ile Tesla Satın Almaya Hemen Başladı

Şirket, konuyla ilgili sıkça sorulan soruları da sitenin destek bölümüne eklemiş. Burada yer alan bilgilere göre QR kod ve adres kopyalama yöntemi ile araç ödemesi yapılabiliyor. Eğer yanlış meblağda bir ödeme yapılırsa siparişin iptal edilebileceği ve gecikeceği de ifade ediliyor. Ayrıca, bir sorun çıkmaması adına ödemenin tek bir seferde, tek bir hesaptan gerçekleşmesi gerekiyor.

Bir dakikadan altı saate kadar bir sürede ödemenin gerçekleşebileceği belirtiliyor. Buna ek olarak, şimdilik sadece Bitcoin ile ödeme yapılabildiği ifadesi yer alıyor. Eğer başka bir kripto para ile işlem yapılırsa şirketin ödemeyi alamayacağı belirtiliyor. Bu durumda kullanıcının, parasını kaybedebileceği ifade ediliyor.

Şimdilik, sadece ABD’de geçerli bir ödeme alternatifi Bitcoin ile ödeme. Ancak, gelecek dönemde diğer pazarlar için de aktif hale gelebileceği açıklanıyor. Musk tarafından paylaşılan bir başka Tweet’de ise Bitcoin ile ödeme yapma seçeneğinin, bu senenin ilerleyen zamanlarında ABD dışına açılacağı ifadesi yer alıyor.

ABD’de yaşayan bazı kişiler Bitcoin ile Tesla alan ilk müşteriler arasına adını yazdırdı bile. Siz de konu hakkındaki düşüncelerinizı yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.