Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance, dünya genelinde en çok tercih edilen kripto para borsalarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de kripto paralara yatırım yapan kişiler de genellikle Binance üzerinden işlem yapmaktadırlar. Fakat bu borsayı daha önce hiç kullanmayan kişiler, bazı noktalarda zorluk yaşayabiliyorlar. Bunlardan birisi de para yatırmak olmaktadır. Bundan dolayı genellikle yeni Binance kullanıcıları, para yatırma işlemi nasıl yapılır diye merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için Binance para yatırma işleminin nasıl yapıldığını açıklayacağız. Bunun yanı sıra Binance para yatırma hakkında merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hep birlikte Binance TR’de nasıl para yatırıldığına daha yakından bakalım.

NOT: Bu rehberimizde yer verdiğimiz bilgiler, sadece bilgilendirme amacı taşımaktadırlar. Bundan dolayı Binance üzerinden yapacağınız para yatırma/çekme işlemlerinde sorumluluğun tamamen size ait olduğunu unutmamalısınız.

Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance, global olarak hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Fakat Binance, hizmet verdiği ülkelerin kanunlarına göre bazı değişiklikler yapabiliyor. Bu doğrultuda şirket, Türkiye’de kullanıcılarına global platformu üzerinden doğrudan hizmet vermiyor. Bunun yerine Türkiye’deki kripto para yatırımcıları, Binance TR üzerinden işlemlerini yapabiliyorlar.

Yani Türkiye’deki Binance kullanıcıları, borsanın global sürümüne doğrudan TL yüklemesi yapamıyorlar. Yatırımcılar, bunun yerine Binance TR üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Bundan dolayı bizler de bu yazımızda ilk olarak Binance TR’ye nasıl para yatırılabileceğinden bahsedeceğiz.

  • Binance TR üzerinden işlem yapabilmek için ilk olarak platforma üye olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Binance, güvenlik açısından bazı işlemler için kimlik ve adres doğrulaması istemektedir. Sorunsuz bir şekilde para yatırma/çekme işlemlerini gerçekleştirebilmek için bu doğrulama işlemlerini de yapmanız gerekebilir.
  • Binance TR üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra para yatırmak için yapmanız gerekenler çok kolay. Platformun web sitesi üzerinden işlem yapmak isterseniz menüde yer alan “Yatırma” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra mobil uygulama üzerinden para yatırmak için ilk olarak açılan ekranın sağ alt kısmında yer alan “Cüzdan” seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında bakiyeler ekranında karşımıza çıkan “Yatırma”ya tıklayarak devam ediyoruz.
Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır
  • Kripto para yatırımcıları, Binance TR hesaplarına hem Türk Lirası hem de kripto para yatırabiliyorlar. Bundan dolayı Binance TR, “Yatırma” sayfasına ulaşan kullanıcılarına hangi para türünde işlem yapacaklarını seçmelerini istiyor. Türk Lirası yatırmak istiyorsanız TRY seçeneğini seçerek devam etmelisiniz.
  • Binance TR, Türk Lirası yatırmak isteyen kullanıcılarına çok çeşitli seçenekler sunuyor. Şirket, birçok banka üzerinden 7/24 para yatırma hizmeti sağlıyor. Bunun yanı sıra Binance TR ile anlaşması bulunmayan bankalar üzerinden yapılan işlemler ise mesai saatleri içerisinde gerçekleştiriliyor. Açılan ekranda işlem yapmak istediğiniz bankayı seçerek devam etmelisiniz.
Binance TR Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır - 2
  • Banka tercihinde bulunduktan sonra Binance TR, sizlerle hesap adı ve IBAN bilgisi paylaşacaktır. Bu bilgileri kullanarak Binance TR hesabınıza kolaylıkla para yatırabilirsiniz.

Binance Para Yatırma İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Binance, kullanımı en kolay kripto para borsalarından birisidir. Borsa geliştiricileri, kullanıcıların hızlı bir şekilde işlem yapabilmeleri için çeşitli kolaylıklar sağlıyorlar. Bu doğrultuda Binance hesabına para yatırma işlemi de oldukça kolaydır. Fakat Binance kullanıcılarının bu aşamada dikkat etmeleri gereken birkaç nokta mevcut.

İlk olarak Binance kullanıcılarının sadece kendi banka hesapları üzerinden para gönderebileceklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Yani kullanıcılar, Binance TR’de yalnızca bireysel banka hesapları üzerinden işlem yapabilmektedirler. Aksi takdirde Binance, diğer hesaplardan gelecek işlemleri kontrol edemediği için para yatırma/çekme işlemlerini onaylamamaktadır.

Aynı sebepten ötürü şirket, ATM’ler ve kredi kartları üzerinden yapılan işlemleri de kabul etmemektedir. ATM’ler üzerinden para yatırıldığı zaman Binance, para yatıran kişilerin bilgilerine ulaşamamaktadır. Bundan dolayı Binance, kullanıcılarına ATM üzerinden para yatırmamaları gerektiği yönünde uyarıda bulunmaktadır.

Binance TR, Türkiye’deki birçok bankayla anlaşma yaptı. Bu doğrultuda şirketin anlaşmalı olduğu ve hesabının bulunduğu bankalar üzerinden yapılan para yatırma/çekme işlemleri 7 gün 24 saat kesintisiz gerçekleşmektedir. Fakat Binance TR ile anlaşması bulunmayan bankalar üzerinden para yatırmak veya çekmek isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde işlem yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yatırımcılar, işlemleri için mesai saatine kadar beklemek durumunda kalmaktadırlar.

Binance TR, bankacılık işlemlerini olabildiğinde FAST üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu kapsamda şirket, 5000 TL’ye kadar olan para yatırma/çekme işlemlerinin FAST ile gerçekleştirildiğini belirtiyor. Böylece bu limite kadar yapılan işlemler hızlı bir şekilde kullanıcı hesabına yansıyor. Fakat daha yüksek tutarda yapılan işlemler için kullanıcıların belirli bir süre beklemeleri gerekmektedir.

Yani Binance TR hesabınıza yüksek bir tutar yatırdıysanız paranızın anında Binance TR hesabınıza yansımaması oldukça normal. Binance, kullanıcılarının para işlemlerini takip edebilmelerini sağlamaktadır. Böylece para yatırma/çekme talebinizin hangi aşamada olduğunu Binance üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Binance TR’den Global’e Nasıl Para Atılır?

Binance, bulundurduğu kripto paralar ile en çeşitli kripto para borsalarının başında gelmektedir. Bundan dolayı kripto para yatırımcıları, işlemlerini borsanın global sürümü üzerinden gerçekleştirmek istemektedirler. Fakat Binance, yatırımcılarına global borsaya doğrudan Türk Lirası yatırma imkanı vermemektedir.

Bu yüzden Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının Binance Global borsasından faydalanabilmeleri için ilk olarak Binance TR borsasına Türk Lirası yatırmaları gerekmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz rehberimizde Binance TR’ye nasıl Türk Lirası yatırılabileceğini açıkladık. Sizler de bu adımları takip ederek Binance TR hesabınıza kolaylıkla Türk Lirası yatırabilirsiniz.

Binance Global üzerinden işlem yapabilmek için bu borsada da hesap oluşturmanız gerekmektedir. Binance TR hesabınızla global hesabınızı kolaylıkla eşleştirebilmek için aynı mail adresleri üzerinden hesap oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Global borsada da hesap oluşturduktan sonra Binance TR hesabınızdan global borsaya para aktarmak oldukça kolay. İlk olarak Binance TR üzerinden yatırmış olduğunuz Türk Lirasını, BTC başta olmak üzere çeşitli kripto paralara dönüştürmeniz gerekiyor. Çünkü Binance Global, Türk Lirası desteği sunmuyor. Bundan dolayı Binance TR üzerinden globale doğrudan TL aktarımı yapılmamaktadır.

Hesabınızda bulunan TL’yi kripto paraya dönüştürdükten sonra yapmanız gerekenler oldukça kolay. Binance TR üzerinden “Cüzdan”ınıza erişmeniz gerekmektedir. Borsanın web sitesi üzerinden işlem yapıyorsanız “Binance Transfer” eğer mobil uygulama üzerinden işlem yapıyorsanız “Transfer” seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında Binance TR, nereden nereye transfer yapmak istediğinizi soracaktır.

Binance TR’den transfer yaparken nereden seçeneği, otomatik olarak cüzdanınız olarak seçilmektedir. Bunun yanı sıra nereye seçeneği de eşleştirmiş olduğunuz Binance Global hesabınız olarak seçilmektedir. Sonrasında aktarım yapmak istediğiniz coin türünü ve miktarını belirlemelisiniz. Onayla diyerek işleme devam ettiğinizde Binance, sizlerden çeşitli güvenlik onaylamalarını talep edecektir. Onaylamaları yaptıktan sonra Binance TR hesabınızdan Global hesabınıza kripto para aktarımı yapabilirsiniz.

Binance’e Para Yatırmak Güvenilir mi?

Son zamanların en popüler sektörlerinden olan kripto para sektörü, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu doğrultuda bu sektörde yatırım yapan insan sayısı da artış göstermektedir. Binance, birçok kripto para yatırımcısının tercih ettiği borsa olmaktadır. Bundan dolayı bu borsa üzerinde işlem yapmaya karar veren kişiler, bazı konularda tereddüt etmektedirler. Bu konuların başında da Binance’e para yatırmanın güvenilir olup olmadığı gelmektedir.

Öncelikle kripto paralar ve borsalar için kesinlikle güvenilir ya da değil gibi net ifadeler belirtmek mümkün değil. Bundan dolayı kripto paraya yatırım yapacak kişilerin detaylı araştırmalar yapmaları gerekiyor. Binance, uzun süredir hizmet veren en eski kripto para borsalarından birisidir. Bunun yanı sıra Binance geliştiricileri, kullanıcılarının güvenlikleri için belirli önlemler aldıklarını belirtiyorlar.

Binance'e Para Yatırmak Güvenilir mi

Bu kapsamda Binance, en güvenilir kripto para borsalarından birisi olarak bilinmektedir. Rehberimizde belirttiğimiz gibi Binance, bazı işlemler için kullanıcılarından kimlik ve adres bilgisi talep etmektedir. Bu bilgiler, genellikle devletlerin talepleri doğrultusunda talep edilmektedir. Yani Binance, kimlik bilgisini işlem güvenliği için istediği kadar devletlerin belirlemiş olduğu kurallar için de istemektedir.

Genel olarak baktığımızda Binance, dünya genelinde en çok güvenilen ve tercih edilen kripto para borsalarının başında gelmektedir. Binance üzerinden yapılan para yatırma ve çekme işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra işlemler esnasında yaşanılan problemler için Binance ekibi, hızlı bir destek sağlamaktadır.

Fakat belirttiğimiz üzere Binance üzerinden yapılan işlemlerin sorumluluğu, tamamen yatırımcılara aittir. Yani borsada meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz durum veya kullanıcı kaynaklı sorunda ortaya çıkan durumların sorumluluğu tamamen yatırımcılara aittir. Bundan dolayı Binance üzerinden yatırım yaparken bu durumları göz önünde bulundurarak yatırım yapmalısınız.

Binance Para Yatırma: Sıkça Sorulan Sorular

Binance TR hangi banka ile çalışıyor?

Kripto para borsalarında para yatırma alternatifinin çok olması büyük önem taşımaktadır. Durumun farkında olan Binance TR, birçok bankayla anlaşma yapmıştır. Bu doğrultuda Binance TR kullanıcıları, diledikleri banka hesabından Binance TR hesaplarına TL yatırabilmektedirler. Ancak Binance TR, anlaşmalı olduğu banka kullanıcılarına 7/24 hizmet verirken bazı banka müşterilerine ise sadece mesai saatleri içerisinde para yatırma/çekme hizmeti sağlamaktadır.

Binance TR’ye en az kaç TL yüklenir?

Binance, para yatırma işleminde kullanıcılarına minimum tutar sunmamaktadır. Yani Binance TR kullanıcıları, Binance hesaplarına diledikleri tutarda TL yüklemesi yapabilmektedirler. Bu noktada Binance TR, minimum tutar belirlemese de yatırılabilecek günlük ve aylık maksimum tutarlar belirlemektedir.

Binance TR para hesaba ne zaman geçer?

Binance TR, para yatırma ve çekme konusunda kullanıcılarına oldukça hızlı bir şekilde hizmet vermektedir. Borsaya yatırılan para, genellikle 30 dakika içerisinde hesaba geçmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre uzunluk gösterebilmektedir. Bundan dolayı Binance TR’ye yatırmış olduğunuz para, uzun süredir hesabınıza geçmediyse Binance müşteri hizmetleriyle iletişim kurmanız gerekmektedir.

Binance mi Binance TR mi?

Binance, global olarak kullanıcılarına hizmet sağlamaktadır. Bunun yanı sıra şirket, ülkelere göre kullanıcılarına daha hızlı hizmet sağlayabilmek için alternatifler geliştirebilmektedir. Binance TR, şirketin Türkiye’deki yatırımcılarına daha hızlı bir hizmet sağlayabilmek için geliştirdiği bir platformdur. Binance, global borsa üzerinden TL desteğini kaldırmıştır. Bundan dolayı TL üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin Binance TR’yi kullanmaları gerekmektedir. Binance TR kullanıcıları, kripto paraya dönüştürdükleri paralarını sonrasında Binance hesaplarına aktarabilmektedirler.

Genel Değerlendirme

Binance, dünya genelinde en çok tercih edilen kripto para borsalarından birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Borsanın kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Borsayı yeni kullanmaya başlayan kişiler, Binance hesabına nasıl para yatırılır diye merak etmektedirler. Bizler de bu yazımızda sizler için Binance TR hesabına nasıl para yatırılabileceğini açıkladık. Bunun yanı sıra Binance TR’den Binance’e para aktarma nasıl yapılır sorusuna da cevap verdik.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Binance para yatırma rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Binance TR’ye para yatırma işlemi hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.