Battlefield 6 Konsol Oyuncularını Sevindirecek!

Battlefield 6 cephesinden konsol oyuncularını sevindirecek haber geldi. Electronic Arts yetkilileri oyuncuların uzun süredir beklediği Battlefield 6 hakkında bilgiler paylaşmaya başladılar. Yapılan açıklamayla birlikte oyuncular Battlefield 6’nın yakında tanıtılacağını düşünüyor.

Electronic Arts tarafından geliştirilen Battlefield serisi oyuncuların en sevdiği oyun serilerinin başında geliyor. EA, serinin ilk oyunu olan Battlefield 1942’yi 2002 yılında piyasaya sürmüştü.

Şirket ilk olarak sadece bilgisayar için geliştirdiği seriyi sonraki yıllarda oyun konsolları için de geliştirdi. Bu durum da serinin oldukça popüler olmasını sağladı. EA, serinin son çıkan oyunu Battlefield 5’i 2018 yılında piyasaya sürdü. Bu yüzden de oyuncular uzun süredir Battlefield 6’nın çıkmasını bekliyorlardı.

Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamayla birlikte Battlefield 6’nın 2021 yılında çıkacağı ortaya çıktı. Fakat oyunla alakalı detaylar paylaşılmamıştı. Bu durum da oyuncuların akıllarında belirsizlikler oluşmasına sebep olmuştu.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson oyuncular tarafından çok beklenen açıklamayı yaptı. Oyunun bilgisayar versiyonun bulunacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Bunun haricinde birçok insan oyunun sadece yeni nesil konsollarda bulunacağını tahmin ediyordu. Fakat Wilson, yaptığı açıklamada oyunun eski nesil konsollar için de satışa çıkacağını duyurdu.

Bu da demek oluyor ki Battlefield 6 yeni nesil Xbox ve PS konsollarına ek olarak PlayStation 4 ve Xbox One için de satışa çıkacak!

Ancak tabii ki, oyunun eski nesil konsollar için olan sürümüyle yeni nesil konsollar için olan sürümü arasında bazı farklar mevcut.

Wilson, yeni nesil konsolların teknolojilerinden faydalanacaklarını belirtti. Bu doğrultuda yeni nesil konsollardaki savaşların daha sürükleyici ve gerçekçi olabileceğini söyledi. Ayrıca açıklamasına, oyunun haritasının da oldukça geniş kapsamlı olacağını ekledi.

EA Oyunun Detaylarını Haziranda Açıklayabilir

Battlefield 6
Battlefield 5

Andrew Wilson tarafından yapılan açıklamadan sonra beklentiler zirveye ulaştı. Çünkü EA yetkilileri bugüne kadar Battlefield 6 hakkında böylesine bir detay paylaşmamıştı.

Oyuna hangi platformlardan erişebileceklerinin cevabını alan oyuncular şimdi de oyunun net çıkış tarihini bekliyor. İddialara göre Electronic Arts, oyunun çıkış tarihi de dahil olmak üzere bazı detayları haziran ayında oyuncularla paylaşacak.

Oyunun 2021 yılında piyasaya sunulacağı düşünüldüğünde bu iddiaların doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

İddialara göre Battlefield 6’da yeni modlar mevcut. Battlefield hayranları da bu iddiaların doğru olup olmadığını oldukça merak ediyor. Electronic Arts tarafından gelecek bir açıklamayla birlikte bu iddialar cevap bulacaktır.

Hem eski hem de yeni nesil konsol oyuncularını sevindirecek Battlefield 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce EA, oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek bir oyunu piyasaya sürebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.