Battlefield 2042 Oynanış Görüntüleri EA’i Harekete Geçirdi!

Gün geçtikçe Battlefield 2042’ye daha da yaklaşıyoruz. Şu anda geliştirme aşamasında olan yeni oyun hakkında bilgiler de gündeme gelmeye devam ediyor. Bu bilgilerin bir kısmı ise sızıntılar oluyor. Ancak EA, bu durumdan hiç memnun değil gibi gözüküyor. Yeni oynanış görüntüleri sızdırılan Battlefield 2042 hakkında EA kayıtsız kalmayacak gibi duruyor.

Sektöre damgasını vuran ve şüphesiz en iyi FPS oyunları arasında yer alan Battlefield serisi, yeni oyunu ile çok yakında kullanıcıların karşısına çıkacak. Oyunun geliştirme aşamalarının sonuna yaklaşırken EA ve DICE, oyunu teste açmak istiyor.

Geçtiğimiz hafta geliştiriciler seçili Battlefield oyuncularını teknik önizleme için davet etti. Ancak, bu testlerin çok gizli bir çerçevede yapılması gerektiğini de ifade ettikleri biliniyor. Hatta, kimlerin kabul edildiğine dair bir konuşmanın bile gizlilik anlaşması dışında kaldığı belirtiliyor.

Eurogamer’ın haberine göre, her ne kadar EA bu konuda çok sıkı bir yol izlese de gerçekler maalesef tam olarak şirketin istediği gibi ilerlemiyor. Kabul edilen oyuncalardan bazılarının oyun içi görüntüleri internette paylaştığı ifade ediliyor. Oldukça gerçek dışı şartlar sunan EA, yeni oyunun sızıntılarının peşini de kolayca bırakmayacak gibi gözüküyor.

battlefield 2042

Battlefield Sızıntıları Ortaya Çıkmaya Devam Ediyor

EA’in Battlefield 2042’yi oyunculara sunmasıyla birlikte sızıntılar da kendini göstermeye devam ediyor. Oyunun tanıtımından önce de bazı sızıntılar ortaya çıkmıştı. EA, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yeni sızıntılarla da savaşını sürdüreceğini belirten adımlar atıyor.

Kullanıcıların Battlefield 2042 oyununa ait oynanış görüntüleri paylaştığı ana kaynaklardan birisi Reddit oluyor. EA, yeni sızıntılardan bazılarını şimdiden kaldırmış. Ancak, tüm görüntüleri henüz internetten sildiğini söyleyemeyiz.

Fakat EA bu sızıntılar konusunda oldukça büyük bir avantaja sahip. Yazının başında belirttiğimiz gibi şirket yeni testlere erişebilecek kişileri seçerek oyuna erişim imkanı sunuyor. Bu nedenle, seçilen kişilere ait bilgilerin hepsi EA’in veritabanında kayıtlı.

Sızdırılan kişilerin kullanıcı adı gibi bilgiler sayesinde EA’in bu oyuncuları banlayacağı şüphesiz bir gerçek. Buna ek olarak sızdırılan görüntülerde kayda değer bir farklılık olmadığı da ifade ediliyor.

Önümüzdeki dönemde daha fazla gelişmenin ortaya çıkması da olası. Bu geliştirmelerin ortaya çıkacağı en önemli dönem ise muhtemel açık betanın paylaşılması gibi gözüküyor. Henüz bunun için resmi bir tarih verilmese de oyunun çıkışından belli bir süre önce sunulacağını tahmin etmek güç değil.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.