Battlefield 2042 Açık Betası Hakkında Yeni Gelişmeler

E3 2021 etkinliğinde oldukça ilgi çekici bir çıkış yapan Battlefield 2042 hakkında yeni gelişmeler geldi. Geliştiricinin yaptığı açıklamaya göre, Battlefield 2042 açık betası çok yakında hazır olacak.

Battlefield 2042, bu yıl merakla beklediğimiz oyunlar arasında yer alıyor diyebiliriz. 2021 yılı içerisinde çıkacak olan oyun, Battlefield serisine birçok yönden yenilik getiriyor. Tarihsel olarak geçmişi konu alan Battlefield serisi, bir sonraki adımını farklı bir yöne atıyor.

E3 2021’de çıkış yapan en iyi oyunlar arasında olan Battlefield 2042, birçok yönden çeşitlilik gösteriyor. İsminden de anlaşılacağı gibi yakın gelecekte geçen Battlefield 2042, görüntüleriyle ve tanıtım videosuyla oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırdı. Aynı zamanda ilgi çekici bir konuya sahip olan oyun, devasa bir haritaya sahip olmasıyla göze çarpıyor.

Tüm bunlarla birlikte botların yapay zeka ile geliştirildiğini açıklayan DICE, yakın zamanda Battlefield 2042 ve açık beta ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Söz konusu açıklama genel olarak DICE’ın isim değişikliğine gittiği hakkındaydı. Ancak bunun yanında geliştirici oyun hakkında yeni bir modun geleceği müjdesini vermişti.

battlefield 2042 açık beta
Görsel: Battlefield 2042

Geçtiğimiz gün yapılan EA Play Live etkinliğinde, mod hakkında detaylı bilgi öğrenme şansı bulduk. Battlefield Portal olarak adlı bu yeni modda hayranların yaptığı içerikler olacak. Ayrıca hayranlara odaklanan bu moda bakacak olursak, DICE oyuncu kitlesinin ilgisini kazanmaya çalışıyor diyebiliriz.

Tüm bunlarla birlikte söz konusu modun oyuncular için yüksek bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncuların bu modda Battlefield 3, Bad Company 2 ve Battlefield 1942 haritalarını deneme şansı olacak.

Oyuncuların hayallerindeki modu oluşturduğu oluşturduğu bu sistem fikri, oldukça ilgi çekici duruyor. Bununla birlikte, eğer söz konusu mod oyuncuları hayal kırıklığına uğratmazsa oyunda binleri aşan mod sayısı bulabiliriz.

Battlefield 2042 Açık Betası Ne Zaman Çıkacak?

22 Ekimde çıkacak olan Battlefield 2042’nin açık betası eylül ayında erişilebilir olacak. Bununla birlikte oyun açık beta olduğundan dolayı, oyuncuların giriş yapmak için sadece istemciyi indirmeleri yeterli olacaktır.

Battlefield 2042 için ön sipariş veren oyuncuların erişebileceği bu beta, oyunun çıkışına yakın bir tarihte açılacağı için oldukça kapsamlı bir test olabilir. Dolayısıyla söz konusu bu beta testinin neredeyse bitmiş hissi vermesi bekleniyor.

Beklenen açık beta testinin tam olarak hangi tarihte çıkacağı belirlenmedi. Ancak yakında geliştirici DICE’den daha fazla bilgi almamız mümkün. Eğer siz de gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız, takipte kalın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.