Apple Music’ten Android Kullanıcılarına Kötü Haber!

Apple Music, dün tanıttığı Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses özelliği ile büyük beğeni topladı. Ancak, Apple Music’ten Android kullanıcılarına üzücü haber de özellikle beraber geldi.

Uygulamanın yakın zamanda tanıttığı Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses özelliği Android için kullanılabilir olmayacak. Oldukça gelişmiş ve üst düzey bir ses kalitesi sunan özellik, maalesef Android kullanıcılarının kullanımına açılmayacak.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre bu ses kalitesinde yapılan en büyük ilerleme. Ancak bu ilerlemenin şirketin AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde kullanımının mümkün olduğunu belirtelim.

Apple’ın platformuna eklediği bu teknoloji, müziği dinlerken farklı noktalardan ses iletimleri gerçekleşiyormuş gibi bir his veriyor. Bu sayede sevdiğiniz parçaları çok daha kaliteli bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Bu özelliğin şu an için Apple Music Android sürümü için mümkün olmayacağını biliyoruz. Gelecekte bu özelliğin Apple Music’ten faydalanan Android kullanıcılarını sunulup sunulmayacağını ise zaman içerisinde göreceğiz.

Ancak Apple, Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses haricinde bir yenilik daha duyurdu. Bunu Kayıpsız Ses olarak isimlendiriyor.

Bu özellik sayesinde bir şarkıcının stüdyoda oluşturduğu ses kaydını herhangi bir kalite kaybı olmadan dinlemek mümkün. Bunu Apple Music kullanıcıları Ayarlar>Müzik>Ses Kalitesi adımlarını takip ederek aktif edebilir.

Uzamsal Ses aksine Kayıpsız Ses, Android cihazlarda da kullanıma sunuluyor. Ancak, bu özelliğin müzik dosyalarının boyutlarını oldukça artırdığını belirtmemiz gerek. Yine de bir müziği stüdyodan çıktığı gibi dinleme deneyimi için uygun bir bedel.

Apple Music Android Uygulaması

Apple’ın yeni tanıttığı özellikler hakkında sanatçı ve profesyonellerin geri dönüşleri oldukça olumlu. Yapılan geri dönüşler bunun oldukça büyük bir geliştirme olduğu ve kullanıcıların beğeneceği yönünde.

Apple Music Nedir?

2015 yılında Apple’ın etkinlikte tanıttığı Apple Music milyonlarca müziğe tek bir abonelik ile erişme imkanı sunuyor. Aynı zamanda bu abonelik ile çevrimdışı olarak indirdiğiniz müzikleri dinlemek mümkün.

Ayrıca bu tek aboneliği iPad, iPhone, CarPlay, iPod gibi Apple’ın tüm cihazlarında kullanmanız mümkün.

Üstelik, Apple cihazlarında sunulan müzik uygulaması ile entegre çalışmakta. Bunun dışında Apple sürekli yaptığı geliştirmeler ile kullanıcılarının deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Apple birçok sanatçı ve yapımcı ile iş birliği yapıyor. Bu sayede sektörden aldığı geri dönüşler doğrultusunda geliştirmeler yapmak için çabalıyor.

Sizler Apple Music’in yeni teknolojisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Önümüzde ki dönemde Android için kullanımı mümkün olabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.