Apple AirPods Max Duyuruldu – Yeni Kulak Üstü Kulaklık

Uzun süredir beklenen yeni kullaklık Apple AirPods Max adıyla duyuruldu. Aylardır etrafta dönen Apple’ın yeni kulaklık çıkaracağı iddiası böylelikle gerçeğe kavuştu. AirPods Max, yeni bir Beats modeli olmayacak. Yeni AirPods Max, Apple tarafından üretilen ilk kulak üstü kulaklık olacak.

Apple AirPods Max, modern kulaklıkların sahip olduğu özellikleri barındırıyor. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen AirPods serisine gelen yeni kulak üstü kulaklıkta aktif gürültü engelleme, adaptif ekolayzır ve diğer kulaklıklardan da aşina olduğumuz şeffaf mod gibi özellikler yer alıyor.

Apple AirPods Max Özellikleri

Cihazın içinde H1 çip ve Apple tarafından geliştirilen dinamik bir sürücü bulunuyor. 20 saatlik bir pil ömrü bulundurduğu iddia edilen cihaz, 5 dakikalık hızlı şarj ile 1.5 saat kullanılabiliyor. Üstelik AirPods Max’in kutu içeriğinde yer alan Smart Case’in içinde saklandığında ultra düşük güç durumuna geçiyor ve şarjını koruyor.

Apple, cihazın tasarımı üzerinde sıkı bir çalışma göstermiş gibi duruyor. AirPods Max’in üst bandında kafa üzerine uygulanan baskıyı azaltmak için ağ örgülü bir yapı kullanıldığı belirtiliyor. Buna ek olarak cihazın gövdesinde etrafı sarılmış paslanmaz çelik kullanıldığı ifade ediliyor. Cihazın yalıtım konusunda da oldukça başarılı olduğu iddia ediliyor.

Cihazın yüksek kalite ses sunduğu belirtiliyor. Sektöründe lider olduğu söylenen aktif gürültü engelleme ile her ses frekansının en üst düzey kaliteyi sunduğu ifade ediliyor. AirPods Max’in üstünde altı adet dış, iki adet iç mikrofon yer alıyor. Gürültü denetimi düğmesi sayesinde şeffaf moda geçmek ve dışarıdan gelen sesleri duymak da mümkün hale geliyor.

Kulaklıkta yer alan bir başka özellik ise adaptif ekolayzır oluyor. Adaptif EQ özelliği sayesinde, kulaklık iç mikrofonları kullanılarak müzik dinleniyor ve en uygun frekans ayarlanıyor. Ayrıca kulaklık yastıklarının yerleşimi ve yalıtımı da göz önünde bulunduruluyor. Bunlara ek olarak cihazda bulunan sensörlerin üst düzey bir uzlamsal ses performansı gösterdiği belirtiliyor.

apple-airpods-max

Diğer AirPods modellerinde olduğu gibi AirPods Max’de de kullanım kolaylığına özen gösterildiği vurgulanıyor. Serinin diğer modellerinde bulunan tek dokunuşla kurulum, bu modelde de yer alıyor. Ayrıca, kulaklık kafadan çıkarıldığında müzik otomatik olarak duruyor. Sürekli aktif Siri ve mesaj seslendirme gibi özellikler de AirPods Max ile kullanıcılara sunuluyor.

AirPods Max Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni Apple AirPods Max, 15 Kasım tarihinde Türkiye’deki alıcılarıyla buluşacak. 5 farklı renk seçeneğine sahip ürünün fiyatı ise 5.699 TL olarak belirtiliyor.

Sizler “Apple AirPods Max Duyuruldu” haberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Modeli beğendiniz mi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.