Apple, MacBook Pro için Düşük Parlaklık Uyarısı Yayınladı!

Apple, dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bilindiği üzere şirket, MacBook modelleriyle bilgisayar sektöründe de kullanıcılarıyla buluşuyor. MacBook modelleri, tasarımlarından donanımlarına kadar birçok özellikleriyle kullanıcılarını genellikle memnun ediyorlar. Ancak şirket, yayınladığı bir açıklama ile bazı MacBook Pro kullanıcılarını üzecek. Çünkü Apple, bazı MacBook Pro modellerinin yüksek oda sıcaklığında düşük parlaklık ile çalıştığını açıklayan bir açıklama yayınladı.

Yüksek sıcaklıklar, teknolojik cihazlar için genellikle sorun yaratmaktadırlar. Günümüzde teknoloji şirketleri, bu sorunun önüne geçebilmek adına bazı çalışmalar yapmaktadırlar. Böylece yüksek sıcaklıklardan kaynaklanan sorunlar minimum düzeyde tutulmaya çalışılıyor.

Apple da bu konuda oldukça hassas davranan şirketlerden birisi diyebiliriz. Bundan dolayı şirket, bazı MacBook modellerinde fark edilen sorun üzerine vakit kaybetmeden bir açıklama yayınladı.

Apple, Bazı MacBook Pro Modelleri için Düşük Parlaklık Uyarısı Yaptı!

Bazı Apple kullanıcıları, MacBook Pro’larında çok sık uyarı bildirimleri aldıklarını fark ettiler. Bunun üzerine araştırma yapan Apple, bazı MacBook Pro modellerinin yüksek oda sıcaklığında düşük parlaklıkta çalıştığını fark etti. Bunun üzerine şirket, çok sık bu sorunla karşılaşan kullanıcıları için bir açıklama yayınladı.

Yayınlanan açıklamaya göre düşük parlaklık sorunu, Liquid Retina XDR ve Pro Display XDR ekranlara sahip olan MacBook Pro modellerinde ortaya çıkıyor. Bu modellerde yer alan ekranlar, yüksek oda sıcaklığında veya çok uzun süreli parlak içerikler oynatıldığı zaman düşük parlaklıkta çalışmaya başlıyorlar.

Sorunu fark eden Apple, kullanıcılarına bazı çözüm önerileri sundu. Bu önerilerden ilki tabii ki oda sıcaklığıyla alakalı oldu. Şirket, belirtilen ekranlara sahip MacBook Pro kullanıcıları için daha düşük oda sıcaklığına sahip yerlerde bilgisayarlarını kullanmalarını tavsiye etti.

Apple, Bazı MacBook Pro Modelleri için Düşük Parlaklık Uyarısı Yaptı

Bunun yanı sıra Apple, uzun süre HDR içeriklerin izlenmemesini tavsiye ediyor. Bundan dolayı çok sık düşük parlaklık sorunuyla karşılaşıyorsanız açık olan HDR içerikleri kapatmanız gerekiyor. Son olarak şirket, bu sorunla karşılaşanlar için uyku modunu tavsiye ediyor.

Bilgisayarınız çok sık düşük parlaklıkta çalışıyorsa bilgisayarınızı 5-10 dakikalığına uyku moduna almayı denemelisiniz. Apple, bilgisayarınızı kullanabilmek için ekranınızın soğumasını beklemeniz gerektiğini belirtiyor.

Bazı kullanıcıların, bu çözüm önerilerine rağmen parlaklık sorunu yaşama ihtimalleri de mevcut. Bu kullanıcılar, belirtilen MacBook Pro’larını genellikle 25°C oda sıcaklığının altındaki ortamlarda kullanıyorlarsa fakat parlaklık sorunu yaşamaya devam ediyorlarsa Apple ile iletişime geçmek durumunda kalacaklar.

Sizler bazı MacBook Pro modellerinde yaşanan düşük parlaklık sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de MacBook Pro modellerinde ortaya çıkan bu sorun hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/02/04/macbook-pro-2022-limited-brightness/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.