Apple AirPods Modellerinde Ultrasonik Teknoloji Kullanacak

Kulaklık sektörünün en başarılı üreticilerinden olan Apple, yeni ürünler ve teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket, her geçen gün ürettiği ürünleri bir adım daha ileriye taşımaya çalışıyor. Bu kapsamda ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple, şimdi de AirPods modellerinde ultrasonik teknoloji kullanmayı planlıyor!

Şirket, ultrasonik teknoloji yardımıyla kulaklıkların kullanılabilirliğini artırmak istiyor. Apple, özellikle kulaklıkların ıslandıkları zaman veya eldivenle kullanılmak istenildikleri zaman daha kullanışlı olmalarını hedefliyor. Bu doğrultuda edinilen bilgilere göre Apple, harekete geçerek ultrasonik sensörler için patent başvurusu yaptı.

Apple AirPods Modelleri için Ultrasonik Teknolojiden Faydalanmayı Planlıyor!

AirPods modelleri, dünya genelinde en çok tercih edilen kulaklık modellerinin başında gelmektedirler. Apple, geliştirdiği kulaklık modellerinde kullanıcılarına üst düzey performans sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda AirPods’lar da ses performansı ve konfor olarak kullanıcılarını fazlasıyla tatmin etmeyi başarıyorlar.

Apple, kulaklıkların kullanılabilirliğini artıracak çeşitli özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre şirket, ABD’de ultrasonik dokunmatik sensörler için patent başvurusunda bulundu. Bunun üzerine edinilen bilgilere göre şirketin AirPods Pro ve AirPods Max modellerinde ultrasonik teknoloji kullanmayı planladığı ortaya çıktı.

AirPods Pro ve AirPods Max modelleri, Apple’ın en üst segmentteki kulaklık modelleri olarak geçiyorlar. Bundan dolayı Apple, bu ürünlerde kullanıcılarına kusursuz bir performans sunmayı hedefliyor. Ancak mevcut AirPods Pro ve AirPods Max modelleri, eldivenle pek de kullanışlı olmuyorlar. Bunun yanı sıra kulaklıkların dokunmatiklerinde ıslandıkları zaman da bir performans kaybı ortaya çıkıyor.

Apple AirPods Modelleri için Ultrasonik Teknolojiden Faydalanmayı Planlıyor!

Durumun farkında olan Apple, ürünlerin kullanılabilirliğini artırmak için harekete geçti. Nitekim şirket, bu iki modelde ultrasonik dokunmatik sensörler kullanmayı planlıyor. Araştırmacılara göre Apple, şimdiden bu teknoloji hakkında planlama yapmaya başladı. Şirket, ultrasonik dokunmatik sensörler yardımıyla kulaklıkların ıslandıklarında veya eldivenle kullanılmak istenildiklerinde dokunmatiklerinde ortaya çıkan performans kaybının önüne geçmek istiyor.

Bu doğrultuda şirket, Amerika’da ultrasonik dokunmatik sensörler için patent başvurusu yaptı. Ancak Apple, henüz konuyla alakalı bir bilgilendirme yapmadı. Bundan dolayı Apple’ın patent başvurusunda bulunduğu ultrasonik dokunmatik sensörlerin ne zaman kullanılacağı net bir şekilde bilinmiyor.

Fakat araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgiler, Apple’ın bu sensörleri yakın zamanda kullanmayı planlamadığını gösteriyorlar. Bundan dolayı AirPods kullanıcılarının ultrasonik sensörlerden faydalanmaları için bir süre daha beklemeleri gerekecek gibi duruyor.

Sizler de Apple’ın AirPods modellerinde ultrasonik sensörler kullanmayı planlaması hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/06/30/ultrasonic-technology-airpods/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.