ZTE Yeni Snapdragon İşlemcili Telefon Modelleri Geliştiriyor!

ZTE, akıllı telefon sektöründeki en köklü şirketlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, son zamanlarda ürettiği yüksek donanımlı telefonlar ile adından söz ettirdi. ZTE’nin kazandığı bu popülerlik, 2022 yılında da artarak devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü iddialara göre ZTE, yeni Snapdragon işlemcileri kullanacak ilk şirketlerden birisi olacak.

Bilindiği üzere Qualcomm, 30 Kasım’da yeni Snapdragon işlemci modellerini tanıtacak. Bu tanıtım, akıllı telefon sektörü için oldukça önemli. Çünkü birçok akıllı telefon üreticisi, işlemci kısmında Snapdragon modellerini kullanıyor. Teknoloji şirketleri, bu yüzden yeni Snapdragon işlemci modellerini kullanan ilk şirketler olmak için yarışa girmiş durumdalar. Araştırmacılara göre ZTE, bu şirketlerden birisi olacak.

Yeni ZTE Amiral Gemilerinde Snapdragon Rüzgarı!

Bilindiği üzere ZTE, Nubia Red Magic serisi ile oldukça güçlü telefonlar üretiyor. Zaten bu serinin telefonları da güçlü donanımlarında dolayı oyun telefonları olarak geçiyorlar. ZTE, 2022 yılında piyasaya süreceği Nubia Red Magic 7 serisiyle kullanıcılarını yine etkileyecek diyebiliriz.

Çünkü araştırmacıların iddialarına göre ZTE, Nubia Red Magic 7 ve Nubia Red Magic 7 Pro modellerinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemciler kullanılacak. Bu durum da serinin performansını ciddi ölçüde etkileyecektir. Çünkü Qualcomm, yeni tanıtacağı işlemci serisinde büyük bir performans artışı olacağını söylüyor.

Sızdırılan bilgilerde yeni Nubia Red Magic serisinin kodları da yer alıyor. İddialara göre Nubia Red Magic 7, NX679J model numarasına sahip olacak. Bunun yanı sıra Nubia Red Magic 7 Pro’nun ise NX709J model numarası ile geliştirileceği söyleniyor.

Nubia Red Magic 6 Pro
Nubia Red Magic 6 Pro

ZTE, yeni Snapdragon işlemci modellerini sadece Nubia Red Magic serisinde kullanmayı düşünmüyor. Bunun yanı sıra araştırmacılara göre şirket, NX701J model numarasına sahip olacak olan Nubia Z40 modelinde de Snapdragon 8 Gen 1’i kullanabilir. Konu hakkında ZTE tarafından yapılan resmi bir açıklama mevcut değil. Ancak araştırmacılar, bu konuda bazı bilgilere ulaştıklarını iddia ediyorlar.

Teknoloji şirketleri, yeni Snapdragon işlemcileri kullanma konusunda birbirleriyle yarışıyorlar. Motorola ve Xiaomi, bu yarışı sürdüren şirketler olarak ön plana çıkıyorlardı. Araştırmacıların yeni edindiği bilgiler doğrultusunda ZTE de bu yarışa dahil oldu diyebiliriz. Fakat şirket yetkilileri tarafından konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadığını da tekrar etmekte fayda var.

Sizler akıllı telefon üreticilerinin, yeni Snapdragon işlemcileri ilk kullanan şirket olmak için girdikleri yarış hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ZTE, 2022 yılında piyasaya süreceği telefon modellerinde Snapdragon 8 Gen 1’i kullanacak mı? Sizler de yeni Nubia Red Magic modelleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.