YouTube Emoji Tepkileri Özelliğini Test Ediyor

Video izleme platformu YouTube, kullanıcıları için yeni bir özellik geliştiriyor. YouTube kullanıcıları, videonun herhangi bir dakikasında emoji tepkileri özelliği ile görüşlerini paylaşabilecek. YouTube bu özelliğin şimdilik kısıtlı bir kitle ile test edildiğini de belirtiyor.

Bir YouTube videosunu izlerken yorum bırakmak, kullanıcının tepkisini göstermesi için yeterli olmayabilir. Tam da bu nedenle YouTube, platforma gelecek yeni bir özelliği test ediyor. Yeni özellik sayesinde emojiler YouTube videolarına dahil olacak gibi gözüküyor.

YouTube yetkilileri yeni emoji özelliği hakkında bilgiler paylaştı. İzleyiciler videoların belirli aralıklarındaki herhangi bir saniyeye emoji bırakabilecek. Üstelik sadece kendileri değil diğer kullanıcıların bıraktığı emojileri de görebilecek. Böylece izleyiciler ve içerik üretici arasındaki etkileşim artacak gibi duruyor.

YouTube Emoji Özelliği ile Tepki Vermek Kolaylaşıyor

Bu özellik daha önce farklı platformlarda da kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Facebook ve Twitch platformlarında emojiler tepkileri için farklı bir panel görmek mümkün. Aynı zamanda Facebook ve SoundCloud gibi platformlarda da belirli bir saniye üzerinde yorum yapma ya da emoji bırakma imkanı kullanıcılara sunuluyor. YouTube için de bu özelliğin ayrı bir emoji paneli şeklinde oluşturulması planlanıyor.

Eğer istediğiniz bir videoya emoji bırakmak istiyorsanız yorumlar kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra tepki panelinden istediğiniz emojiyi video sahibine iletebilirsiniz. Hem kendi tepkinizi hem de diğer izleyicilerin tepkilerini de görmeniz mümkün.

Geçtiğimiz zamanlarda emoji özelliğini Twitter da denemişti. Kullanıcılar istedikleri Tweetlere farklı emojiler bırakma şansına sahipti. Ancak Twitter kullanıcılarının bu özelliği pek beğendiğini söylemek doğru olmaz.

Twitter için durum böyle olsa da emoji özelliği YouTube videolarındaki etkileşimi oldukça artıracağa benziyor. Çünkü videolar daha uzun bir ortamda çok sayıda kullanıcıya hitap ediyor. İzlediğiniz bir videonun komik sahnelerine emojinizi bırakabilirsiniz. Böylelikle diğer izleyicilerin de sizinle aynı fikirde olup olmadığını görebilirsiniz.

Youtube-Emoji-Ozelligini-Test-Ediyor-

YouTube şuan için belirli sayıda kullanıcıya bu özelliği aktif hale getirdi. Şu anda her ne kadar test aşamasında olsa da yakında tüm kullanıcılar bu özelliği deneyebilecek. YouTube, kullanıcıların sadece belirli ifadeleri değil pek çok farklı emojiyi de kullanabileceğini ifade ediyor.

Şimdilik belirli kullanıcılar için aktif olan bu özellik, çok yakında daha geniş kitleler için aktif hale gelecek. Bu sayede artık siz de istediğiniz bir videoya beğeni ya da yorumdan fazlasını bırakabilirsiniz. Siz YouTube emoji tepkileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.engadget.com/you-tube-is-testing-time-specific-emoji-reactions-235623017.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!