Yeni Silent Hill İddiaları Hakkında Sürpriz Gelişme

Bir süredir Kojima ve Blue Box Studios’un birlikte bir proje yaptığına dair söylentiler dolaşıyordu. Bunun üzerine Blue Box Studios, Twitter üzerinden yeni Silent Hill söylentilerini yalanlayan bir video paylaştı.

Anlaşılan o ki, merakla beklenen Silent Hill projesi gelmeyecek. Söylentiler her ne kadar dedikodu ve teorilerden öteye geçmese de; bu proje birçok kullanıcının ilgisini çekmişti.

Söylentilerin temelinde ise Blue Box’un çıkaracağı yeni korku oyunu var. Hayranlar Abandoned isimli bu oyun ile Hideo Kojima’nın imzası arasında bir bağ kurunca, olaylar bu yönde gelişmişti.

Reddit’te başlayan tartışma büyüdü ve hayranların büyük bir kısmı Abandoned’in yeni ve kılık değiştirmiş bir Silent Hill olduğunu iddia etti. Bu söylentilerin oldukça popülerleşmesinin sebebi de Kojima’nın tavırları.

Silent Hill yapımcısı Hideo Kojima
Görsel: Hideo Kojima

Hideo Kojima, internette bazı duyurular yapmak için sahte oyun stüdyoları kuran bir geçmişe sahip. Bununla birlikte gizemli bir profili olan Kojima, bu teorilere epey açık durumda.

Hatta çok ilginç bir şekilde Blue Box’un geliştiricilerinden Hasan Kahraman’ın da aslında Hideo Kojima olduğu söylentileri vardı. Hasan Kahraman’ın belirsiz internet geçmişi ve söylentiler dolayısıyla Kojima olduğu söyleniyordu.

Hasan Kahraman adında birisini daha önce hiç duymamış olmamızın yanı sıra, kendisinin hiçbir sosyal medya platformunda gözükmemiş olması merak uyandırıcıydı. Birçok insan, Hasan Kahraman’ın kurmaca bir karakter olduğunu ima ediyordu.

Blue Box Studios, Silent Hill Söylentileri Hakkında Açıklama Yaptı

Blue Box’ın geçmişe sahip olmayan küçük bir bağımsız oyun şirketi olduğunu söylemiştik. Bu durum da teorileri güçlendiriyordu. Ancak stüdyo söylentilere bir video üzerinden yanıt verdi.

Video açıklaması, Hasan Kahraman’ın gerçek olmadığına inanlar için epey şaşırtıcı olmalı. ”Ben gerçek bir insanım” şeklinde açıklama yapan Kahraman, ”Aktör değilim ve Silent Hill için çalışmıyorum.”

Ayrıca Kojima Productions, açıklamayı beğenerek destek oldu. Blue Box geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklama yaparak Hideo Kojima ile ilişkilerinin olmadığını vurguladı.

Bu mesele net olarak çözülmüş gibi gözükse de, hala bazı kullanıcılar buna inanmıyor. Buna karşılık Blue Box’un projesi olan Abandoned da ilgiden payını almış gibi gözüküyor.

Abandoned, PS için gelmesi planlanan bir korku ve hayatta kalma oyunu. Ancak PC için de gelme ihtimali olan oyun hakkında gelişmelerin takipçisi olacağız. Siz de gelişmelerden haberdar olmak isterseniz, bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.