Yeni Razer Blade 15 Büyüleyici Ekranıyla Geliyor!

Dünyanın en büyük oyuncu donanımı üreticilerinden Razer, tüm dikkatleri üzerine çekecek bir adım atıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte laptopların donanımı da ciddi ölçüde gelişmeye başladı. Razer, bu gelişmeleri laptopların ekranına da taşımaya hazırlanıyor. Çünkü ortaya çıkan bilgilere göre yeni Razer Blade 15, sahip olacağı ekranı sayesinde dünyada ilk olacak.

Oyuncu bilgisayarlarında işlemci, RAM, ekran kartı gibi donanımlar oldukça önemli rollere sahipler. Ancak oyun performansını önemseyen kişiler için laptopların ekranı da önemli bir etken olmaktadır. Bu durumun farkında olan Razer, oyuncuları etkileyecek yeni bir hamle atıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre yeni Razer Blade 15’in ekranı, 240 Hz yenileme hızında çalışacak. Bunun yanı sıra ekranda OLED bir panel mevcut olacak. Bu sayede şirket, oyuncuların oyun deneyimlerini görüntü kalitesi açısından maksimum seviyeye çıkartmayı planlıyor!

Yeni Razer Blade 15, 240Hz OLED Panelle Geliyor!

Razer, son zamanlarda attığı hamleler ile adından en çok söz ettiren teknoloji üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, özellikle oyuncular için ilgi çekici donanımlar geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Razer, şimdi de üretmeyi hedeflediği laptop modeliyle dikkatleri üzerine çekecek.

Şirket, bir süredir ürettiği laptop modellerinde ekran konusunda oldukça hassas davranıyor. Bu hassasiyet, yeni Razer Blade 15 modelinde en üst noktaya ulaşacak diyebiliriz. Çünkü ortaya çıkan bilgilere göre Razer, yeni Blade 15 modelinde 240Hz yenileme hızında çalışacak bir ekran kullanacak. Bunun yanı sıra ekranda OLED bir panel mevcut olacak.

Razer, yeni laptop modelinde kullanmayı planladığı ekran ile dünyada bir ilki başarmış olacak. Çünkü henüz laptop sektöründe 240 Hz OLED ekrana sahip bir laptop mevcut değil. Şirketin bu konudaki motivasyonu, oyunculara yüksek kalitede grafikler sunmak oluyor.

Yeni Razer Blade 15, 240Hz OLED Panelle Geliyor

240 Hz yenileme hızındaki bir ekran, özellikle online oyunları oynayan oyuncuları fazlasıyla memnun edecektir. Bunun yanı sıra ekranda OLED panelin bulunması, oyuncuların daha canlı görüntülere erişmelerini sağlayacaktır.

Ortaya çıkan bilgilere göre laptopun işlemci kısmında 12.nesil Intel Core i9-12800H yer alacak. Bunun yanı sıra laptopta 32 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti ve 1 TB SSD kullanıcılarla buluşacak. Edinilen bilgilere göre şirket, laptopu 2022 yılının son çeyreğinde satışa sunacak. Bunun yanı sıra laptopun fiyatının ise yaklaşık olarak 3.500 Dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Sizler ekranıyla ön plana çıkması beklenen yeni Razer Blade 15 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, iddia edildiği gibi üst düzey ekrana sahip bir model geliştirecek mi? Sizler de geliştirileceği iddia edilen yeni Razer Blade 15 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/razer-blade-15-laptop-240hz-oled-163558526.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.