Yeni Nokia Amiral Gemisi İçin Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

HDM Global bir süredir yeni bir amiral gemisi çıkarma konusunda sıkıntılı günler yaşıyordu. Hatta Çok uzun bir süredir bu konu hakkında açıklama bile yapmadılar. Fakat sonunda şirket, Nokia amiral gemisi hamlesini yapıyor!

Nokia 9 PureView akıllı telefon pazarında beklenen etkiyi yaratamamıştı. Zaten bunun hemen sonrasında Nokia 9.1, 9.2 ve 9.3 PureView hakkında da dedikodular gündeme geldi. Bu dedikoduların hemen sonrasında ise telefonların hepsi için erteleme kararı çıktı.

Nokia amiral gemisi çıkarma konusunda oldukça pasif kaldı. Artık, ertelenen telefonlar için yeni dedikodular bile ortalıkta dolanmıyor.

Kısa bir süre önce ITHome sitesinde yayınlanan bir habere göre artık Nokia’nın geri dönmeye hazır olduğunu belirtiyordu. Bu habere göre HMD Global, Çin’de özel bir günde Nokia amiral gemisi telefonunu tanıtacak.

nokia x50- teknolojiorg

11 Kasım 2021 Büyük Gün!

Yeni Nokia amiral gemisi telefon için açıklamayı HMD Global’in ürün müdürlerinden Zhang Yucheng yaptı. Açıklamaya göre yeni amiral gemisi Çin’de “Bekarlar Günü” olarak kutlanan 11 Kasım tarihinde olacak. Bekarlar Günü olarak kutlanan bu günde çok büyük indirimlerin yapıldığını da unutmamak gerekiyor.

HMD Global Ürün Müdürü Zhang Yucheng cihazla ilgili teknik detaylar konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Nokia’nın uzun süredir yeni ürün çıkarmamasından dolayı ortalıkta teknik detaylarına dair çok fazla dedikodu bulunmuyor.

Ortalıkta dolaşan tek haber telefonun isminin Nokia 9.3 PureView olmayacağı yönünde. Çünkü Nokia, uzun zamandır ortalıkta olmayan bir telefon modeli ile pazara girmenin olumsuz etki yaratacağını düşünüyor.

Yeni telefonun Nokia 9.3 PureView olmaması durumunda gözler kısa vadede “X” serisine çevriliyor. Nokia X50’nin içerisinde Snapdragon 775 işlemci ve 108 MP ana kamera ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca kameralarda Zeiss optiklerin kullanıldığı, 6.5 inç boyutunda olduğu da tahminler arasında. Tüm bunlara ek olarak 120 Hz FHD+ ekran ve 6000 mAh pile de sahip olduğu söyleniyor.

Bahsedilen bu teknik detaylar şimdilik sadece dedikodudan ibaret. Bu nedenle çok güvenmemekte fayda var. Çünkü Nokia’nın daha önce piyasaya sürdüğü X10 ve X20 modellerinin bu kadar üst sınıf özelliklere sahip olmadığı ortada.

Nokia ya bu konuda kendisini geliştirerek pazardaki rekabete dahil olacak ya da aşağı yönde giden okları yukarı yöne çeviremeyecek. Tüm bunları önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

Peki siz yeni Nokia amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket istediği başarıyı bu sefer yakalayacak mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!