Yeni Meizu Watch Tanıtıldı: Snapdragon Wear 4100 Geliyor!

Çin merkezli teknoloji şirketi Meizu, gelişen teknolojiyi yakından takip eden şirketlerin başında geliyor. Son zamanlarda birçok yeni cihaz tanıtan şirket, şimdi de yeni Meizu Watch ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İlk akıllı saatini 2016 yılında satışa sunan Meizu, yeni akıllı saati ile oldukça ilgi görecek. Yeni Meizu Watch, tasarımının yanı sıra özellikleriyle de piyasada adından söz ettirecek diyebiliriz.

Yeni Meizu Watch Özellikleri

Saatin oldukça sade ve şık bir tasarımı var. Meizu, önceki akıllı saatlerinde de sade bir tasarım kullanmayı tercih etmişti. Şirket, kullanıcı geri dönüşlerinden memnun olmuş olacak ki tasarım konusunda büyük değişiklikler yapma ihtiyacı hissetmemiş. Bu durum da sade saatleri seven kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Yeni Meizu Watch, özellikleriyle de son derece etkileyici diyebiliriz. Çünkü saatte, günümüzdeki en güçlü akıllı saat işlemcilerinden Qualcomm Snapdragon Wear 4100 mevcut.

Bunun dışında 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanına sahip olan saat, kullanıcılarını mutlu edecek bir performans gösterecektir. Güçlü bir donanıma sahip olan saat, kesinlikle en iyi akıllı saatler listelerinde kendine yer bulacaktır.

Saatteki bir diğer ilgi çekici şey ise e-SIM desteğinin bulunuyor olması. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bir telefona ihtiyaç duymadan arama yapabilecekler.

Yeni Meizu Watch

Yeni Meizu Watch, 1.78 inç AMOLED bir ekrana sahip. Saat ayrıca, 368 x 448 çözünürlükte. Bunun dışında saatte 420 mAh bir batarya mevcut.

Saat, bu batarya sayesinde sürekli kullanımda 36 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca Meizu tarafından yapılan testlere göre saat, 45 dakikada tam şarj oluyor.

Bir akıllı saatin teknik özellikleri kadar uygulamaları da oldukça önemlidir. Yeni Meizu Watch, bu konuda da kullanıcılarını oldukça memnun edecek diyebiliriz. Çünkü saatte spordan sağlık kategorisine kadar birçok uygulama mevcut.

Meizu, saati şimdilik sadece Çin’de satmayı planlıyor. Ancak şirket, önceki akıllı saat modellerini birçok ülkede satışa çıkartmıştı. Bu yüzden yeni Meizu Watch modeli de birçok ülkede satışa sunulacaktır.

Şirket, saati Çin’de siyah ve mavi renk seçenekleriyle satışa sunacağını açıkladı. Meizu, saatin Çin’deki satış fiyatını ise 235 dolar olarak belirledi.

Sizler Meizu’nun yeni akıllı saati hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Meizu, bu saat ile akıllı saat piyasasında adından söz ettirebilecek mi? Saat ülkemizde satışa sunulursa almayı düşünür müsünüz? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.