Yeni MagSafe Battery Pack Tanıtıldı!

iPhone için MagSafe Apple’ın geçtiğimiz sene gerçekleştirdiği etkinlikte ortaya çıktı. Kablosuz şarj aleti ve buna uygun kılıflar ile Apple MagSafe ile oldukça dikkat çekti. Şimdi ise MagSafe Battery Pack karşımızda.

Cihaz yalnızca beyaz renk ile birlikte satışa çıkıyor. Aynı zamanda neredeyse 9 aylık bir süre sonrasında kullanıcılarla buluşuyor. MagSafe Battery Pack 5W’a kadar kablosuz şarj imkanına sahip. Ancak kablo ile şarj işlemini gerçekleştirdiğinizde şarj hızı 15W olmakta.

MagSafe Battery Pack 1.460 mAh kapasiteye sahip olduğu tahmin ediliyor. Apple tarafından cihazı şarj ederken bir ucu Type-C diğer ucunda ise Lightning girişi bulunan kablo öneriliyor. Bu sayede cihazı 20W gibi oldukça iyi bir değerde şarj etmek mümkün. Yeni aksesuarın kutusundan ise sadece birkaç kitapçık ve cihazın kendisi çıkmakta.

Apple’ın yeni cihazını yalnızca iPhone 12 ailesi ile kullanmak mümkün. Cihazın arka kısmında bulunan MagSafe mıknatıslarına yerleştirilen cihaz iPhone 12 ailesinin bataryasını doğrudan şarj edebilmekte.

Ayrıca MagSafe Battery Pack cihazınıza takılıyken tek kabloyu cihaza bağlayarak; hem cihazı hem de telefonunuzu şarj etmek mümkün. Böylece, iPhone’un tersine şarj desteği de ortaya çıktı.

Aynı zamanda yeni iOS 14.7 ile birlikte Pil Widget’ı üzerinde MagSafe Battery Pack’i görebiliyoruz. Bu araç takımında aynı zamanda AirPods gibi cihazlarınızın da şarj miktarının gözüktüğünü belirtelim. Böylece, cihazın şarj yüzdesini takip etmek kolaylaşıyor.

MagSafe-Powerbank-Widget

Yeni aksesuarın pil kapasitesi ve bir cihazı ne kadar şarj edeceği hakkında Apple’ın sitesinde resmi bir bilgi bulunmamakta. Ancak bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre iPhone 12 Mini MagSafe Battery Pack’le tam şarj olurken iPhone 12 için tam şarjın biraz altında şarj sunacak.

Yeni MagSafe 99$’lık bir etiket ile satışa sunuldu. Cihazın Türkiye fiyatı ise 1.079₺ olarak açıklandı.

Yeni MagSafe Battery Pack Gecikti!

Bir süredir MagSafe tarafında bu tip kablosuz şarj sunabilen cihaz beklenmekteydi. Cihaz tanıtıldı ancak tanıtımı öncesinde birçok farklı üçüncü parti cihaz ortaya çıktı. İnternette satılan MagSafe özelliğini kullanan powerbank cihazları kullanıcıların bu konuda beklentisine yönelik bir çözüm oldu.

Ancak Apple tarafında sunulan orijinal aksesuarın da kullanıcılar tarafından oldukça hızlı benimsenmesi muhtemel. Ülkemizde de satışa sunulan cihazın fiyatı ise oldukça yüksek. Şu an için Apple Türkiye resmi sitesinde gönderimi de mevcut değil.

Sunduğu özellikler ile eşleştirdiğimizde ülkemizde satış rakamlarının ne seviyede olacağını yakında hep birlikte göreceğiz.

Sizler yeni MagSafe cihazı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.