Yeni CS:GO 360 Stats Hizmeti Tepki Topluyor

Dünyanın en sevilen ücretsiz FPS oyunlarından CS:GO, yeni güncellemesiyle oyuncuların kullanımına sunuluyor. Ancak, yeni güncellemeyle gelen CS:GO 360 Stats hizmeti oyuncuların eleştirilerine maruz kalıyor.

Güncelleme ile oyunun haritalarında birtakım değişiklikler meydana geliyor. Ayrıca, topluluk tarafından üretilen 17 adet silaha sahip Snakebite Case’in de bu güncellemeyle oyunculara sunulduğu belirtiliyor.

Bunların haricinde yeni yamanın en çok dikkat çeken kısmı CS:GO 360 Stats hizmeti oluyor. Bu özellik ile oyuncular, oynadıkları maçların detaylı analizlerine ve istatistiklerine ulaşabiliyor. Ancak, bu hizmet aylık bir ödeme gerektiriyor.

CS:GO 360 Stats hizmeti için aylık 1 dolar isteyen Valve, oyuncuların yoğun tepkilerine maruz kalıyor. Bunun başlıca sebebi ise bu hizmeti sağlayan bedava internet sitelerinin bulunması.

Birden fazla site üzerinde CS:GO istatistiklerini ve analizlerini ücretsiz bir şekilde takip etmek mümkün. Ancak Valve, yeni duyurduğu hizmet için belirlediği fiyat ile oyuncuları pek mutlu etmiş gibi gözükmüyor.

Yeni CS:GO 360 Stats Hizmeti ve Hileler

Oyuncuların durumdan şikayetçi olmalarının bir başka nedeni ise daha genel bir problem; CS:GO’nun hile sorunu.

Neredeyse oyunun çıkışından beri Valve, CS:GO hileleri ile yoğun bir mücadele halinde. Buna rağmen henüz bu sorunu çözebilmiş değiller. Çünkü, Valve’in getirdiği her yamanın ardından yeni bir hile paketi ortaya çıkıyor.

Oyuncular CS:GO’da yaşadıkları hile sorunundan oldukça şikayetçi. Üstelik oyun bu haldeyken CS:GO 360 Stats gibi yeni bir hizmet ile oyuncuların karşısına çıkmak ve bu hizmeti ücretli bir şekilde oyuna entegre etmeye çalışmak büyük bir tepkiye sebep oluyor.

Yeni hizmet ile ilgili SSS kısmında yer alan bilgilere göre, sadece abonelik süresince oynanan maçlar analizlere dahil oluyor. Ayrıca Valve, kaydedilecek oyun modlarını da kısıtlamış. Bu kapsamda Rekabetçi, Wingman ve Premier modlarında oynanan maçların istatistikleri tutulacak.

Bir başka deyişle, aktif bir şekilde hizmete aboneliği bulunan oyuncuların, bu üç moddan birinde oynadığı maçlara ait istatistikler kaydolacak. Ayrıca, resmi Valve sunucuları haricinde oynanan oyunlar da analize dahil olmayacak.

CS:GO 360 Stats, Valve’in bir oyununa eklemeye çalıştığı ilk ücretli analiz servisi değil. Şirket bundan önce Dota 2 için de benzeri bir hizmeti devreye sokmuştu. Sadece analizden fazlasına sahip olan Dota Plus için istenen ücret ise aylık 4 dolardı.

Valve’in gelen tepkilerin ardından nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

Siz yeni hizmet hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.