Yeni Cooler Master Oyuncu Koltuğu Cep Yakıyor!

D-Box Technologies ve Cooler Master yeni bir oyuncu koltuğu çıkarmaya hazırlanıyor. Oyuncu koltuğuna dair video yayınlandı ama asıl dikkat çeken nokta fiyatı. Bu oyuncu koltuğuna herkes erişemeyecek gibi gözüküyor.

Oyun dünyasına kendine adamış oyuncuların en çok dikkat ettiği parçalardan birisi de oyuncu koltukları. Kötü bir sandalyede oturarak saatlerce oyun oynamak bazı sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Kötü duruş, sırt ağrısı ve daha nice problemlere yol açma ihtimali mevcut. Bu nedenle bunlara engel olmak için iyi bir oyuncu koltuğu almakta fayda var.

Ülkemizde oyuncu koltukları fiyatları genel olarak 1.000 TL’den başlıyor. Tabii oyuncu koltuğunun özelliklerine göre bu fiyatlar da giderek artıyor. Fakat özellikle PC kasaları konusunda uzman olan Cooler Master firması D-Box Technologies firması ile ortak bir oyuncu koltuğu çıkarıyor. Üstelik bu oyuncu koltuğu oldukça el yakacak türden.

Cüzdanlara Dikkat!

D-Box Technologies’in YouTube kanalı üzerinde yayınlanan koltuğun fragmanında özelliklerin çoğu gözükmüyor. Fakat oyuncu koltuğu için şık bir tasarıma, bol miktarda dolgu ve LED ışıklara sahip.

Bu koltuk iki farklı modele sahip olacak. Temel model olarak adlandırılan ilk model yurt dışında 2.000 dolardan satışta olacak. Bir de Motion 1 modeli mevcut. Bu modele oyunculara tamamen sürükleyici bir deneyim yaşatmak için sinemalarda ve eğlence parklarında kullanılan benzer bir teknoloji sunuluyor. Böylesine yüksek kaliteye sahip olan Motion 1 modeli ise 2.300 dolardan satışa sunulacak.

Cooler Master’a göre bu oyuncu koltuğu yaklaşık 200 PC oyunuyla entegre edilmiş bir şekilde çalışıyor. Ancak daha geniş bir oyun yelpazesiyle daha uyumlu hale getirmek için çalıştıkları söyleniyor. Yani buradan şunu anlıyoruz; özellikle Logitech oyuncu klavyelerinde gördüğümüz oyuna göre ışıklandırma teknolojisine benzer bir teknoloji bu koltuklarda da olacak.

Bu Cooler Master Haptic oyun koltuğu, oyunculara tasarruf etmeleri için Ocak 2022’de satışa sunulacak. Yani aslında oyunculara “paranızı biriktirin” demek istiyor olabilir. Bu modellerin pahalı olduğunu düşünüyorsanız D-Box Technologies’e ait daha lüks ürünler için biraz daha araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. O zaman 3.699 dolar fiyata sahip yatabilen koltuklarını da görebilirsiniz.

Cooler Master ve D-Box Technologies firmalarının bu koltuklar ile Türkiye piyasasına girip girmeyecekleri henüz belli değil. Girmeleri durumunda vergiler hariç yaklaşık 17.500 TL eden bu koltuklara vergiler de eklenince el yakacağına ise hiç şüphe yok.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!