Yeni Chord Mojo 2 DAC: Pahalı Ama Efektif

Chord, ilk Mojo ile birlikte kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. Yeni Chord Mojo 2, bir önceki versiyonunun üstüne bir şeyler koyabildiyse, kesinlikle adından söz ettirecektir.

Yeni Chord Mojo 2’nin önceki modelinin tam bıraktığı yerden devam ediyor. Şirketin iddialarına göre, dünyada bir ilk olan dijital ses işleme teknolojisini kullanıyorlar. Bu teknoloji, ses kalitesinde herhangi bir azalma olmadan, herhangi bir kulaklığınızı, dijital ses dönüştürücüsüyle ton ayarlaması yapmanızı mümkün kılıyor. Yeni dijital ses değiştiricisinin arayüzü ile birlikte, farklı frekans bantlarını istediğiniz gibi ince ayar yapabileceksiniz. Bu da sizlere istediğiniz düzeyde bir kişiselleştirilmiş bir ses sağlamış olacak. Ayrıca bunların yanında yeni olarak USB-C portuna ve daha iyi pil süresine de sahip. Pil açısından %9 geliştirildiği söylenilen Mojo 2’nin, pil süresinin 8 saat olduğu söyleniyor.

Cihazın epey bir giriş soketi olduğunu ve soketlerin bulunduğu bölgenin kalabalık durduğunu söyleyebiliriz. Daha önceden söylediğimiz bir adet USB-C ile birlikte cihaz, micro USB, koaksiyel ve optik girişlerine de sahip. Cihaz, şarj edebilmemiz için farklı bir micro USB soketine daha sahip. Bu biraz can sıkıcı bir durum. Bu durum cihazı kullanırken bağladığınız kablo ile şarj edemeyeceksiniz demek oluyor. Örnek vermek gerekirse, veri atmak için telefonunuzu bilgisayarınıza taktığınızda şarj oluyor, bu durum Mojo 2 için geçerli değil.

Yeni Chord Mojo 2’nin Fiyatı

Cihaz hakkında çoğunlukla olumlu şeyler söyledik. Bunun sebebini ise aslında cihazın pek de bütçe dostu olmaması olarak gösterebiliriz. Mojo 2’nin fiyatı 725$. Türk lirasına çevirdiğimizde ise yaklaşık 10.000₺ gibi bir sayıyla karşılaşıyoruz. Evet bir önceki Mojo’dan çok daha iyi, ek olarak güzel geliştirmeleriyle de dikkat çekse de fiyatı ülkemiz için pahalı. Paranızın karşılığını verip veremeyeceğini sizin belirlemeniz gerekiyor. Fakat belirtmekte fayda var bu cihazın bir önceki versiyonunu çoğu kullanıcı, kullandığı en iyi dijital ses değiştirme cihazı olarak görüyor.

Kablosuz kulaklıkların yükselişte olduğu bir devirdeyiz. Mojo 2’nin ana kullanım amacı doğrudan kablolu kulaklıkları ilgilendiriyor. Bu da fiyatını düşündüğümüzde kafalarımızda soru işaretleri bırakabilir.

Bu kalitede bir dijital ses değiştiricinin kitlesinin belli olduğunu da unutmamak gerek. Müzik ile ilgilenenler, prodüksiyon stüdyoları ve istedikleri ses dosyasının her bir detayını duymak isteyenler yeni Chord Mojo 2’yi alabilirler.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Yüksek fiyatına rağmen bu cihazı almayı düşünür müydünüz? Lütfen bizler ile paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://www.techradar.com/news/new-chord-mojo-2-dac-promises-to-make-any-headphones-sound-incredible

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.