Yeni AirPods Pro Hareket Sensörü ile Çıtayı Yükseltecek

Yeni AirPods Pro, çok önemli bir iddia ile gündeme geldi. Söylenenlere göre 2022 yılında karşımıza çıkacak yeni AirPods Pro, hareket sensörü ile kulaklık sektörünü gelecek seviyeye taşıyacak.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre yeni nesil AirPods Pro, kullanıcılarına ilk defa müzik dinlemek haricinde bir işlev sunacak.

AirPods Pro, cihazda yer alacak hareket sensörü sayesinde spor yapan kullanıcıların hareketlerini takip edebilecek.

Bundan önce karşımıza çıkan iddialar, yeni nesil AirPods Pro’nun tasarımının tamamen değişebileceği yönünde bilgiler içeriyordu. Kulaklığın uzun uçlu tasarımından vazgeçileceği iddiaları mevcuttu.

Böylece Apple’ın yeni nesil üst segment kablosuz kulaklığı, Samsung Galaxy Buds ya da Google Pixel Buds gibi daha küçük bir tasarım ile kullanıcılara sunulacaktı. Bloomberg’in paylaştığı rapora göre Apple, bu tasarımı test etmiş.

Ancak ürünün tasarım değişikliği ardından beklenen verimi göstermemiş olması. Bu nedenle tasarım cephesinde henüz kesin gözle bakılacak bir gelişme bulunmuyor.

AirPods Pro haricinde Apple’ın kulaklık cephesinde yeni gelişmeler de mevcut. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen 3. nesil AirPods, önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

Yeni AirPods modelinin tasarımında ise önemli bir değişiklik söz konusu. AirPods 3, daha kısa kulaklık uçlarına sahip olacak. Bu değişiklik ile beraber, tasarım olarak piyasada olan AirPods Pro’ya benzeyeceğini söylemek mümkün.

Bu tasarım değişikliği, AirPods Pro’daki tasarım değişikliğinin de habercisi olabilir. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ise bu sene içerisinde öğreneceğiz gibi gözüküyor.

İddiaların doğru olması halinde yeni AirPods ve AirPods Pro modelleri karşımızda olacak. Ancak, AirPods Max cephesinde yeni bir gelişme beklenmiyor. Yine de yeni renk seçenekleriyle karşımıza çıkması muhtemel.

AirPods 3 ile İlgili Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı

Yeni Apple Ürünleri de Gündemde

Bloomberg tarafından paylaşılan rapor sadece AirPods modellerinden bahsetmiyor. AirPods ve AirPods Pro’ya ek olarak Apple TV benzeri yeni bir cihaz ve HomePod da raporda yer alan detaylar arasında.

İddialara göre yeni HomePod, dahili bir ekrana sahip olacak. Böylece, HomePod cephesinde önemli bir geliştirme karşımıza çıkacak.

Bunun haricinde yeni ürünler için çok önemli bir iddia da mevcut. Söylenenlere göre şirket, Apple TV benzeri yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bu cihazda yer alacak kamera ve hoparlör ile görüntülü görüşmenin mümkün olacağı iddia ediliyor.

Apple’ın geliştirdiği ürünler ile ilgili detaylı bilgilere önümüzdeki dönemde ulaşacağız gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.