AirPods 3 ile İlgili Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı!

Apple’ın kablosuz kulaklık serisi AirPods cephesinde yeni bilgiler gündeme geldi. AirPods 3 çıkış tarihi ve Apple Music ile ilgili yeni gelişmeler, ürünlerin çok yakında karşımıza çıkacağını bize gösteriyor.

İddialara göre 3. nesil yeni AirPods sandığımızdan çok daha yakın bir tarihte kullanıcılarla buluşacak. Sessiz sedasız gelen yeni ürünün 18 Mayıs tarihinde tanıtılması mümkün.

Apple hakkında bir YouTube kanalına sahip olan Luke Miani, yeni AirPods 3 bu çıkış tarihini belirtiyor.

Üstelik, iddialar bununla da sınırlı değil. AirPods 3 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmışken Apple Music tarafında da bir hareketlenme oluyor. Söylenenlere göre, Apple Music HiFi türü bir abonelik sistemi ile karşılaşmamız olası.

Özellikle son dönemlerde müzik platformlarının radarına giren HiFi ya da yüksek kaliteli ses aktarımı türündeki abonelikler, kullanıcıların duyduğu ses kalitesini bariz bir şekilde artırıyor. Böylece, stüdyo kalitesinde ses mümkün hale geliyor.

AirPods Max de Benzer Şekilde Duyurulmuştu

Apple’ın büyük etkinlikler ile MacBook, iPhone, iPad gibi cihazlar duyurmasına alıştık. Bu nedenle bir etkinlik olmadan yeni bir ürün duyurulması pek akla yatkın gelmeyebilir. Ancak, bu durum ilk defa karşımıza çıkmıyor.

Apple, daha önce AirPods Pro ve hatta AirPods Max ürünlerini de bir açıklamayla duyurmuştu. Bu sebeple yeni nesil AirPods’un yalnızca internet sitesi üzerinde yapılacak bir açıklamayla tanıtılması pek de sıra dışı bir durum değil.

Üstelik Luke Miani’nin iddiası yeni AirPods ile ilgili ilk gelişme olarak karşımıza çıkmıyor. Kuo da 3. nesil AirPods modelinin 2021 yılının 3. çeyreğinde seri üretime geçeceğini belirtmişti.

Bu nedenle 18 Mayıs tarihinde açıklanacak bir ürünün yaz aylarında seri üretime geçmesi son derece akla yatkın geliyor.

Buna ek olarak Apple Music HiFi da oldukça makul bir yenilik. Apple, neredeyse tüm rakiplerinin çok yakında sunacağı bir hizmetten geri kalmak istemeyecektir.

Kullanıcılar şu anda 3 aylık ücretsiz denemenin ardından aylık 13.99 TL’ye Apple Music abonesi olabiliyor. Üstelik yeni gelişme, bu abonelik fiyatının değişmeyeceğini de içeriyor!

Her ne kadar tutarlı gelişmeler olsa da tüm bunlar şimdilik sadece birer iddia. Bu yüzden 18 Mayıs tarihine kadar kesin bir kanıya varmak zor. Ancak, bu güvenilir kaynaklardan alınan bilgi doğrultusunda yeni AirPods’un yüksek ihtimalle çok yakında karşımızca olacağını söylemek mümkün.

Siz AirPods 3 ve Apple Music HiFi ile ilgili yeni gelişmeler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu? Yeni AirPods’u bekliyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.