Xiaomi Pad 6 Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi iddiası ile gündeme gelen Xiaomi Pad 6 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Cihazın teknik özelliklerine ait iddialar da yeni detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca seri içerisinde yer alacak farklı cihazların donanımları hakkında da bazı iddialar mevcut.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde EEC (Avrasya Ekonomi Komisyonu) veritabanında Xiaomi Pad 6 hakkında bazı detaylar gündeme gelmişti. Xiaomi’nin önceki tabletlerinde yer alan “Mi” markasının bu tablette bulunmadığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca seri içerisinde birden fazla cihazın sunulacağı da bulunan bilgiler arasında yer alıyordu.

Yeni detaylar ise Xiaomi Pad 6 serisi kapsamında üç farklı cihazın piyasaya çıkacağını gösteriyor. Buna ek olarak bir tabletin de Redmi markası altında çıkacağı ifade ediliyor. Konuyla ilgili konuşan kaynaklar ürünün çip seti hakkında da bazı iddiaları gündeme getiriyor.

Xiaomi Pad 6 Özellikleri

İddialara göre Xiaomi Pad 6, MediaTek tarafından üretilen bir işlemci ile piyasaya çıkacak. Ancak yeni bilgiler serinin diğer tabletlerinde farklı çip setlerinin de olabileceğini gösteriyor. Bir başka deyişle Qualcomm tarafından üretilen bir çip setinin de Pad 6 serisi kapsamında bir üründe yer alması muhtemel.

Gizchina tarafından yapılan haberde ortaya atılan iddialardan birisi tabletin iki farklı donanım ile sunulacağını gösteriyor. Bunlardan birinin Qualcomm bir diğerinin ise MediaTek çip setine sahip olacağı düşünülüyor. Örnek olarak ise Snapdragon 8 Gen 1 ve Dimensity 9000 çip setleri belirtiliyor.

xiaomi-pad-5

Xiaomi Pad 6 hakkında ortaya atılan yeni iddialardan bir diğeri ise cihazın şarj gücü ile ilgili. Xiaomi Pad 6 serisinde 120W hızlı şarj desteği görmemizin muhtemel olduğu belirtiliyor. Şirketin önceki tabletlerinde bu değerin 67W olduğu da belirtiliyor.

Buna ek olarak cihazın diğer parçalarında da bazı değişiklikler söz konusu. Yeni seride ekranın 144 Hz bir yenileme hızına sahip olacağı ifade ediliyor. Ayrıca serideki tüm cihazların Pad için geliştirilen bir MIUI arayüzüne sahip olacağı belirtiliyor. Bunlara ek olarak gelişmiş hoparlörler ve yüksek kapasiteli bir pil de Xiaomi Pad 6’nın beklenen özellikleri arasında.

Geçtiğimiz yıllarda tablet üretmeye ara veren şirket 2021 yılında tekrar piyasaya dönüş yaptı. Xiaomi Pad 5’in ardından 2022 yılında da yeni bir tablet karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Şirketin yeni tableti tanıtacağı tarih ise Ağustos 2022 olarak ifade ediliyor.

Kaynak: https://www.gizchina.com/2022/05/29/new-details-on-the-upcoming-xiaomi-pad-6-tablets/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.