Xiaomi Mi Note 11 Özellikleri Sızdırıldı!

Son yılların en çok tercih edilen teknoloji markalarından Xiaomi, yeni ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Ürettiği fiyat/performans odaklı cihazlarla kullanıcılarının beğenisini kazanan şirket, piyasaya süreceği ürünlerde de bu konuya odaklanacak gibi duruyor. En azından, Xiaomi tarafından yakında tanıtılacak olan Mi Note 11 cihazının sızdırılan özellikleri durumun bu yönde olduğunu gösteriyor.

Bilindiği gibi Mi Note 11, büyük ihtimalle Mi CC11 koduyla gelecek. Yakın zamanda ise araştırmacılar tarafından Mi CC11 koduyla gelecek olan serinin özellikleri hakkında bazı bilgileri gündeme getirdi.

Xiaomi, çoğu telefonunda olduğu gibi Mi Note 11 serisinde de kullanıcılarını kamera performansıyla etkileyecek gibi gözüküyor.

Xiaomi Mi Note 11 Özellikleri

Söylentiler, Xiaomi’nin bu seriyi de kamera performansıyla ön plana çıkartacağını gösteriyor. Çünkü iddialara göre Mi Note 11, 64 MP ana kameraya sahip olacak.

Bunun dışında araştırmacılar, Mi Note 11 Pro’da ise 108 MP ana kamera olacağını söylüyorlar. Ayrıca Mi Note 11 Pro’da 5x periskop lensin bulunacağı da belirtiliyor.

Araştırmacılar şimdilik bunlar dışında serinin kamera özellikleriyle alakalı başka bilgiler paylaşmadı. Ancak ilerleyen günlerde Xiaomi Mi Note 11’in kamerasıyla alakalı daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır.

Bunun dışında serinin donanımıyla alakalı da bazı iddialar paylaşıldı. Söylentilere göre Mi Note 11 modelinde Snapdragon 778G veya 780G işlemci bulunacak.

Araştırmacılar, Mi Note 11 Pro modelinde ise Snapdragon 870 bulunmasını bekliyorlar. Ayrıca Xiaomi’nin seride 90 Hz OLED ekran kullanacağı söyleniyor.

Xiaomi-Mi-Note-10
Xiaomi Mi Note 10

Tabii ki bunlar şimdilik iddialardan ibaret. Xiaomi tarafından henüz seriyle alakalı bir bilgi paylaşılmadı. Fakat serinin modellerinin tasarımı ve donanımlarıyla alakalı bazı bilgiler sızdırılmaya başlandı. Bu yüzden şirketin yakın zamanda serinin tanıtımını gerçekleştirme ihtimali oldukça yüksek.

İddialara göre Xiaomi, Mi Note 11 serisini Türkiye’de de satışa çıkartacak. Şimdilik serinin satış fiyatı hakkında da bilgiler mevcut değil. Fakat Xiaomi’nin politikaları gereği, Mi Note 11 serisi Xiaomi hayranlarını memnun edecek bir satış fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Mi Note 11 serisi dışında Mi 12 hakkında da bazı söylentiler ortaya çıktı. Bilindiği üzere bir süredir Xiaomi veya Samsung’un çok yakın zamanda bir modelinde 200 MP ana kamera kullanacağı söyleniyor. Hatta söylentilere göre Samsung Galaxy S22 Ultra, bu kamerayla gelecekti. Fakat geçtiğimiz günlerde bunun doğru olmadığı ortaya çıktı.

Araştırmacılar, şimdi ise Xiaomi’nin Mi 12’de 200 MP bir kamera kullanacağını öne sürüyorlar. İlerleyen zamanlarda Mi 12 ile alakalı bilgiler paylaşıldıkça bu konu da netlik kazanacaktır.

Sizler Xiaomi Mi Note 11 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.