Samsung Galaxy S22 Ultra 200MP Kamera ile Gelmeyecek

Teknoloji devi Samsung, bir süredir yeni amiral gemisi Galaxy S22’nin üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde araştırmacılar cihazın donanımı ve konseptiyle alakalı bazı bilgileri sızdırmışlardı. Bu bilgilerin içerisinde Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin 200 MP çözünürlükte bir ana kamerayla geleceği yer alıyordu. IceUniverse, Samsung Galaxy S22 Ultra kamerası hakkında yeni bilgiler açıkladı.

Teknoloji meraklıları 200 MP bir ana kamera için çok heyecanlanmışlardı. Ancak IceUniverse tarafından paylaşılan bilgilere göre seride böyle bir kamera yer almayacak.

Samsung Galaxy S22 Serisinin Özellikleri

Söylentilere göre Samsung, Galaxy S22 serisini 2022 yılının ilk aylarında tanıtacak. Tahmini tanıtım tarihine yaklaşıldıkça telefonla alakalı bazı bilgiler de sızmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda araştırmacılar, serinin tasarımıyla alakalı bazı iddialarda bulundular. Bunlardan en dikkat çekeni ise serinin ön kamerasıyla alakalı oldu.

Söylentilere göre Samsung, Galaxy S22 serisinin ön kamerasında alışılmış çentik kamera tasarımını kullanmayacak. Bunun yerine yeni bir tasarım geliştirildiği hatta patent başvurusunda bulunulduğu söyleniliyor.

Bunun dışında tasarım konusunda bazı araştırmacılar, serinin Galaxy S21 serisinden daha ince bir yapıda olacağını belirtiyorlar. Ancak bu durumun telefonların batarya kapasitesini olumsuz etkileme ihtimali çok fazla. Bu yüzden bu konu hakkında şimdilik net bir görüş belirtmek oldukça zor duruyor.

Donanım kısmında ise en merak edilen konu serinin işlemcisi oluyor. Çünkü bazı araştırmacılar seride yeni bir Snapdragon modelinin bulunacağını söylerken bazı araştırmacılar ise telefonlarda Exynos 2200 bulunacağını öne sürüyorlar. Bunun dışında RAM, depolama alanı gibi özellikler henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy s22 kamera (1)

Serinin bir diğer ilgi çeken noktası ise tabii ki kamerası. Çünkü iddialara göre Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinde 200 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullanacaktı.

Ancak IceUniverse, Galaxy S22 serisinin hiçbir modelinde 200 MP ana kamera bulunmayacağını açıkladı. IceUniverse tarafından yapılan araştırmalar, Samsung Galaxy S22 Ultra’da 108 MP bir ana kamera bulunacağını gösteriyor.

Bilindiği üzere Samsung Galaxy S22 Ultra’da 108 MP ana kamera mevcut. IceUniverse, Galaxy S22 Ultra’da bulunacak kameranın Galaxy S21 Ultra’da bulunan kameranın geliştirilmiş hâli olduğunu belirtiyor.

Tabii ki bunlar şimdiden iddialardan ibaret. Samsung, önümüzdeki aylarda seriyle alakalı bazı bilgileri paylaşmaya başlayacaktır. Böylece serinin tasarımı ve donanım özellikleri başta olmak üzere bazı bilgiler netleşecektir.

Sizler Samsung Galaxy S22 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung, yeni serisi ile tekrardan piyasada adından söz ettirebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.