Xiaomi Mi 11 Şarj Aleti Olmadan Satılacak

Xiaomi-Mi-11-sarj-aleti-olamadan-satilacak
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

Xiaomi CEO’su Lei Jun’un yaptığı açıklamaya göre Xiaomi Mi 11 şarj aleti olmadan satılacak. Apple’ın Ekim 2020 döneminde lansmanını yaptığı iPhone 12 için kutuya şarj aleti koymayacaklarını açıklaması üzerine Samsung ve Xiaomi firmaları bu konuyla alay etmekte gecikmemişti.

Bu olayın üzerinden sadece 3 ay geçmesinin ardından; Çinli teknoloji firmasının CEO’su çevreye minimum iz ve hasar bırakmak için Xiaomi Mi 11’in şarj aleti olmadan satılacağını doğruladı. Açıklamasında bu durumun bazı müşterileri tarafından hoş karşılanmayacağının da farkında olduğunu belirten Jun, Mi 11’in kutusunun görüntüsünü de paylaştı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun’un paylaştığı videoda görünen kutunun üzerinde telefonun özelliklerine dair bazı bilgiler de yer alıyor. Telefonun kutusu üzerinde yer alan bilgilere göre Xiaomi Mi 11 modeli AMOLED ekrana, 108 MP kameraya, HDR10+ sertifikasına ve Harman Kardon ses çıkışına sahip olacak.

28 Aralık Pazartesi günü satışa sunulacak olan Xiaomi Mi 11 modelinin çıkışa günler kala böyle bir haber ile anılması firmanın satışlarını etkileyebilir.

Samsung da Şarj Aletini Kutunun Dışında Tutmayı Planlıyor

Söylentilere göre Koreli teknoloji firması Samsung da Apple ile aynı kararı alarak; 2021 yılından itibaren satılacak olan telefonların kutusundan şarj aletlerini çıkartmayı planlıyor. Henüz Samsung cephesinden bu konu hakkında resmi bir açıklama gelmese de; Kore’nin önde gelen haber sitelerinde bu durumun gerçekleşeceği yer alıyor.Kulaklık Girişi ve Şarj Aletinden Sonra Sırada Ne Var?

Apple 3.5 mm’lik kulaklık girişini telefonlardan kaldıracağını açıkladığında, 2020 yılında olduğu gibi diğer telefon üreticileri bu konuyla alay ederek kendi ürünlerini öne çıkartmaya çalışmıştı. İşin üzücü tarafı ise, bu firmalar yıllar içerisinde aynı stratejiyi benimseyerek ürettikleri cihazlardan kulaklık girişlerini kaldırmaya başladılar.

Ne derler bilirsiniz: “Tarih tekerrürden ibarettir!”

Şimdi Apple’ın öncülüğünde diğer firmalar da çevreye duyarlı olmak için telefon kutularından şarj aletlerini çıkartma kararı alıyor.

Bu karar çok da yanlış görünmüyor ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Firmalar bu doğru stratejiyi benimserken çevreyi düşündükleri kadar müşterilerini de düşünmeliler.

Şarj aletlerini kutudan çıkartarak ayrı bir şekilde satışa sunmak firmalara maliyetlerde avantaj sağlarken telefonların satış fiyatlarına da etki edecek mi? Görüşlerinizi merak ediyoruz, yorumlar kısmında bizimle paylaşır mısınız?

Bu arada telefonları kutu içerisinde satmamak da çevreci bir duyarlılık olabilir. Belki gelecek yıllarda bu konudan da vazgeçerler.

Sizce Xiaomi Mi 11 şarj aleti olmadan istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

Drone Teslimat İle Taşımacılığa Yeni Bir Boyut

Stanford Üniversitesi araştırmacıları, otobüs ve tramvay gibi ulaşım ağlarını kullanan drone teslimat sistemi üzerinde çalışıyor. COVID-19 sebebiyle bulunmuş olduğumuz karantina günlerinde insanlar

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın