Xiaomi 12S Serisinin Tasarımı Tamamen Sızdırıldı

4 Temmuz tarihinde gerçekleşecek bir etkinlikte tanıtılması beklenen Xiaomi 12S serisi hakkında yeni bilgiler gündeme geldi. Yeni sızıntılarla birlikte Xiaomi 12S serisinin tasarımı tamamen ortaya çıktı. Ayrıca cihazın performansıyla ilgili birkaç test sonucu da kendini gösterdi.

Xiaomi 12S serisi kapsamında üç farklı cihazın piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor. Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modellerinin küresel olarak satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak son sızıntılar telefonların dış görünüşleriyle ilgili daha detaylı bilgilere sahip olmamızı sağlıyor.

Yeni telefona dair görseller Çin’de popüler olan sosyal medya platformu Weibo üzerinden paylaşılıyor. Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modelleri olduğu tahmin edilen cihazlar özellikle kamera tasarımı ile dikkat çekiyor. Deri kaplamaya sahip olan Xiaomi 12S Ultra modelinin aynı zamanda seramik kaplamalı bir arka yüzeyi olacağı da tahminler arasında yer alıyor.

Ultra modelinin tam ortasında büyük bir kamera modülü bulunuyor. Bu kameranın modülünün köşesinde Leica logosunu görmek mümkün. Daha önce de açıklanan bilgiler Xiaomi ve Leica ortaklığına dair fikir edinmemizi sağlamıştı. Ayrıca şirket bu telefonda 1 inç Sony IMX989 sensörünün kullanılacağını da doğruladı.

Büyük kamera modülünün tam ortasında ana kameranın yer aldığı tahmin ediliyor. Hemen altında ise bir telefoto kameranın yer aldığı düşünülüyor. Kamera kurulumunun yan kısımlarında ise bir çift LED flaş ve ultra geniş açılı lensin bulunduğu ifade ediliyor. İddialara göre cihazın ana kamerası 50 MP, ultra geniş açılı ve telefoto kamerası ise 48 MP çözünürlüğe sahip olacak.

AnTuTu Testinde Milyonu Geçti!

Telefonlar ilgili paylaşılan bir diğer detay ise telefonun performansını gözler önüne seriyor. Paylaşılan afişte Xiaomi 12S Pro’nun AnTuTu testinden 1.1 milyonun üstünde bir puan aldığı ifade ediliyor. Ancak bunların birer sızıntı olduğunu ve bilgilerin resmi olarak doğrulanmadığını belirtmekte fayda var.

Xiaomi 12S Pro modelinin bu puanı yakalamasındaki en önemli etkenlerden biri ise işlemci olarak belirtiliyor. Şirket bu telefonlarda Snapdragon 8+ Gen 1 kullanmayı tercih edecek gibi gözüküyor. Ancak telefonun tüm özellikleri hakkında şimdilik kesin bir bilgi mevcut değil.

4 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte serinin üç telefonuna dair detaylı bilgiye ulaşacağımız tahmin ediliyor. Aynı zamanda Xiaomi’nin farklı teknolojik ürünler tanıtması da beklentiler arasında yer alıyor.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/03/xiaomi-12s-ultra-leaked-posters-emerge-to-reveal-final-design/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.