Xiaomi 12 Serisinin Ekran Özellikleri Netleşiyor

Çok yakında tanıtılması beklenen Xiaomi 12 serisinin özellikleri gündeme gelmeye devam ediyor. Şirkete yakın kaynaklar tarafından yapılan sızıntılar telefonun özelliklerini erkenden öğrenmemizi sağlıyor. Gelen son bilgiler ise Xiaomi 12 serisinin ekran özelliklerini gözler önüne seriyor.

Aralık ayının ilerleyen günlerinde tanıtılacağı tahmin edilen Xiaomi 12 serisi, ekran konusunda beklenen birkaç özellikten mahrum olarak satışa çıkacak gibi gözüküyor. Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgilere göre cihazda son zamanların en popüler unsurlarından olan ekran altı kamera teknolojisi yer almayacak.

Xiaomi uzun zamandır bu seri üzerinde çalışıyor. Üstelik paylaşılan bilgilere göre cihazın son tasarımı da hazır. Bu nedenle paylaşılan bilgilerin serideki cihazlarda yer alma ihtimali oldukça güçlü.

Xiaomi 12 serisinde ekran altı kamera yer almasa da şirket geleneksel tasarımlar yerine delikli bir ekran kullanmayı tercih edecek gibi gözüküyor. Ayrıca serideki tüm cihazların aynı tasarım anlayışı ile üretileceği de belirtiliyor. Bu nedenle tüm ekranların kavisli bir ekrana da sahip olacağı ifade ediliyor.

Xiaomi 12 Serisi, Üç Farklı Model ile Geliyor

Şimdiye kadar ortaya atılan tüm iddialar şirketin üç farklı model ile piyasaya çıkacağını gösteriyor. Bu modellerin Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro olacağı tahmin ediliyor. Her bir cihazın amiral gemisi gücünde olacağı da tahminler arasında yer alıyor.

Ancak DCS tarafından paylaşılan son bilgiler bazı kullanıcıları üzecek gibi gözüküyor. Daha önceki telefonlarında ekran altı kameradan yararlanmış olan Xiaomi’nin, 12 serisinde neden böyle bir hamle yaptığına dair bir bilgi yok.

Bildiğiniz üzere Xiaomi, MIX 4 modelinde de ekran altı kamera kullandı. Bu nedenle ekran altı kameralı bir telefonun üretimi konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmek pek mantıklı olmayacaktır. Xiaomi’nin bu kararını destekleyecek bir unsur ise ekran altı kameraların kalitesi oluyor.

MIX 4 için gelen yorumlar ekran altı kameranın oldukça ilerici olmasına karşın kalite konusunda pek de başarılı olmadığıydı. Xiaomi’nin 12 serisinde ekran altı kullanmamasının en önemli sebebinin bu olduğu tahmin ediliyor. Şirket, geriye kalan donanım parçalarıyla oldukça güçlü olacak bu cihazın ön kamera konusunda kalitesiz bir deneyim sunmasını istememiş olabilir.

Xiaomi 12 serisinin bazı cihazlarında Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen1 çipi yer alacak. Bunun haricinde adaptif ekran yenileme hızı da cihazda mevcut olacak. Hatta, yirmi dakikada dolan bir şarj ile gelmesi beklenen Xiaomi 12 serisi çok yakında karşımıza çıkacak. Buna ek olarak MIUI 13’ün de 2021 yılının sonuna kadar tanıtılacağı belirtiliyor. İki ürünün de aynı etkinlikte tanıtılması muhtemel.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.