Xbox’ın E3 Etkinliğine Ait Tarih Ortaya Çıktı

Jeff Grubb’a göre Microsoft, E3 fuarında bir Xbox etkinliği planlıyor. Merakla beklenen Xbox’ın E3 etkinliğine ait tarih ise 13 Haziran oluyor.

Dünyanın en büyük elektronik eğlence fuarı olarak bilinen E3, bu yıl da merakla bekleniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da haziran ayında gerçekleşecek olan E3 hakkında gelen haberler oldukça heyecan verici.

E3’te her yıl yayıncılar ve oyun yapım şirketleri, büyük projelerine ek olarak gelecek dönemle ilgili duyurularını açıklıyor. Heyecanlı olduğu kadar eğlenceli de geçen bu fuar, geliştiriciler ve yayıncılar eşsiz bir fırsat.

Çünkü, bu konferans sayesinde oyun geliştiricileri, yapımları hakkında detaylı bilgiyi oyuncularla buluşturuyor. Birçok oyunun ilk tanıtım ve oynanış videolarına ev sahipliği yapan konferans oyuncular tarafından da rağbet görüyor.

Ancak E3 bu sene, önceki yıllardan biraz daha farklı geçecek. Fuar geçen sene pandemi sebebiyle iptal edilmişti. Bu yıl da E3 12-15 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek şekilde planlandı. Bununla birlikte E3, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Xbox’ın E3 etkinliğine katılacağını duyurmuştu. Fuarda hangi oyunların konuşulacağı ve Microsoft Xbox vitrininde neleri göreceğimiz merak konusu.

VentureBeat yazarı Jeff Grubb tarihle ilgili iddiayı ise bir Twitch yayınında veriyor. Grubb, merakla beklenen Xbox etkinliğinin 13 Haziran tarihinde gerçekleşeceğini belirtiyor.

Fakat, Microsoft konu hakkında resmi bir duyuru yapmadı. Bundan dolayı, kesin olarak Xbox’ın E3 etkinliğine ait tarih 13 Haziran demek doğru olmayacaktır.

Xboxin-E3-Etkinligine-Ait-Tarih-Ortaya-Cikti

E3 Konferansı İçin 5 Oyun İddiası

Söylentiye göre Xbox, E3’te 5 yeni oyun çıkarmayı planlıyor. İddianın temelinde, daha önce de Xbox hakkında haber sızdırmasıyla tanınan Klobrille adında bir Twitter kullanıcısı var.

Başka bir deyişle, önümüzdeki haziran ayında beş yeni AAA oyun ile tanışacağımızı söylemek mümkün. AAA oyunları, oyun sektöründeki prestijli oyun yapımcıları tarafından yayınlanan oyunlar için kullanılan bir sınıflandırmayı işaret ediyor.

Bahsedilen 5 yeni oyunun Xbox’ın bünyesinde çıkacağı kesin değil. Microsoft, geçtiğimiz eylül ayında Bethesda şirketini satın almıştı. Dolayısıyla yeni oyunlar Bethesda’yı da kapsayabilir.

Şu anda, yeni oyunların ne olabileceğine dair başka bir bilgi yok. Söz konusu Twitter kullanıcısı detaylar hakkında bir açıklama yapmadı ve planların kesin olmadığını belirtti.

Fuarda yapımcılar daha önce Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077, Tom Clancy’s Splinter Cell ve Halo Infinite gibi oyunların haberini vermişti. Tüm bunları düşününce bizleri oldukça heyecanlandıran duyuruların yer alacağını söyleyebiliriz.

Game Pass ile de erişilebileceğiniz Xbox oyunları bu yıl beklentileri karşılayacak mı? Yorumlarınızı aşağıdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.