Xbox Cloud Gaming iOS Cihazlar için Güncellendi!

Microsoft, iOS cihazlar için Xbox Cloud Gaming servisinin performansını arttırdığını kullanıcıları ile paylaştı. Oyun yayınlama servisinin yaklaşık bir yıl önce kullanıcılarıyla buluştuğunu söylemek mümkün. Servis ilk çıktığında xCloud ismini kullanıyordu. iOS kullanıcıları bu servise Safari aracılığı ile ulaşıyorlar. Safari ile verilen bir servisten tam bir uygulama performansı alınamıyordu.

Fakat Microsoft bu servisi yasal bir biçimde uygulama olarak çıkaramadığı için, servisin bu halini geliştirmek için elinden geleni yapıyor. Bunun yanı sıra Microsoft, iOS cihazlar için yayınladığı Xbox Cloud Gaming güncellemesi ile kullanıcılarını daha da memnun edecek diyebiliriz.

Xbox Cloud Gaming Yeni Güncellemesiyle iOS Kullanıcılarını Memnun Edecek

Yeni yayınlanan güncellemeyle birlikte, iOS kullanıcılarını mutlu edecek türden özellikler kullanıcılarla buluşuyor diyebiliriz. Geliştirmelerin içinde, iOS cihazlar için optimize video çıkışı ve Xbox Cloud Gaming tarafından gelen verilerle hız açısından eşleşebilmek adına internet veri optimizasyonu mevcut.

Xbox Ürün Menajeri Nicole Hilbert, bir takım açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada iOS kullanıcılarına istediklerini verdiklerini ve bulut servisini destekleyen bütün iPad ve iPhone cihaz sürümleri için daha iyi bir deneyim sunacaklarını iletti.

Oyun oynarken oyun kolunuz ile yaptığınız eylemin ekrana çok geç yansıması bir gecikme örneğidir. Microsoft, Hilbert’in de belirttiği gibi bu tür gecikmelerin genel olarak önüne geçmek istiyor. Dolayısıyla Xbox Cloud Gaming servisini çıkışını yaptığı tarihten bu yana düzenli olarak güncelliyorlar. Ek olarak Microsoft’un bu servisi tamamen Xbox Series X bileşenleri ile devam ettirdiğini de söyleyelim.

Xbox Cloud Gaming Yeni Güncellemesiyle iOS Kullanıcılarını Memnun Edecek

Şirket geçtiğimiz sene Xbox Cloud Gaming servisi için 1080p 60FPS desteğini duyurmuştu. Günümüze döndüğümüzde ise 4K desteği hâlâ platforma gelmemiş durumda. Öte yandan Microsoft’un önemli rakipleri, bu desteği kullanıcılarına sağlıyorlar. Çoğu kullanıcı, NVIDIA GeForce Now’u çok daha iyi bir oyun yayınlama servisi olarak görüyor. Özellikle fare ve klavye ile oynayıp en iyi gecikme sürelerini istiyorsanız GeForce Now daha iyi bir seçim olacaktır.

Microsoft şu an bu projesini televizyona özel bir uygulama çıkararak televizyona taşımak istiyor. Televizyonda bir konsola ihtiyaç duymadan Xbox kullanıcılarının oyun yayınlama özelliğini kullanabilmesini amaçlıyorlar.

Microsoft, Xbox Cloud Gaming için gelecekte güncellemeler getirmeye devam edecek. Yakın zamanda yaptıkları güncelleme ile çoğu iOS kullanıcısını heyecanlandırmayı başardılar. Peki sizler Microsoft tarafından yapılan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizler de Xbox Cloud Gaming’in iOS cihazlar için yayınlanan güncellemesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/3/15/22979290/microsoft-xbox-cloud-gaming-ios-ipad-performance-improvements

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

İngiliz dilbilimi okuyan ve oyun oynamaya bayılan bir teknoloji meraklısı.