World of Warcraft: Shadowlands – 24 Kasım’da Çıkıyor

MMO severlerin yakından takip ettiği oyun World of Warcraft, sekizinci genişleme paketi World of Warcraft: Shadowlands ile 24 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Oyunda; karakter seviyeleri, başlangıç haritası, sohbet ve karakter özelleştirme gibi detaylarda değişikliğe gidildi. Oyuna gelen değişiklikler ile yeni bölgeler de eklendi.

Sylvanas Windrunner, Shadowlands ve Azeroth arasındaki bariyeri kırarak Azeroth’un en sadık savunucularını bir hiçliğe sürükledi. Diğer tarafa geçen kahramanları karanlık ve dehşet dolu alemler bekliyor. Yaşam ve ölüm arasındaki Shadowlands, biz kahramanları ve dönmesi için yardım edeceğimiz Warcraft efsanelerini bekliyor.

Shadowlands ile Gelen Yenilikler

Birçok yenilikle gelen Shadowlands, yeni karakter seviyeleri ve yeni bölgelerle oyunculara sunulacak. Shadowlands; karakter özelleştirme, yeni başlangıç haritası, deneyimli oyuncuların olduğu sohbet kanalı gibi yenilikler ile yeni başlayacak oyuncuları etkileyici bir oyun deneyimi bekliyor.

Yeni Karakter Seviyeleri

Blizzard, Shadowlands genişleme paketi ile 1-120 seviyeleri arasında olan karakter seviyelerini 1-50 arasına indirerek yeni oyun deneyimi sunacak. Bu seviyelerin azalması karakterin gücünde bir etki bırakmayacak. Eskiden sahip olduğunuz seviyeye denk gelen yeni seviyelerinizi kullanabileceksiniz.

Aşağıda yer verdiğimiz görselden birbirine denk gelen seviyeleri inceleyebilirsiniz.

World of Warcraft: Shadowlands - Seviye Tablosu

Gelen bu değişiklik ile seviye atlarken hızımız artacak. %60’dan fazla olduğu belirtilen bu hız oyun zevkimizi bir hayli değiştirecek. Shadowlands’te her World of Warcraft oyuncusunun sevdiği uçuş özelliğinin seviye 30’da açılacağını söylemeden geçmeyelim.

Shadowlands ile Gelen Yeni Bölgeler

World of Warcraft’ta yeni genişleme paketi ile beş yeni bölge geldi. Bu bölgeler Maw, Bastion, Ardenweald, Maldraxxus, Revendreth. Bu bölgeleri sırayla anlatmak gerekirse:

  • Maw, bütün dünyaların en karanlık ve en kötü ruhlarının bulunduğu bir dünyadır. Kahramanların Shadowlands’teki yolculuğunun başlangıç noktasıdır. Buradan kaçacak olan kahramanlar diğer dünyalardaki yolculuklarını tamamladıktan sonra Maw’a tekrar dönecek ve kötülükle yüzleşecektir.
  • Bastion, Kyrian’ların yaşadığı parıldayan dünyadır. Sylvanas Windrunner’ın yaşam ve ölüm arasındaki engeli açmasıyla, ölümleri içine çeken kötülükten kaçan Azeroth’un kahramanları kendilerini Bastion’da bulmuştur. Kahramanlar, Bastion’un yerlileri olan Kyrian’lara kendilerini kanıtlamalı ve Kayrian kanatlarını almaya hak kazanmalı.
  • Ardenweald, vahşi doğasıyla karanlık bir havanın hâkim olduğu bir dünyadır. Reenkarnasyon döngüsü olan dünya, Shadowlands’ın gizemli kötülüğünden etkilenip tehlikeye girdi. Kahramanlar Ardenweald’da Winter Queen’i bulmalı ve bir sonraki görevine gitmeli.
  • Maldraxxus, Nekromantik (ölüm) büyüsünün doğum yeri olan ve Necrolord’ların bulunduğu bir dünyadır. Maldraxxus’da Shadowlands’ın lejyonları acımasız ve ölümsüz ordulara dönüşür. Kahramanlar, bu gücün sahibi olmak isteyen hanelerin kıyasıya savaşlarının ortasında kalır ve ona verilen görevi yerine getirmeye çalışır.
  • Revendreth, gotik köylerin diyarı olan ve Ventryr’lerin bulunduğu bir dünyadır. Revendreth, Shadowlands ile gelen anima (ölümlü ruhların özü) kıtlığından kaynaklanan isyanın eşiğinde. Kahramanlari diyarın çöküşüne izin vermemelidir.

World of Warcraft: Shadowlands için Hazır Mısınız?

27 Ekim tarihinde çıkması beklenen Shadowlands’in çıkış tarihi 24 Kasım 2020 olarak duyuruldu. Uzun zamandır beklenen World of Warcraft: Shadowlands genişleme paketi hakkında biz oldukça heyecanlıyız. Sizin düşünceleriniz neler?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Web teknolojileri ile ilgilenen Jr. Front-end Geliştirici, FPS ve roquelike oyunların meraklısı bir matematikçi.