WhatsApp Android Cihazlara Yüz Tanıma Özelliği Getiriyor

21 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan 2.20.203.3 nolu Android Beta programında yüz tanıma özelliği test edilmeye başlandı. 2019 yılında teknoloji devi Facebook, iOS cihazlar için bir WhatsApp güncellemesi yayınlayarak Apple akıllı telefon modelleri için yüz tanıma özelliğini getirmişti. Aradan bir yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen Android kullanıcıları bu özellikten yararlanamıyordu. Neyse ki, uzun zamandır beklenen WhatsApp yüz tanıma özelliği de Android kullanıcıları ile buluşmak üzere. Tahminimizce çok fazla bir zaman geçmeden, WhatsApp Android cihazlara yüz tanıma özelliği ile kararlı bir sürüm yayınlayacak.WhatsApp Android Cihazlara Yüz Tanıma Özelliği

WhatsApp kullanıcıları olarak çoğu zaman hesabımızı güvence altına almak ve mesajlarımızın içeriğini gizlemek isteyebiliyoruz. İşte bunun çözümü olarak WhatsApp, Android için yüz tanıma özelliği getiriyor. Artık Android üzerindeki WhatsApp kullanıcıları bu uygulamayı yüz tanıma özelliği ile kilitleyebilecek.

Kullanıcılar Android beta sürümü ile gelen özellik sayesinde daha güvenlikli bir kullanım içerisinde olacak. Bazı yabancı kaynaklara göre şu anda biyometri işlevi Google’ın işletim sisteminde test edilmekte.

Bu özellik, WhatsApp mesaj içeriklerini sadece kayıtlı yüzler ile görülebilmesini sağlayacak. Özelliğin konumu hali hazırda Whatsapp içerisinde bulunan ‘parmak iziyle koruma’ seçeneği ile aynı yerde olacak. Kullanıcı bu iki özellik sayesinde parmak izi kullanma veya yüz tanıma seçeneği arasında seçim yapabilecek.

Ayrıca WhatsApp’tan gelen aramalarınızı kabul etmek için uygulamanın kilidini açmanıza gerek kalmayacağı da belirtiliyor.

Tabii ki bu özellik tüm Android cihazları kapsayan bir özellik değil. Bu yenilik yalnızca ‘yüz okuma’ sensörlerine sahip olan akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Yüz tanıma özelliğinin hali hazırda iOS’ta mevcut olduğunu biliyoruz, fakat yine de bu özellik Android WhatsApp’ı için büyük bir gelişme sayılabilir.

Özelliğin tam olarak ne zaman Android kullanıcılarına sunulacağı hakkında bir zaman çizelgesi şu anlık bulunmamakla birlikte, özelliğin entegre edilmesinin uzun zaman almayacağı belirtiliyor.

Eğer bir Android kullanıcısı iseniz şimdiden WhatsApp’ın beta programına katılıp özelliği deneyen ilk kişilerden olma şansını yakalayabilirsiniz. Bu bağlantıya tıklayarak Android uygulama marketi olan Google Play’in Whatsapp beta sayfasına girebilirsiniz. Beta programına katılım sağlamanızdan 2-3 saat sonrasında WhatsApp’ınız beta sürümüne güncellenecektir.

Hali hazırda bulunan Google Asistan Sürüş Modu Android Yolunda yazımız da ilginizi çekebilir.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Samsung Odyssey Neo G9 - 49

Hayalinizdeki oyun dünyası gerçek oldu. 49 inç DQHD çözünürlük ile inanılmaz derecede ayrıntılı ve net görüntüler sunabilen yan yana duran iki QDH monitör kadar geniş bir ekrana sahip olacaksınız.

Yukarıda yer alan bağlantıdan satın alma yaptığınızda küçük de olsa bir komisyon kazanmaktayız. Bu durum ürünün fiyatını etkilememektedir.

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisi. Araştırmayı seven, araştırdıkça paylaşmayı daha çok seven biri.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.