WhatsApp Yeni Özelliklerini iOS için Kullanıma Sundu

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamalarından WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Uygulamanın iOS için yeni beta sürümü yayınlandı. WhatsApp, bu sürümle birlikte yeni özelliklerini iOS platformundaki beta kullanıcılarının kullanımına sundu.

WhatsApp, genel olarak aramalar ekranının tasarımını geliştirmeye çalışmış gibi duruyor. Bunun dışında WhatsApp geliştiricileri, yeni tasarımla birlikte aramalar için birkaç özellik daha eklemişler.

Yeni WhatsApp Beta Sürümü Yayınlandı

Bilindiği üzere birçok şirketin yaptığı gibi WhatsApp da geliştirdiği yeni özellikleri öncelikle beta sürümünde kullanıma sunuyor. Şirket, beta sürümünü ise genellikle geliştirici ve beta programına kayıtlı olan kullanıcılar ile paylaşıyor.

WhatsApp, yeni beta sürümünü ilk olarak iOS kullanıcılarıyla paylaştı. Şirket, bunun için de TestFlight platformunu kullandı. Bilindiği gibi TestFlight, Apple tarafından geliştiricilerin mobil uygulamalarını test etmelerine olanak sağlayan bir platform. WhatsApp da TestFlight’ta uygulamanın 2.21.140.11 sürümünü yayınladı.

Sürümü test eden kullanıcılar, aramalar için yeni bir arayüz geliştirildiğini belirtiyorlar. WABetaInfo, uygulamanın beta sürümünden bazı görseller paylaştı. Bu görseller incelendiğine WhatsApp arama ekranının FaceTime ekranına benzetildiği gözüküyor.

Bunun dışında WhatsApp, arama ekranına bir zil butonu ekledi. Bu buton, aramaya davet edilen kişilerin çağrıyı yanıtlamamaları durumunda tekrardan kolayca davet edilmelerini sağlayacak.

Ayrıca, artık grup görüşmesine davet edilen bir WhatsApp kullanıcısı, devam eden bir grup görüşmesine katılabilecek.

Yeni WhatsApp Beta Sürümü Yayınlandı
Görsel Kaynağı: WABetaInfo

Beta sürümü incelendiğine şirket daha çok arama ekranına ve arama özelliklerine odaklanmış gibi gözüküyor. Ancak WABetaInfo’ya göre yeni özellikler bunlarla sınırlı değil.

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda Will Cathcart ve Mark Zuckerberg, WhatsApp hesaplarının artık birden çok cihazda kullanılabileceği doğrulamışlardı. WABetaInfo, bu özelliğin yeni sürümle birlikte gelebileceğini belirtiyor. Ancak WhatsApp cephesinden henüz bu konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı.

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde çok beklenen kaybolan mesajlar özelliği kullanıma açmıştı. Bunun üzerine aramalar için de yeni özelliklerin geliştirilmesi, WhatsApp kullanıcılarını memnun edecektir.

Yeni özellikler şimdilik sadece WhatsApp’ın yeni yayınladığı iOS beta sürümünde kullanılabilecekler. Ancak şirket, kısa bir süre sonra bu özellikleri tüm kullanıcıların kullanıma açacaktır. WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde platform için geliştirdiği yeni özellikler ile karşımıza çıkması da pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Sizler WhatsApp’ın yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin merakla beklediğiniz özellikler neler? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.