WhatsApp, Kaydedilmemiş Numaralar için Harekete Geçti!

Dünyanın en popüler iletişim platformlarından WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, şimdi de kaydedilmemiş numaralarla alakalı bir özellik geliştiriyor. WhatsApp tarafından kaydedilmemiş numaralar için geliştirilen yeni özellik, kullanıcıları oldukça memnun edecek diyebiliriz. Çünkü yeni özellikle birlikte kullanıcılar, kaydedilmemiş numaralarla daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilecekler.

Birçok teknoloji kullanıcısının günlük olarak en çok kullandığı platform olan Whatsapp, yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Artık WhatsApp kullanıcıları, rehbere kaydetmedikleri kişilerle kolayca iletişim kurabilecekler! Bu yeni özellik, kullanıcılara hem zaman kazandıracak hem de iletişim kurmak için kişileri rehbere kaydetme durumundan kurtaracak diyebiliriz.

WhatsApp tarafından geliştirilen bu özellik, Android kullanıcılarına platformun beta sürümünde sunuldu. Bilindiği gibi güncel WhatsApp sürümünde, rehberde kayıtlı olmayan bir kişiyle konuşmak için öncelikle yapılması gereken bazı noktalar mevcut.

İlk olarak rehberinizde kayıtlı olmayan kişiyle iletişim kurabilmek için o kişinin numarasını kaydetmeniz gerekiyor. Bu durum da çoğunlukla WhatsApp kullanıcılarını rahatsız ediyor diyebiliriz. Durumun farkında olan WhatsApp, konu hakkında harekete geçti.

WhatsApp, Kaydedilmemiş Numaralar ile İletişim Kurmayı Kolaylaştıracak!

Şirket, kullanıcılarının hizmet deneyimini geliştirebilmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu özelliklerden birisi de kaydedilmemiş numaralarla ilgili olacak. Android için yayınlanan yeni WhatsApp sürümünde yeni özellik, kullanıcıların dikkatini çekti.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, rehberlerinde kayıtlı olmayan numaraya dokunduklarında bir menüyle karşılaşıyorlar. Menü, kullanıcılara kaydedilmemiş numaralarla daha hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmalarını sağlıyor. Çünkü menü üzerinden kullanıcılar, numaraları kaydetmeden direkt mesaj atma ve arama seçeneklerine sahip oluyorlar. Bunun yanı sıra tabii ki dileyen kullanıcılar, menü üzerinden kaydedilmemiş numaraları rehberlerine de kayıt edebilecekler.

Kolaylaştıracak

Kaydedilmemiş numaraların WhatsApp hesapları yoksa da süreç benzer şekilde izleyecek. Kullanıcılar, WhatsApp hesabı olmayan kaydedilmemiş numaralar için iki seçenekle karşılaşacaklar. Bunlar SIM kartı üzerinden arama veya SMS atma seçenekleri olacaklar.

Bu yeni özelliğin henüz ne zaman tüm WhatsApp kullanıcıları için aktif olacağı bilinmiyor. Ancak WhatsApp’ın özelliği beta sürümünde test etmeye başlaması, özelliğin yakın zamanda kullanıma sunulacağını gösteriyor diyebiliriz. Bu sayede WhatsApp kullanıcıları, yakın zamanda kaydedilmemiş numaralar ile daha kolay bir şekilde iletişim kurmaya başlayabilecekler.

Sizler WhatsApp tarafından kaydedilmemiş numaralar için geliştirilen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de WhatsApp’ın beta sürümünde test etmeye başladığı özellik hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.xda-developers.com/whatsapp-beta-chat-unsaved-contacts/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!