Wear OS 3.0 Destekli Snapdragon Modelleri Açıklandı

Qualcomm, dünyanın en büyük işlemci üreticilerinin başında geliyor. Şirket, özellikle Snapdragon markasıyla tanınıyor. Qualcomm, Snapdragon Wear serisi altında akıllı saatler için işlemciler üretiyor. Şirket, işlemcilerinin en yeni teknolojiye uygun olması için çaba gösteriyor. Bu kapsamda Qualcomm, Wear OS 3.0 destekli Snapdragon işlemcilerini açıklıyor.

Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz aylarda I/O 2021 etkinliğini düzenlemişti. Şirket, bu etkinlikte akıllı saatler için geliştirilen yeni Wear OS 3.0 sürümünü tanıttı. Yazılım, geliştirilen özellikleriyle oldukça dikkat çekti.

Tanıtımdan sonra gözler akıllı saat ve donanım üreticilerine çevrildi. Akıllı saat kullanıcıları, hangi saatlerin Wear OS 3.0 sürümünü destekleyeceklerini merakla beklemeye başladılar.

Qualcomm, bu noktada hangi saatlerin Wear OS 3.0 güncellemesi alabileceğine yönelik çok önemli bir açıklama yaptı.

Wear OS 3.0 Destekli Snapdragon Modelleri Neler?

Google, kısa bir süre önce Wear OS 3.0 sürümünü tanıttı. Akıllı saat kullanıcıları da, bu tanıtımdan sonra kullandıkları saatleri Wear OS 3.0 sürümüne yükseltip yükseltemeyeceklerini merak etmeye başladılar. Çünkü ne saat üreticileri ne de Google bu konu hakkında net bir açıklama yapmamıştı.

Ancak XDA-Developers tarafından yapılan habere göre Qualcomm yetkilileri mevcut saatlerin Wear OS 3.0 sürümüne yükseltilmesinin mümkün olduğunu doğruladı. Hatta yetkililer, Snapdragon Wear 4100 ve Snapdragon Wear 4100+ yonga setine sahip saatlere gelecek Wear OS 3.0 güncellemesi için Google ile çalıştıklarını belirttiler.

Snapdragon Wear 4100/4100+ yonga setleri dışında Snapdragon Wear 3100 yonga setine sahip saatler de Wear OS 3.0 güncellemesi alabilecekler. Fakat Qualcomm, şimdilik bu konu üzerinde somut çalışmalarının bulunmadığını belirtiyor.

Wear OS 3.0 Destekli Snapdragon Modelleri Neler

Bunun dışında güncelleme için sadece Qualcomm tarafından çalışma yapılması yeterli olmayacak. Akıllı saat üreticilerinin de güncelleme konusunda çalışmaları gerekecek.

Bu yüzden Qualcomm tarafından belirtilen işlemcilere sahip tüm saatler güncelleme alacak demek doğru olmayacaktır.

Bu noktada gözler akıllı saat üreticileri tarafından yapılacak açıklamalara çevriliyor. Teknoloji şirketlerinin, yakın zamanda Wear OS 3.0 güncellemesi alacak saat modellerini açıklamaları bekleniyor.

Google, Wear OS 3.0 ile birlikte birçok kategoride yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. Bu yüzden de insanlar yazılımında Wear OS 3.0 bulunan akıllı saatleri kullanmak isteyeceklerdir.

Sizler Wear OS 3.0 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi Snapdragon işlemciye sahip akıllı saat modelleri bu güncellemeyi almalı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.