Vivo Watch 2 için Resmi Açıklama Geldi!

Çin merkezli teknoloji şirketi Vivo, yeni teknolojik ürünler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz aylarda akıllı saat modelini tanıtarak akıllı saat pazarına da giriş yapmıştı. Şirketin bu pazardaki çalışmaları büyüyecek gibi duruyor. Çünkü Vivo, Watch 2 için yapacağı tanıtım etkinliğinin tarihini açıkladı!

Vivo, yeni saat modeliyle adından bir kez daha söz ettirecek diyebiliriz. Çünkü şirket, hem donanım hem özellik anlamında kullanıcılarının yüzlerini güldürmeyi başaracak. Şirket, ilk akıllı saat modelinde beklenenleri tam anlamıyla karşılayamadı. Bunun en temel sebebi, şirketin izlediği satış politikası oldu. Çünkü Vivo, saati global olarak satışa sunmak yerine sadece birkaç ülkede satışa sunmayı tercih etti. Bu durum da Vivo hayranları tarafından olumsuz bir şekilde karşılandı.

Vivo, Watch 2 için de aynı satış stratejisini izleyip izlemeyeceğini açıklamadı. Ancak saat, global olarak satışa sunulursa adından fazlasıyla söz ettirecektir. Çünkü saat, hem tasarımıyla hem özellikleriyle kullanıcılarını etkileyecek gibi duruyor.

Vivo Watch 2 Özellikleri

Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre saatte kalp atış izleyicisi mevcut. Bunun yanı sıra saat GPS, adım sayar gibi temel özelliklere sahip olacak. Bilindiği üzere şirketin ilk akıllı saat modeli, aramaları desteklemiyordu. Ancak ulaşılan bilgiler, Watch 2’nin eSIM desteği ile geleceğini ortaya koyuyor.

Son olarak araştırmacılar, akıllı saatin bataryasıyla alakalı da bazı bilgilere ulaştılar. Akıllı saatler için batarya oldukça önemli. Çünkü batarya ne kadar iyi düzeyde olursa saat, kullanıcılarına o kadar uzun süreli kullanım ömrü sunuyor. Vivo, bu noktada da kullanıcılarını memnun edecek diyebiliriz. Sızdırılan bilgilere göre şirket, saatte 501 mAh kapasiteli bir batarya kullanmayı planlıyor.

Vivo Watch 2 Özellikleri
Vivo Watch

Yakın zamana kadar teknoloji takipçileri saatin ne zaman tanıtılacağını büyük bir heyecanla bekliyorlardı. Vivo, takipçilerini daha fazla bekletmeden konu hakkında bir açıklama yaptı. Bilindiği üzere şirket, akıllı saat modelinin yanı sıra S12 serisini de tanıtmaya hazırlanıyor. Vivo, hem S12 serisini hem de akıllı saat modelini 22 Aralık’ta tanıtacağını açıkladı.

Akıllı saatin yanı sıra S12 serisi de kullanıcılarını oldukça memnun edecek diyebiliriz. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Vivo, bu seride kamera performansına odaklandı. Bundan dolayı Vivo hayranları, serinin kamera özelliklerinin yüksek seviyede olmasını bekliyorlar. Vivo, akıllı saat gibi S12 serisinin de satış planlaması hakkında bir bilgi paylaşmadı. Bundan dolayı serinin global olarak satışa sunulup sunulmayacağı henüz net olarak bilinmiyor.

Sizler Vivo tarafından akıllı saat geliştirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Vivo, Watch 2 ile akıllı saat piyasasında adından söz ettirebilecek mi? Sizler de Vivo Watch 2 ve S12 serisi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.