Valve, Deckard İsimli Bir VR Başlık Geliştiriyor!

Dünyanın en büyük oyun yayımcı şirketlerinden Valve, yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, yazılımın yanı sıra teknolojik cihaz üretimine de ağırlık vermeye başladı. Bu kapsamda Valve, geçtiğimiz aylarda Deck ismindeki oyun konsolunu tanıtmışı. İddialara göre Valve, şimdi de Deckard isimli bir VR başlık üzerinde çalışıyor.

Bir YouTube kanalı tarafından ortaya atılan bu iddianın kanıtları göz önüne alındığında doğru olma ihtimali oldukça yüksek duruyor.

Valve Henüz Konu Hakkında Açıklama Yapmadı!

Valve, son zamanlarda teknolojik cihaz üretimine yoğunlaşmaya başladı. Şirket, bu kapsamda çoğu teknoloji meraklısını şaşırtan bir şekilde konsol sektörüne giriş yaptı. Valve Deck ile adından söz ettirmeyi başaran şirket, konsol tanıtımında teknolojik cihaz üretimi konusunda bazı yeni projelerin de sinyalini vermişti.

Bunun üzerine SadlyItsBradley isimli YouTube kanalı, Valve’ın SteamVR kodlarında “Deckard” kod adında bir cihaza rastladı. İddia sahibi kanal, kodları incelediğinde Valve’ın bu cihaz için kodlarda birçok referans verdiğini gözlemlediğini belirtiyor. Ayrıca araştırmalara göre şirket, yakın zamanda bir patent başvurusunda da bulunmuş. Bu patent başvurusunun Deckard ile alakalı olduğu tahmin ediliyor.

Bazı araştırmacılar, Valve’ın böyle bir VR başlığı üzerinde çalıştığını doğruladılar. Bilindiği üzere Valve, Index isimli bir VR cihazı geliştirmişti. Araştırmacılar, yeni geliştirilen VR başlığının Index’ten çok farklı olacağını söylüyorlar.

Çünkü araştırmacıların iddialarına göre Valve Deckard, bağımsız bir VR başlık olacak. Yani başlık, herhangi bir cihaza bağlanmadan direkt çalışabilecek. Bunun için de başlıkta yerleşik bir işlemci mevcut olacak. Ayrıca başlıkta Wi-Fi bulunacağını söyleyen araştırmacılar da var.

Valve Index
Valve Index

Tabii ki bunların hepsi şimdilik iddialardan ibaret. Valve cephesinden konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat Valve’ın, teknolojik cihaz üretimine özellikle de VR konusuna önem verdiği biliniyor.

Bunun dışında Valve, oyuncuların oyun deneyimini artıracak çeşitli konular üzerinde çalışıyor. VR başlıklar da bu konulardan birisi olabilir. Bu yüzden, araştırmacılar tarafından ortaya atılan iddiaların doğru olma ihtimali oldukça yüksek.

Yine de henüz bir şey söylemek için erken. Çünkü araştırmacılar, konu hakkında detaylı bilgilere şimdilik ulaşamadılar. Bu yüzden de Valve, gerçekten böyle bir cihaz üzerine çalışıyor mu, cihazın özellikleri ne olacak gibi sorular mevcut. Eğer araştırmacılar tarafından ortaya atılan iddialar doğruysa şirket, yakın zamanda bir açıklama yapacaktır.

Sizler Valve Deckard hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.