Ubisoft’tan Splinter Cell Sevenleri Heyecanlandıran Haber!

Ubisoft, Splinter Cell hayranlarını mutlu edecek bir haber duyurdu. Şirket, orijinal Splinter Cell oyunun “remake” versiyonunun yolda olduğunu belirtti. Ayrıca, oyuncuları mutlu edecek birkaç önemli noktaya da parmak bastı.

Dünyanın en önemli oyun geliştiricileri arasında yer alan Ubisoft, en sevilen serilerinden birisi olan Splinter Cell’i yeniden piyasaya süreceklerini duyurdu. Yeni çıkacak oyun, 2002 yılında geliştirilmiş Splinter Cell’in “remake” sürümü olacak.

Şirketin bu oyunu yeniden geliştirmeye karar vermesindeki en önemli sebeplerden birisi, oyunun sahip olduğu hayran kitlesi oluyor. Bunun haricinde Ubisoft, modern oyunlara yakın bir deneyim sunacağını da belirtiyor. Bu sayede oyunu çok daha geniş bir kitleye sunacaklarını söylemek mümkün.

Ubisoft, modern oynanış deneyimi konusundaki düşüncelerin yanında bir başka konuya daha dikkat çekiyor. Şirket, oyunda hayranları tarafından beğeniyle karşılanan gizlilik unsurlarının yeni oyunda da kaybedilmeyeceğini belirtiyor.

Oyunun geliştirici şirketi ise Ubisoft Toronto olarak ifade ediliyor. Ayrıca, oyunun geliştirileceği motor hakkında da bir bilgi mevcut. Ubisoft, yeni Splinter Cell oyununu geliştirmek için Snowdrop motorundan faydalanacak. Bu motor ile yeni konsollardaki teknolojilerden de yararlanmak mümkün olacak. Daha önce bu motordan çıkan oyunlar arasında The Division ve Mario + Rabbids gibi yapımları saymak mümkün.

Splinter Cell Remake Henüz İlk Aşamalarda

Ubisoft, oyunun duyurusunu yaptığı paylaşımda açık dünya deneyiminin yeni Splinter Cell’de yer almayacağını da ifade ediyor. Bunun yerine oyunun “seçimler” üzerinden ilerleyeceği bir seviye tasarımıyla oyunculara sunulacağını ekliyor.

Ayrıca, oyunun grafiklerinin de remake kapsamında yenileneceği belirtiliyor. Oyunun neredeyse yirmi yıl önce kullanıcılarla buluşması oyunun grafiklerin de bir hayli eski olmasına neden oluyor. Bu nedenle oyunun grafikleri de bir güncellemede yer alacak.

Ubisoft tasarım sırasında önem verecekleri unsurlardan birisinin de oyuncu konforu olduğunu belirtiyor. Oyuncuların beklentilerini karşılayacak bir tasarım ve ince ayarlar yeni Splinter Cell’de yer bulacak. Oyunla ilgili yapılan açıklamalar arasında olası bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak oyunun henüz çok erken aşamalarda olduğu ifade ediliyor. Bu nedenle yakın bir tarihte karşımıza çıkacak bir oyun gibi gözükmüyor.

Ubisoft, Splinter Cell Remake duyurusu için bir video da paylaştı. Duyuru niteliğindeki bu video oyunun geliştirme süreci hakkında detaylı bilgiler içeriyor. Aynı zamanda videonun altında yer alan yorumlar, oyuncuları tepkilerini de gözler önüne seriyor.

Heyecanlanan katılımcıların yanı sıra “remake” sonrasında serinin zarar göreceğini düşünen kişiler de mevcut. Benzer bir durum GTA: The Trilogy’de Rockstar Games’in de başına gelmişti. Splinter Cell serisi hayranları bu haber ile heyecanlansa da oyun çıkmadan gerçek yorumları görmek mümkün değil gibi gözüküyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.