Rockstar Games, GTA: The Trilogy için Özür Diledi!

Rockstar Games, hayranları tarafından büyük bir merakla beklenen, ancak çıkışıyla inanılmaz bir hayal kırıklığı yaratan Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition oyunu hakkında bir yazı paylaştı. Paylaşılan yazıda Rockstar Games, oyunun düşük kalitesi için oyunculardan özür diledi.

Şirket, özür yazısında bu üçlemenin “beklenmedik teknik sorunlar” ile ortaya çıktığını belirtti. Bu sebepten dolayı oyunları oynarken sorunla karşılaşan tüm kullanıcılardan içtenlikle özür dilediklerini de dile getirdi. GTA serisindeki oyunların oldukça değerli olduklarını ifade eden şirket, güncellenmiş üçlemenin kalitesizliğini de kabul etti.

Şirket, konuyla ilgili paylaştıkları yazıda, klasikleşmiş üç oyunun yeni versiyonlarının Rockstar Games kalite standartlarına uymadığına değindi. Ayrıca hayranların beklediği standartlara da uymadığını ekledi. Dünyanın en başarılı oyun şirketlerinden Rockstar, hatasını kabul etmekle kalmaktan daha fazlasını da duyurdu.

Şirketin gelecek planları arasında teknik sorunları tespit etmek yer alıyor. Sorunların tespitinin ardından her bir oyunun daha da geliştirileceği belirtiliyor. Tüm güncellemelerin sonunda ise bu oyunların hakkettiği kaliteye ulaşacaklarını ifade ediyor.

Eski Oyunlar da Pakete Dahil Oluyor

Rockstar Games, yalnızca özür dilemek ve eyleme geçmek ile de yetinmiyor. Buna ek olarak oyuncuların hoşuna gidecek bir hamle de yapıyor. Şirketin paylaştığı yazıda oyuncuların GTA üçlemesindeki klasik oyunlara da sahip olmak isteyeceği üstünde duruluyor.

gta-the-trilogy Rockstar games özür

Bu nedenle şirket; Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve tabii ki Grand Theft Auto: San Andreas oyunlarını da bir paket halinde Rockstar Store’a ekleyeceklerini belirtiyor. Hatta, 30 Haziran 2022 tarihine kadar Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition sürümünü alan herkesin ücretsiz olarak klasik oyunlara da sahip olacağı belirtiliyor.

Bildiğiniz üzere oyunların klasik sürümleri bir süre önce Rockstar Store’dan kalkmıştı. Ancak bu hamleyle oyunları yeniden mağazada görmek mümkün olacak. Ayrıca oyunlar mağazaya dönünce Rockstar oyunculara haber vereceğini de belirtiyor.

Rockstar Games, yeni GTA üçlemesi ile birçok hayranına büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Pek çok kişi bu oyunların güncel versiyonunu oynayacağı için büyük heyecan duyuyordu. Ancak oyunların ortaya çıkışından itibaren aldığı yorumlar hakkında felaket demek mümkün.

Her ne kadar geç olsa da Rockstar hatasını anlamış gibi gözüküyor. Bu yolda oyunculardan özür dilemeyi de ihmal etmiyor. Ayrıca, oyunların yüksek standartlara ulaşması için oyunculardan biraz sabır ve anlayış beklediklerini de ifade ediyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.