Ubisoft Yeni Tom Clancy’s Oyununu Duyurdu!

Ubisoft, Tom Clancy evreninde yeni oyunlar üretmeye devam ediyor. The Division, Rainbow Six gibi oyunlarla başarıyı yakalayan Ubisoft Yeni Tom Clancy’s oyununu 19 Temmuz’da duyurdu.

Tom Clancy’s XDefiant olarak tanıtılan oyun, Tom Clancy’s evrenindeki birçok unsurun birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Başka bir deyişle, diğer oyunlardan ilham alan XDefiant, 6 kişilik takımların oluşturduğu bir arena savaşı oyunu olarak tasarlanmış.

Ubisoft, bugün yaptığı açıklamada Tom Clancy’s XDefiant’ın sınıf tabanlı yetenekler içeren karakterler içerdiğini açıkladı. Aynı zamanda FPS (birinci şahıs bakış açısı) ile oynanan XDefiant, oldukça renkli bir grafiklere sahip.

Etkinlik öncesinde yeni bir Tom Clancy’s oyununun müjdesini veren Ubisoft, detaylar hakkında bilgi vermemişti. Birçok oyuncunun tahmini, evren hakkında bir MMO oyununun geleceği yönündeydi. Ancak Ubisoft önceki oyunların birleşimini içeren FPS oyunu çıkararak, ters köşe yapmış oldu diyebiliriz.

Ubisoft San Francisco’da geliştirilmekte olan XDefiant, The Division, Splinter Cell ve Ghost Recon gibi oyunların birleşiminden oluşuyor. Oyunda, arenada savaşacak 4 gruptan 6 Defiant seçmek gerekiyor. Muhtemelen takımların başarısı da buna bağlı olacak.

Ubisoft, oyunu geliştirdikçe daha fazla grup ekleyeceğini açıkladı. Şimdilik açıklanan gruplar ise şöyle:

  • Kurtlar – Tank sınıfına dayalı
  • Echelon – Destek sınıfı
  • Outcasts – Şifacı sınıfı
  • Cleaners – Saldırı sınıfı

Öyle gözüküyor ki, Kurtlar sınıfı Tom Clancy’s Ghost Recon’dan ilham alınarak tasarlanırken, Echelon da Splinter Cell’den alınmış. Aynı zamanda Outcasts ve Cleaners sınıfı da, The Division’dan hareketle hazırlanmış gibi gözüküyor.

Oyunda Defiant olarak adlandırdığımız karakterlerin kendilerine özgü yetenekleri ve ultraları mevcut olacak. Ultra, karakterin belli bir aşamaya geldiğinde özel olarak kullandığı etkili bir yetenek olduğu anlamına geliyor.

Defiant’lar belirli bir silah sınıfıyla sınırlandırılmayacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda oyunda Domination ve Escort gibi modlar mevcut olacak.

Ubisoft yeni oyunu Tom Clancy's XDefiant
Tom Clancy’s XDefiant

Yeni Tom Clancy’s XDefiant Ne Zaman Çıkacak?

Ubisoft, yeni Tom Clancy’s oyununu en erken 5 Ağustos’ta yayınlayacağını duyurdu. Kapalı beta testi olarak çıkacak oyun ilk olarak yalnızca ABD ve Kanada’da mevcut olacak.

Bununla birlikte oyunun tam olarak henüz bir çıkış tarihi mevcut değil. 2022 kış mevsiminde ek testlerin geleceği söylentisi mevcut fakat bu Türkiye’deki oyuncular için mümkün olmayacak gibi gözüküyor.

PC ile birlikte PlayStation ve Xbox’ta çıkacak olan XDefiant, oldukça renkli bir oyun olacağı tahmin ediliyor. Heyecanla beklediğimiz Ubisoft oyunu hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.