Twitter Yeni Beğeni Özelliğini Duyurdu

Twitter, reklamcıların marka katılımlarını artırma amacıyla yeni bir özellik başlattı. Bunun sonucunda Twitter, “Beğen” düğmesini özel bir görsele dönüştürme adına adımlar attı. Bu kapsamda Twitter yeni beğeni özelliği olan “Branded Likes” yani “Markalı Beğeniler”in duyurusunu yaptı.

Twitter geçmişte yaptığı bir paylaşımda yeni bir şey başlatmanın marka farkındalığını artırma ve sohbeti güçlendirmede önemli olduğunu belirtmişti. Bunun ışığında, zaman çizelgesinde öne çıkmak için yeni yollar denediğini vurgulamıştı. Bu açıklamasının ardından Markalı Beğeniler özelliğini duyurdu.

Markalı Beğeniler özelliği ilk olarak ABD, Birleşik Krallık, Japonya ve Suudi Arabistan’da kullanıma sunulacak. Twitter bu konu hakkında kendi blog sayfasında bir açıklama yaptı.

Açıklamasında, animasyonları oluşturmak için İngiltere, ABD ve Suudi Arabistan’daki Bare Tree Media ortaklarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Ayrıca Japonya’dan Carbon şirketiyle de çalışma halinde olduğunu belirtti.

Twitter Markalı Beğeniler Özelliği Neleri İçerecek?

Markalı Beğeniler özelliği, Twitter’ın reklamcılara sağladığı “Timeline Takeover” hizmetine bir eklenti olarak sunuluyor. Bu hizmet sayesinde Twitter’a ilk kez giren kullanıcı herhangi bir markanın reklamını ilk önce görüyor. Bunun yanında reklamverenler, Markalı Beğeniler ile beraber bu kampanyanın maksimum 10 çevirisiyle birlikte bir etiket seçme şansına sahip oluyor.

Kullanıcılar “Beğen” düğmesine dokunduklarında etiketleri içeren bütün Tweetlerde özel bir animasyon görüyor. Markalı Beğeniler özelliği markanın reklamıyla aynı ülkede 24 saat boyunca yer alıyor. 24 saat dolduğunda ise bu özelliğin yok olacağı belirtiliyor.

twitter-marka-begeni-ozelligi

Sosyal medya devi Twitter’ın Markalı Beğeniler özelliği için bir anket oluşturduğunu da ifade ediliyor. Bu ankete katılım sağlayan üç kişiden ikisinin Markalı Beğeniler özelliğini sevdiğini dile getiriyor. Bunun yanında Twitter, Markalı Beğeniler özelliğinin test sırasında olumlu bir etkisinin olduğunu da ekliyor.

Test konusunda Twitter, Markalı Beğeniler özelliğinin Timeline Takeover ile eşleştiğinde olumlu etki yarattığını dile getiriyor. Hatırlanmada +%277, satın alma ve üzerinde düşünme konusunda ise +%202 artış gördüğünü söyledi. Şirket şimdilik yeni özellik hakkında maliyet açıklaması yapmadı.

Sonuç olarak, Markalı Beğeniler özelliği sadece eklenti de olsa birçok marka için pahalı olması muhtemel gözüküyor. Yine de şirketin resmi açıklaması olmadan bu konuda kesin bir kanıya varmak zor. Ancak yeni Twitter beğeni özelliği olan Markalı Beğeniler, geçmiş dönemde test edildiği gibi; film galası, konferans, yeni ürün sürümü ya da küresel spor etkinliği için ideal duruyor.

Kaynak: https://www.androidcentral.com/apps-software/twitter-launches-branded-likes

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.