Twitter, Sesli Tweetler için Çok Beklenen Özelliği Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Twitter, yeni özellikler geliştirerek kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, özellikle pandemi sürecinde gizlilikten erişilebilirlik alanına kadar birçok yeni özellik geliştirmişti. Twitter geliştiricileri, şimdi ise sesli Tweetler için çok beklenen bir özelliği geliştirdiklerini açıkladılar.

Twitter kullanıcıları, bir süredir geliştiricilerin sesli Tweetler için altyazı özelliği geliştirmelerini bekliyorlardı. Şirket, yaptığı yeni duyuruyla birlikte bu özelliği yakın zamanda kullanıcılarıyla buluşturacağını açıkladı.

Sesli Tweetler için Altyazı Desteği Geliyor

Twitter, bir süre önce kullanıcılarının sesli Tweet atmalarını sağlayan bir özellik geliştirmişti. Bu özellik, Twitter kullanıcıları tarafından oldukça beğenildi. Ancak çoğu yenilik gibi bu özellik de geliştirilmeye oldukça açık. Kullanıcılar, sesli Tweetlerin altyazı desteği ile daha etkili bir hale geleceğini düşünüyorlar.

Şirket de kullanıcıların görüşlerini önemsemiş gibi duruyor. Çünkü Twitter tarafından yapılan bir paylaşımla Twitter geliştiricilerinin sesli Tweetler için altyazı desteği üzerinde çalıştıkları açıklandı.

Konuyla alakalı bir tanıtım videosu yayınlayan Twitter, özelliğin nasıl çalıştığını kullanıcılarıyla paylaştı.

Araştırmacılar, bu özelliğin yakın zamanda tanıtılmasını bekliyorlardı. Çünkü Twitter, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir paylaşımda bu özelliğin tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olmasını hedeflediklerini açıklamıştı. Bu yüzden altyazı desteği, özellikle işitme engeli bulunan kullanıcılar için oldukça kullanışlı olacak gibi gözüküyor.

Twitter tarafından geliştirilen altyazı özelliği şimdilik İngilizce, Japonca, İspanyolca, Portekizce, Türkçe, Arapça, Hintçe, Fransızca, Endonezyaca, Korece ve İtalyanca’yı destekleyecek. Ancak şirket, ilerleyen zamanlarda daha çok dil desteği sunacaktır.

Altyazıları kullanmak kullanıcılar için oldukça kolay olacak. Twitter, sesli Tweetlerin sağ üst köşesine bir CC sembolü ekliyor. Altyazıları kullanmak isteyen kullanıcıların bu simgeye tıklaması yeterli.

Twitter, bu özelliğin şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabilir olduğunu belirtiyor. Ancak ilerleyen günlerde Android kullanıcıları da altyazı özelliğini kullanabilecekler. Ayrıca Twitter, altyazı özelliğini yeni geliştirdikleri için birkaç hata veya eksiklik olabileceği konusunda kullanıcılarını uyarıyor. Fakat zamanla bu eksiklikler de giderilecektir.

Bunun dışında şirket, kullanıcılarını memnun edebilmek adına hız kesmeden yeni özellikler geliştirmeye devam edecek gibi duruyor. Twitter, geçtiğimiz günlerde Fleets özelliğini kaldıracaklarını duyurmuştu. Ancak bunun yerine Twitter kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için yeni özellikler geliştirmeye devam edeceğini açıklamıştı.

Sizler Twitter’ın sesli Tweetler için altyazı desteği getirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik, Twitter’ın beklediği kadar kullanışlı olacak mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.