Twitter Scroll’u Satın Aldı: Şirketin Geleceği Belirsiz!

Twitter, son zamanlarda hizmetlerini geliştirmeye yönelik birçok adım atıyor. Şirket, bunlar için de birçok şirketi bünyesine katıyor. Yeni yapılan bir açıklamayla birlikte bu şirketlere bir yenisi daha eklendi. Twitter şimdi de haber sitelerindeki reklamları engelleyen Scroll’u satın aldı.

Scroll, aylık 5 dolar abonelik ücreti karşılığında haber sitelerindeki reklamları kaldıran bir sistem. Sistem bir reklam engelleyici gibi dursa da aslında durum tam olarak böyle değil.

Çünkü Scroll, abonelerinden aldığı ücretlerin bir kısmını anlaşmalı olduğu haber siteleriyle paylaşıyor. Yani haber siteleri reklamlardan kazandıkları parayı Scroll ile yaptıkları anlaşmadan kazanıyorlar diyebiliriz.

Scroll tarafından yapılan açıklamayla birlikte, Twitter’ın Scroll’u satın aldığı açıklandı. Henüz Twitter’ın Scroll’u hangi amaçla kullanacağı tam olarak bilinmiyor. Fakat yapılan duyuruda, bazı Twitter hizmetlerinin de dahil olacağı bir Scroll abonelik paketinin bu yıl içinde sunulacağı belirtiliyor.

Twitter kısa vadede ne gibi planları olduğun açıklamadı. Scroll aboneleri şimdilik Scroll hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilecekler. Fakat Twitter, Scroll için yeni abonelikleri durduracak.

Bunun dışında iddialara göre bu satın alma işlemiyle birlikte Twitter, haber sektöründe de güçlü adımlar atacak.

Twitter scrollu satın aldı
Scroll ile haberlerin görünümü

Nuzzel da Anlaşmaya Dahil

Scroll ve Twitter arasındaki anlaşma Nuzzel’ı da kapsıyor. Nuzzel, günün en çok okunan haberleri abonelerine e-posta olarak gönderen bir sistemdir. Aynı zamanda, Scrool’un alt şirketidir.

Twitter, kısa vadede Scroll için bir değişiklik yapmayı düşünmüyor. Ancak Twitter, Nuzzel hizmetlerini 6 Mayıs’ta durduracak. İddialara göre Twitter yetkilileri, Nuzzel’ın hizmetlerini Twitter’a aktaracak.

Anlaşma kapsamında, Scroll çalışanları için değişen bir şey olmayacak. Twitter bu anlaşma için ne kadar ödeme yaptığını henüz bilinmiyor.

Twitter yetkilileri, Scroll hizmetlerini doğru kullanabilirse kullanıcıları için faydalı bir sistem geliştirebilir.

Kısa vadede birkaç özelliğin beta testlerinin başlayacağı iddia ediliyor. Ancak Scroll’un geleceği şu an için tam olarak belli değil.

Scroll ve Twitter’ın güçlerini birleştirmesi platform adına ne gibi yenilikler getirecek; ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.

Twitter, kullanıcılarını memnun edebilmek için son zamanlarda birçok yeni özellik tanıttı. Şirket yeni özellikler açıklarken uzun vadeli projeleri için de bazı şirketleri satın aldı. 6 ayda 5 tane şirketi bünyesine katan Twitter, şimdi de Scroll’u satın aldı.

Sizce Twitter Scroll hizmetlerinden nasıl faydalanmalı? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.